Bitlis Belediyesi tarafından kurulan tiyatro ekibi, köy köy gezerek tiyatroyu köy çocuklarıyla buluşturuyor.

Güncelleme: 06.04.2018 14:12

Bitlis Belediyesi tarafından kurulan tiyatro ekibi, köy köy gezerek tiyatroyu köy çocuklarıyla buluşturuyor.

İçişleri Bakanlığınca Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile görevlendirme yapılan Bitlis Belediyesi, yaptığı alt, üst ve Sosyal belediyecilik çalışmalarının yanı sıra köy çocuklarını da eğlendirmeyi ihmal etmiyor.

Daha önce hiç tiyatroya gitme imkanı bulamayan köy çocukları, ekip sayesinde tiyatro oyunu izlemenin mutluluğun yaşıyor.

Tiyatronun koordinatörü Cihan Olan, beledi bünyesinde kurulan tiyatro topluluğu sayesinde çeşitli faaliyetler sürdürdüklerini söyledi.

Köy çocuklarını sanatla buluşturmak amacıyla tiyatro ekibi kurduklarını ifade eden Olan, "Yaklaşık 15 köy okulunda 700 öğrenciye ulaştık. Gelen talepler üzerine gösterilerimizi yapıyoruz. Bu günde Yumurtatepe İlkokuluna geldik. Öğrencilerin bu sanata ve gösterilere ihtiyaçları var. Bizde bunun bilincindeyiz. Belediye imkanları dahilinde bu faaliyetlerimizi sürdüreceğiz. Genellikle Hacivat-Karagöz, İbiş ve Keloğlan gibi oyunları oynuyoruz. Bu gösterilerde desteklerini bizden esirgemeyen Bitlis Valisi ve Belediye Başkan Vekili İsmail Ustaoğlu'na teşekkür ediyoruz." diye konuştu.

Çok Okunanlar

İngilizler Hatay'a göz dikti!

Türkiye'nin Suriye sınırında güvenliği sağlamaya yönelik adımları İngiliz The Economist dergisini rahatsız etti. İdlib'teki gelişmelerin değerlendirildiği makalede "Türkiye, 1930'larda Hatay'ı Suriye'den ayırdı, şimdi sıra İdlib'de." İfadeleri kullanıldı.

Bankalar Birliği duyurdu: Borcu olanlar dikkat!

Türkiye Bankalar Birliği'nden yapılan son dakika açıklamaya göre bankaların üzerinde görüştükleri yapılandırma çerçeve anlaşması imzalandı.

Türkiye dünyada 4. ülke oldu

İlk yerli hibrit lokomotif Almanya'daki dünyanın en büyük demiryolu fuarında görücüye çıktı. Yüzde 40 yakıt tasarrufu sağlayacak lokomotif sayesinde Türkiye dünyada bu teknolojiye sahip 4. ülke oldu.

Beklenen logo geldi!

Müşterilerin alış veriş yaparken daha bilincli davranabilecekleri şekilde "Türk Malı" logosu geldi. Uygulama 15 gün sonra başlıyor. Bakanlık yerli üretim logosunu ilk kez gösterdi.

Adnan Oktar davasında flaş karar!

Adnan Oktar grubuna yönelik 1999 yılında yapılan operasyonda gözaltına alınanlara işkence yaptıkları iddia edilen dönemin Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Adil Serdar Saçan'ın da aralarında bulunduğu 11 sanığın yargılandığı davada mahkeme davanın düşmesine karar verdi.

Bu kategorideki diğer haberler