Hak-İş Genel Başkan Yardımcısı ve Öz Taşıma-İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Toruntay; "Gaziantep Gazi Ulaş A.Ş.'de çalışan hiçbir üyemiz baskı ya da herhangi bir yaptırımla bize üye olmadı. Bunu söyleyenler kimleri nasıl kendi sendikalarına üye yapıyor önce onu açıklasınlar" dedi

Güncelleme: 13.02.2018 00:02

Hak-İş Genel Başkan Yardımcısı ve Öz Taşıma-İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Toruntay; "Gaziantep Gazi Ulaş A.Ş.'de çalışan hiçbir üyemiz baskı ya da herhangi bir yaptırımla bize üye olmadı. Bunu söyleyenler kimleri nasıl kendi sendikalarına üye yapıyor önce onu açıklasınlar" dedi

NEŞAT GÜNDOĞDU/ANKARA

HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Öz Taşıma-İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Toruntay, Gaziantep Gazi Ulaş A.Ş.'de çalışan işçilerin haksız yere işten atıldığı ve üye oldukları Öz Taşıma-İş Sendikasının kendilerine sahip çıkmadıklarını iddia etmesi üzerine açıklamada bulundu.

SORUNU İYİ ÖĞRENSİNLER

Başkan Toruntay şu açıklamayı yaptı: "Hiçbir işveren durduk yere bir işçinin iş akdini sonlandırmaz. Öncelikle sorunun ne olduğunu iyi öğrenip, gerçekleri saklamadan açıklama yapılmalıdır. İş akdi sonlandırılan bir işçi amirlerine itaatsizlikten dolayı, iki tanesi de var olan bir sorunu işvereniyle değil medya ile paylaşmasından dolayı işten çıkarıldı. Biz sendikalar arasında en şeffaf olan sendikayız. Her ne yapıyorsak gizlemeden, saklamadan ve hepsinin arkasında durarak yapıyoruz. Sektöründe lider olan bir sendikayı, bu gibi ucuz oyunlarla yıpratacağını sanan aklı evveller daha önce olduğu gibi bu sefer de hüsrana uğrayacaklar. Ayrıca bu  konu ortaya çıkınca, hem ben hem de sendikamızın yetkilileri işten atılan üç üyemizle detaylı bir görüşme gerçekleştirdik."

GÖLGE ETMESİNLER YETER

Konuyla ilgili açıklama yapan TÜMTİS Genel Başkanı Kenan Öztürk'ün iddialarına Toruntay şu şekilde cevap verdi: "Sanıyorum 3-4 ayda bir TÜMTİS'in yetkilileri böyle mesnetsiz açıklamalarda bulunuyorlar. Bu tür akıl dışı şeyleri uydurmayı alışkanlık haline getirdiler. Ağızlarında sürekli zorla üye yaptırdılar sakızı var ve durup durup onu atlatıyorlar. Anlaşılan o ki, asılsız iddialardan besleniyorlar. Üye olsun diye kimi, ne zaman zorlamışız buyursunlar açıkça isim isim, belge belge açıklasınlar. Kimseye veremeyecek hesabımız yok çok şükür ama onların kendilerine dönüp bakmalarını şiddetle ve önemle tavsiye ediyorum. İşçi kardeşlerimize fayda sağlamak yerine, hiçbir gerçekliği olmayan iftiralarla, işçi kardeşlerimiz için çalışan insanlara çamur atmaya çalışmak geçmişte olduğu gibi yalnızca onların elini kirletecektir. Onlara tavsiyem bir an evvel kendilerini işlerine vermeli ve işçi-emekçi kardeşlerimiz için, sektör için neler yapılabilir diye düşünmeleridir. Ancak bunu yapamayız diyorlarsa da yapan insanlara iftira atmaktan vazgeçsinler. İşin özü, gölge etmesinler yeter."

Diriliş Ertuğrul 5. sezonda flaş gelişme!
İşte Orta Doğu'nun en güçlü ordusu
Bu işte bir terslik var diyeceğiniz kareler
ŞOK 10 EKİM Aktüel İndirimli Ürünler Kataloğu
WhatsApp bugün değişti! Kimse fark etmedi bile
Yerli üretime talep yağıyor!
Kaşıkçı soruşturmasında flaş gelişme!
Suudi yetkiliden kan donduran itiraf!
Komşuda 114 bin kişi pis sudan öldü!
'Yeni bir dönemin arefesindeyiz'
Yakınındakileri bir bir görevden alıyor!
İşte CHP belediyeciliği!
Son vasiyeti yerine getirilecek mi ?
Darbeye yönelik 209 dava tamamlandı!
Meclis'te bütçe maratonu başlıyor!
Kaşıkçı hakkında yeni gelişme!
Köstebeğe teröristbaşından 'ödül' gömlek!
Trump'ın 'nükleer' şantajına Rusya'dan cevap!
5 bin 500 başpolise terfi imkanı!
Türkiye'yi yine Batı'ya şikayet etti!

Balıkların kum kavgası!

İzlenme rekorları kıran sevimli balıkların kum kavgası.

Ekmek nimettir, yeri çöp değildir!

Ülkemizde bir yılda çöpe atılan 2,1 milyar adet ekmeğin parasal değeri 1.5 milyar TL'dir.

Bölüşürsek tok oluruz, bölünürsek yok oluruz!

Para yetmemesi- sosyal deney

Kayalığa inşa ettiği evde doğayla iç içe yaşıyor

Sırbistan'ın güneydoğusundaki Bela Palanka şehri yakınlarında, 12 metre yüksekliğindeki bir kayalığa inşa ettiği evde yaşayan Miroslav Pavlovic, 40 yıldır doğayla iç içe yaşamanın keyfini çıkarıyor.

Büyük ustayı bu sözlerle anacağız...

'Biz devletiz be. Osmanlı'dan geliyoruz. Onların nesi var? Zavallı Amerika'nın nesi var?'

Çok Okunanlar

Fetih Suresi anlamı, Arapça ve Türkçe okunuşu ile tefsiri

Fetih Suresi Müslümanlara çok büyük müjdelerle dolu olan surelerden biridir. Hz. Muhammed (sav) ve ashabına ve biz Müslümanlara zaferler müjdelemektedir. Cihada çıkan Müslümanlara da Fetih Suresi'nde uyarılar ve kolaylıklar yer alır. Özürlünün, hastanın ve âmâ için Fetih Suresinde kolaylıklar zikredilirken, özürsüz olarak cihaddan geri duranlara da azab müjdelenmektedir. Fetih Suresi gerçek iman sahipler için müjde, inanmış gibi yapanlar için korku vesilesidir.

Suud duyurdu: Kaşıkçı böyle öldürüldü

Suudi Arabistan'dan gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesine ilişkin açıklama geldi.

Türkiye Katar'ı koruyacak!

HAVELSAN, Katar'ın önde gelen kurumlarından Al Mesned Holding ile siber güvenlik alanında iş birliği anlaşması imzaladı. Anlaşma doğrultusunda Katar'ın siber güvenlik alanındaki ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik bir şirket kurulacak.

Ve Suudi Arabistan cinayeti kabul etti!

Suudi Arabistan, gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın konsolosluk içinde yaşanan arbede neticesinde öldüğünü duyurdu. Suudi Arabistan, olaya ilişkili 18 Suudi vatandaşının gözaltına alındığını açıkladı.

S.Arabistan'dan yeni 'Kaşıkçı' açıklaması

Suudi Arabistan Adalet Bakanı: Kaşıkçı olayı bizim egemenliğimiz altında olan bir bölgede gerçekleşti. Mahkeme için tüm belgeler tamamlanınca olay mahkemeye sevk edilecek.

Bu kategorideki diğer haberler