CHP Mersin milletvekili Fikri Sağlar skandal ifadelerde bulunarak, 15 Temmuz'u AK Parti'nin yaptığını, teröristlere, uçakları ve tankları AK Parti'nin verdiğini savundu.

Güncelleme: 10.01.2018 09:39

CHP Mersin milletvekili Fikri Sağlar skandal ifadelerde bulunarak, 15 Temmuz'u AK Parti'nin yaptığını, teröristlere, uçakları ve tankları AK Parti'nin verdiğini savundu.

KORAY TAŞDEMİR

15 Temmuz'a tiyatro diyen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'dan sonra CHP Mersin Milletvekili fikri Sağlar da 15 Temmuz hain terörist kalkışmasını AK Parti'nin yaptığını savundu. Katıldığı özel bir televizyon programında AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner ile tartışan CHP Mersin Milletvekili Fikri Sağlar, skandal bir iddiada bulundu. 15 Temmuz darbe girişimini AK Parti'nin yaptığını savunan Sağlar, 15 Temmuz'da yüzler vatandaşımızı şehit eden ve yaralayan hainlere uçakları, tankları AK Parti'nin verdiğini iddia etti.

Sağlar şu ifadeleri kullandı, "İyi ki bir 15 Temmuz oldu, onu da siz yaptınız herhalde ki çok kullanıyorsunuz. Allah'ın lütfudur dediniz. Herkesi FETÖ'cü ilan ettiniz. Asıl FETÖ'cü sensin diyecek noktaya getirdiniz. Siz yaptınız. Siz uçağı, helikopterleri, tankları altlarına verdiniz. Onlarda bizim insanlarımızı öldürdü, o insanları öldüren kimler? Sizin verdiğiniz, o tanka oturttuğunuz ve o uçağa bindirdiğiniz insanlar."

Şimdiki dertleri de MHP oldu

MHP lideri Devlet Bahçeli'nin 2019 seçimlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleyeceklerini açıklamasının ardından da telaşa kapılan CHP'liler, şimdi de MHP'ye saldırmaya başladılar. Bahçeli'nin Yenikapı ruhuyla hareket etmesini MHP'nin tasfiye süreci olarak değerlendiren CHP'li vekiller, Bahçeli'nin desteği olmadan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başarılı olamayacağını iddia ettiler.

Çok Okunanlar

O imama 6 yıl hapis cezası

Emekli imam Abdulkadir Anar'a, PKK'nın cenaze törenlerine katılarak islam dinine zıt vecibeleri yerine getirdiği ve sivil Cuma namazlarını kıldırdığı için 6 yıl 3 ay hapis cezası verildi.

60 yaşındaymış, 20'lik kız istiyormuş!

Türk halkı dünyanın her yerindeki mağdurlar için seferber olurken, insanların mağduriyetini fırsata çevirmek isteyen küçük bir gafiller topluluğu ise pes dedirtiyor.

İş kuleleri önünde silahlı saldırı

İstanbul Levent'te bulunan İş Kuleleri önüne gelen bir kişi elindeki silahla 2 el ateş etti. Güvenlik görevlileri tarafından etkisiz hale getirilen kişi, polise teslim edildi. Olay yerinde bir tüfek ve çanta polis tarafından inceleniyor.

AK Parti'de flaş istifa!

Numan Kurtulmuş ile polemik yaşayan Ordu Belediye Başkanı Enver Yılmaz görevinden istifa etti.

İtirafçı oldu! Anlattıkları kan dondurdu

Adnan Oktar örgütündeki "bacılar" grubunun en kıdemlisi Ayça Pars, örgüte ait itiraflarda bulundu, şok itiraflarda bulunan Ayça Pars'ın anlattıkları kan dondurdu.

Bu kategorideki diğer haberler