Kendisini devirmek için yola çıkan delegeleri korku ve şantajla bastıran Kılıçdaroğlu, toplanan 630 imzaya karşı çıkarak, diktatörlüğünü ilan etti. Müdür, büyük bir kıyım başlatarak, muhalifleri partinin kapısına koymayı planlıyor.

Güncelleme: 08.08.2018 09:33

Kendisini devirmek için yola çıkan delegeleri korku ve şantajla bastıran Kılıçdaroğlu, toplanan 630 imzaya karşı çıkarak, diktatörlüğünü ilan etti. Müdür, büyük bir kıyım başlatarak, muhalifleri partinin kapısına koymayı planlıyor.

NEŞAT GÜNDOĞDU/ANKARA

CHP'nin taşra teşkilatını en iyi bilen, uzun yıllardır parti içerisinde yer alan Siirt İl Başkanı Nevaf Bilek MYK'da ciddi bir değişiklik olacağını bilgisini paylaşarak "Kılıçdaroğlu'da bizimle bir saate yakın bir toplantı yaptı. Hem program hem de yer anlamında yerel seçim öncesi birtakım değişiklere gideceğini söyledi. Genel Başkanlık ile ilgili bir açıklama yapmadı. Kendisini revize etme gibi bir arayış içerisinde. Ama CHP, Avrupa normlarında sol sosyalist bir parti olamaz. Öyle bir beklenti de öyle bir altyapı da yok. CHP'de Kılıçdaroğlu gitse ve başkası gelse yine bu şekilde bir dönüşüm sağlayamaz. CHP'nin bir yere geleceğine inanmıyorum" değerlendirmesinde bulundu.

Bu iş İnce ile olmaz!

Kılıçdaroğlu'nun CHP'de yapısal bir dönüşümün fitilini ateşlemesi gerektiğini söyleyen Bilek sözlerini şu şekilde sürdürdü: "Kılıçdaroğlu, elinin altında 700 oy var şeklinde değerlendirilmemesi lazım. Bugün ben CHP'de yer alıyorsam benim düşünceme en yakın parti olduğu için yer alıyorum. Belki yarın CHP'den daha yakın bir siyasi parti oluşursa orada da yer alabilirim. Ama Muharrem İnce'nin ekibi gibi siyasi arenadan çekilmişler ile Kılıçdaroğlu'nun aday göstermediği kişilerden oluşmuş bir ekiple bu iş olmaz. Bunlar bana bir heyecan vermiyor. Ama Kılıçdaroğlu'nun da bir hatası var. Bugün bu partinin başında kim olursa olsun, Kılıçdaroğlu'ndan daha fazlasına yapamaz. Partinin mevcut yapısal sorunları buna izin vermiyor" dedi.

"At biniciye göre kişner"

Partide yönetiminin değil Kılıçdaroğlu'nun değişmesi gerektiğini vurgulayan CHP eski Kastamonu Eski milletvekili Mehmet Yıldırım ise, "Parti yönetiminde bir şey yok. At biniciye göre kişner, binicinin değişmesi lazım. CHP'de değişim isteyen kesim var. Değişim istiyor, iktidar istiyor. Çankaya, Yenimahalle, Beşiktaş bana yetmiyor, yüzde 22 bana yetmiyor diyor. Parti içindeki etnik ve mezhebi ayrımları istemiyor. halbuki sosyal demokrasilerde mezhepçilik olmaz. Başkasını diktatör olarak suçlayanlar kendi yaptıklarına baksınlar. Çağrı Heyeti kimin kurultay delegesi olduğunu bile ayırt edemeyip Genel Başkan'ın böyle bir tuzağına düşmüşlerse CHP'yi yönetemezler" ifadelerini kullandı.

Daha partide adaleti sağlayamıyorlar

Yıldırım konuşmasını şöyle sürdürdü, "Kılıçdaroğlu görevlidir. Görevini yapmaya devam ediyor. Deniz Baykal'a kaset operasyonundan sonra sağlık operasyonu yapıldı. Yurtdışına gittikten sonra 'Ya Cumhurbaşkanı adayı ol ya da partinin önünü aç' dediler. Şimdi hastanede yatıyor. Muharrem İnce, aday olmuş 15-20 tane bile milletvekilini koruyamamış ancak 3 tane milletvekili Meclis'e girebilmiş. Noter tasdikli delegenin oyunu teslim alan kişiler delegeyi koruyamamışlar. Kurultay yapmayarak bu delegeleri giyotinin altına sürmüşlerdir. Veysi Uyanık'ın yaptığı eylem adam gibi eylemdir. Değişim Hareketi'nin yüreği varsa milyonları CHP Genel Merkezi'nin önüne yığmalı. Kılıçdaroğlu'nu Genel Merkez'e sokmamalı. Büyük bir yürüyüş olmalı. Adalet istiyoruz demeliler. Hani adalet için yürümüşlerdi. Partide adaleti sağlayamayan ülkede adaleti sağlayabilir mi?"

A 101 indirimli ürünler listesi
ŞOK 10 EKİM Aktüel İndirimli Ürünler Kataloğu
WhatsApp bugün değişti! Kimse fark etmedi bile
Acun zam yaptı! İşte O Ses Türkiye'de jürinin alacağı maaş
Daha zoru yok! Çok az kişi çözebildi
Kral Selman'dan 'Kaşıkçı' talimatı
Putin'in en korktuğu isim serbest!
Konsolosluktaki ortak arama için tarih verdiler
Muhtarlara yönelik dev operasyon!
Erdoğan gördükten sonra infilak edecek
Hükümet düğmeye bastı! Ucuzlayacak
Son 1 haftada teröre ağır darbe!
İşsizlik oranları açıklandı
Hava Kuvvetleri'nde FETÖ operasyonu
Arap Birliği'nden Batı Şeria için cılız ses!
Turizm devinden konkordato başvurusu
YPG tutuştu! TSK 7 noktada teyakkuzda
Konsoloslukta 'Cemal Kaşıkçı' hareketliliği
Trump'tan sürpriz Mattis çıkışı!
Milliler Rusya'dan eli boş döndü!

Evde lunapark!

Süper babaların süper eğlenceli vakit geçiren çocukları olur

Droneların uçaklara çarptığındaki etkisi!

Ohio Üniversitesi'ndeki bilim insanları, droneların uçaklara çarptığındaki etkisini öğrenmek istediler ve çok fazla hasar bırakabileceklerini keşfettiler.

Türk mühendislerden otomotiv sektörüne 'Platooning' aşısı

Türk otomotiv mühendisleri ilk defa büyük dev firmaların yapmaya çalıştığı Platooning adı verilen özellikle tır ve kamyon gibi büyük araçların sürücüsüz şekilde konvoy gibi gidebilmesini sağlayan yüksek teknolojiyi içeren bir sistem üretti.

Ada görünümlü Pertek Kalesi göz kamaştırıyor

Tunceli'nin Pertek ilçesinde birçok medeniyete ev sahipliği yapan Pertek Kalesi, eşsiz manzarasıyla ziyaretçilerini tarihi yolculuğa çıkarıyor.

Vatandaş satın aldığı ürünü 'cep'ten denetleyebilecek! İşte o uygulama

Ticaret Bakanı Pekcan, HKS uygulamasıyla vatandaşlarımız, satın aldığı meyve ve sebzenin üreticisi, üretim tarihi ve yeri, üreticiden tüketiciye ulaşana kadar alış, satış birim fiyatları gibi her türlü bilgiyi cep telefonundan görebilecek." dedi.

Çok Okunanlar

Sinem Kobal'ın eski aşkı, Arda Turan'ın yakın arkadaşı Mustafa Sirmen kimdir?

İzmit Büyükşehir Belediyesi`nin eski başkanı ve 24. dönem milletvekili Sefa Sirmen ile Kamuran Sirmen'in büyük oğlu Mustafa Sirmen, bu aralar Arda Turan haberleriyle tekrar gündemde. Geçmişte Arda Turan'la yakın arkadaş olan Mustafa Sirmen, Sinem Kobal'la 5 yıl boyunca ilişki yaşamış sonrasında ise Kobal evlilik teklifini kabul etmeiği için ilişkileri bitmişti. Sinem Kobal'la ayrıldıktan sonra Kobal ve yakın arkadaşı Arda Turan'ın birlikte olması üzerine şunları söylemişti; Önce "hayır, kesinlikle olmaz" diyorlardı, şimdi birlikteler. Allah ikisini de mutlu etsin.

Fetih Suresi anlamı, Arapça ve Türkçe okunuşu ile tefsiri

Fetih Suresi Müslümanlara çok büyük müjdelerle dolu olan surelerden biridir. Hz. Muhammed (sav) ve ashabına ve biz Müslümanlara zaferler müjdelemektedir. Cihada çıkan Müslümanlara da Fetih Suresi'nde uyarılar ve kolaylıklar yer alır. Özürlünün, hastanın ve âmâ için Fetih Suresinde kolaylıklar zikredilirken, özürsüz olarak cihaddan geri duranlara da azab müjdelenmektedir. Fetih Suresi gerçek iman sahipler için müjde, inanmış gibi yapanlar için korku vesilesidir.

Kaşıkçı'nın nişanlısından flaş açıklamalar

Evlilik işlemleri için gittiği Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'nda kaybolan Cemal Kaşıkçı'nın nişanlısı Hatice Cengiz o güne dair çok önemli açıklamalarda bulundu.

Hollandalı dev Türkiye'den çekiliyor

Dünyanın en büyük liman işletmecilerinden Hollandalı APM Terminals'in Türkiye pazarından çekilme kararı aldığı belirtildi.

Suudlardan ABD'ye tehdit gibi cevap

Kaşıkçı hadisesi nedeniyle Suudi Arabistan'a tepki göstermesi konusunda üzerinde yoğun baskı oluşan ABD Başkanı Trmup'ın tehdit dolu açıklamalarına Suudi Arabistan yönetiminden de aynı tonda bir cevap geldi. Riyad, ABD'nin Kaşıkçı konusunda atacağı adımlara aynı şekilde cevap verileceği bildirdi.

Bu kategorideki diğer haberler