Batman Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile İl Özel İdare Genel Sekreterliği, 58 çiftçiye 68 dekarlık sera naylonu dağıttı.

Güncelleme: 13.03.2018 11:58

Batman Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile İl Özel İdare Genel Sekreterliği, 58 çiftçiye 68 dekarlık sera naylonu dağıttı.

Seracılığı Geliştirme Projesi kapsamında 58 çiftçiye 68 dekarlık sera naylonu dağıtılması dolayısıyla Balpınarı beldesinde tören düzenlendi. 

Vali Ahmet Deniz, törende yaptığı konuşmada, çiftçilere ne kadar destek verilirse verilsin haklarının ödenemeyeceğini söyledi.

Üretimin önemine işaret eden Deniz, şunları kaydetti:

"Devletimiz ve hükümetimizin emir ve talimatları doğrultusunda özellikle çiftçilerimize destek konusunda inanılmaz paralar ödeniyor. Sadece Batman ilimizde geçen sene Cumhurbaşkanımızın katılımıyla bir toplu açılış yaptık. 600 milyon maliyette olan bir Sol Sahil Sulama Kanalı Projesini hayata geçirdik. Bu proje bittiğinde 13 bin hektar arazi sulanacak. Müthiş bir rakam. Demek ki var ki veriliyor. Niye veriliyor. Çiftçiye değer verildiği için. Bu yüzden daha çok çalışıp daha çok üreteceğiz."

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Nurettin Kiyas da Batman'ın toprak verimliliği açısından zengin ve sulu tarımın yapıldığı illerden biri olduğunu söyledi.

Bölgede seracılığın gelişmesi kararı aldıklarını anlatan Kiyas, "Seracılık aynı zamanda bir yetiştiricilik bilgisi de gerektiriyor. Bölgede 200 dekara yakın bir sera potansiyelimiz var." dedi.

Konuşmaların ardından çiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldı.

Çok Okunanlar

İngilizler Hatay'a göz dikti!

Türkiye'nin Suriye sınırında güvenliği sağlamaya yönelik adımları İngiliz The Economist dergisini rahatsız etti. İdlib'teki gelişmelerin değerlendirildiği makalede "Türkiye, 1930'larda Hatay'ı Suriye'den ayırdı, şimdi sıra İdlib'de." İfadeleri kullanıldı.

Bankalar Birliği duyurdu: Borcu olanlar dikkat!

Türkiye Bankalar Birliği'nden yapılan son dakika açıklamaya göre bankaların üzerinde görüştükleri yapılandırma çerçeve anlaşması imzalandı.

Adnan Oktar davasında flaş karar!

Adnan Oktar grubuna yönelik 1999 yılında yapılan operasyonda gözaltına alınanlara işkence yaptıkları iddia edilen dönemin Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Adil Serdar Saçan'ın da aralarında bulunduğu 11 sanığın yargılandığı davada mahkeme davanın düşmesine karar verdi.

Türkiye dünyada 4. ülke oldu

İlk yerli hibrit lokomotif Almanya'daki dünyanın en büyük demiryolu fuarında görücüye çıktı. Yüzde 40 yakıt tasarrufu sağlayacak lokomotif sayesinde Türkiye dünyada bu teknolojiye sahip 4. ülke oldu.

Rus modelden Putin'e şok suçlama

Rus model Anna Shapiro, Putin'e yönelik suçlamasıyla dünya medyasında yer aldı. 

Bu kategorideki diğer haberler