Kurduğu terör ordusu ile Suriye'yi dizayn etmeye çalışan ABD ve batılı müttefiklerinin ellerine Mehmetçik kanı bulaştı. Afrin'de teröristler Türk tankını ABD'den aldıkları Konkurs anti-tank silahıyla vurdu. Altı askerimiz şehit oldu. Aynı gün Rus uçağının düşürülmesi de yine ABD menşeli. Aynı gün Rus Su-25 uçağının MANPAD ile vurulması Soçi ve Astana süreçlerini baltalamaya yönelik olduğu belirtildi.

Güncelleme: 05.02.2018 09:20

Kurduğu terör ordusu ile Suriye'yi dizayn etmeye çalışan ABD ve batılı müttefiklerinin ellerine Mehmetçik kanı bulaştı. Afrin'de teröristler Türk tankını ABD'den aldıkları Konkurs anti-tank silahıyla vurdu. Altı askerimiz şehit oldu. Aynı gün Rus uçağının düşürülmesi de yine ABD menşeli. Aynı gün Rus Su-25 uçağının MANPAD ile vurulması Soçi ve Astana süreçlerini baltalamaya yönelik olduğu belirtildi.

İSMAİL ZELVİ

Terör örgütlerini kullanarak Suriye'yi İsrail'e lokma haline getirmek isteyen ABD'nin eline yine Mehmetçik kanı bulaştı. Şeyh horuz beldesinde ABD'nin teröristlere temin ettiği 5 bin tır 2 bin helikopter dolusu silah arasında yer alan Rus yapımı Konkurs (Yarışma) adlı anti tank füzesi kullanıldı.

Afrin'deki saldırıda kullanılan anti tank füzeleri, ABD tarafından PKK'nın Suriyekolu PYD/YPG'ye DEAŞ'la mücadele için verildi. . Afrin'de kadın teröristler tarafından kullanıldığı iddia edilen Rus yapımı Konkurs (Yarışma) adlı anti tank füzesini ABD'nin eski Rus müttefikleriPolonya, Çekya ve Slovakya'dan alarak YPG'ye verdiği belirtiliyor. Askeri uzmanlara göre Konkurs füzesi aslında MILAN sınıfı füzenin bir kopyası olduğunu belirtiyorlar.

Aynı gün Rus uçağı düşürüldü

ABD'nin YPG'nin terör örgütü PKK'nın uzantısı olduğunu bilmemesine imkan olmadığını belirten uzmanlar, Bülbül dağında vurulan APO silüeti uzaydan da görülüyor. Bülbül'de girilen terör karargahlarında APO posterleri ile ABD bayraklarının yan yana bulunması bir tesadüf olmadığını belirtiyorlar.

Tankımıza saldırı yapıldığı saatlerde, İdlib'de bir Rus Su-25 uçağı düşürüldü. Rus uçağının MANPAD isimli füzeyle vurulduğu belirtiliyor. Uzmanlar, her iki olayın da planlı olduğunu Rusya ile Türkiye'nin birbirlerine husumet beslemesini isteyen çevreler tarafından organize edildiği görüşünde birleşiyorlar. Uçağın pilotunun girdiği çatışmada öldürüldüğü açıklanmış Rusya uçağın düştüğü bölgede yaklaşık 30 kişiyi öldürmüştü.

Teröristleri silahlandırmaya devam

ABD Savunma Bakanlığı bütçesine göre 2018 yılında PKK'nın kamuflaj örgütü SDG'ye 500 milyon dolarlık yardım yapmayı teahhüt etti. Teröristlerden 30 bin kişilik bir ordu da kuracağını açıklayan ABD, 12 bin adet AK-47 Kalaşnikof otomatik tüfek, 6 bin PKM makineli tüfek, 3 bin 500 DShK ağır makineli tüfek, 3 bin adet RPG-7 roketatar, bin adet Türkiye'de PKK'lıların üzerinde yakalanan AT-4 veya SPS-9 sofistike anti-tank füzesi, 80 adet 60 mm, 80 adet 82 mm ve 75 adet 120 mm havan topu vereceğini açıkladı.

ZIRH DELİYOR

84 mm'lik güdümsüz, taşınabilir, tek-shot, geri tepmesiz ve yivsiz olan AT-4 füzesi, zırhlı araçların dışında piyade birliklerini de devre dışı bırakmak için kullanılabiliyor. Uzmanlar AT-4 anti tank füzelerinin Milan tanksavar füzeleri kadar etkili olduğunu belirtiyor. ABD ve İsveç ortak yapımı olarak da üretilen 6.7 kg ağırlığında, 102 cm uzunluğunda zırh delici özelliğe sahip AT-4 anti tank füzesi, 2 bin 100 metre menzile sahip. Attığı füzelerin birinin fiyatı ise yaklaşık 1.500 dolar. YPG'ye verilen AT-4'lerin şimdiye kadar 21 tanesi operasyonlarda PKK'lı teröristlerde ele geçirildi.

Suriye'nin kuzeyinde terör örgütü YPG tarafından oluşturulan silah depoları ve sevkiyat güzergahları belirlendi. Buna göre sevkiyat, 2016 nisan ayından bu yana Suriye-Irak sınırındaki Simelka kapısından yapılıyor. Simelka'dan giren ağır silahlar, mayına dayanaklı muharip zırhlı araçlar, yakıt ve askeri amaçla kullanılan prefabrik konteynerler depolara naklediliyor. YPG'lilere silah dağıtımı bu depolar üzerinden yapılıyor.

YPG, bu silahları 13 ana depoda saklıyor. Hatay'ın komşusu Afrin'de YPG'ye ait mermi ve havan imalathaneleri ile bazı kömür döküm işletmelerinde top mermisi üretimi yapılıyor. Ajansın haberine göre Şam Yönetimi'nin kontrolündeki alandan geçen ticari TIR'lar Afrin'deki imalathanelere ham madde taşıyor.

Katil Amerika


ASKON Başkanı Hasan Ali Cesur, ' Bölgede akan her bir Türk ve Özgür Suriye Ordusu askerinin kanında doğal olarak ABD'nin de parmağı vardır." Dedi.

Türkiye, Suriye'de yaşanan gelişmelere yönelik dün ne dedi ise, bugün de bu sözün arkasında durmuştur. Terör her nereden gelirse gelsin, terörist hangi milletten olursa olsun yok edilmeli, yeryüzünden silinmelidir. Bir terör örgütünü bir terör örgütü ile ortadan kaldıracağız diyen zihniyetler bugün terör örgütünden bir devletçik çıkartmaya çalışıyorlar. Bu bağlamda ABD politikalarının dost ve müttefik ülke dediği Türkiye'nin aleyhine çalıştığı ortadadır. Bölgedeki terör örgütünü silahlandıran, onlara hamilik yapan ABD, Fırat'ın doğusu konusunda bize vermiş olduğu taahhütleri yerine getirmemiştir. Bölgede akan her bir Türk ve Özgür Suriye Ordusu askerinin kanında ABD'nin de parmağı vardır. Bu nedenle ABD politikalarına asla ve asla güvenilmemelidir. Ulusal güvenliğimiz için ne gerekiyor ise, uluslararası politikalarımız da buna göre şekillendirilmelidir. Ve Türkiye son terörist de ortadan kaldırılıncaya kadar bölgedeki operasyonlarına devam etmelidir.


 

Diriliş Ertuğrul 5. sezonda flaş gelişme!
İşte Orta Doğu'nun en güçlü ordusu
Bu işte bir terslik var diyeceğiniz kareler
ŞOK 10 EKİM Aktüel İndirimli Ürünler Kataloğu
WhatsApp bugün değişti! Kimse fark etmedi bile
Kaşıkçı soruşturmasında flaş gelişme!
Suudi yetkiliden kan donduran itiraf!
Komşuda 114 bin kişi pis sudan öldü!
'Yeni bir dönemin arefesindeyiz'
Yakınındakileri bir bir görevden alıyor!
İşte CHP belediyeciliği!
Son vasiyeti yerine getirilecek mi ?
Darbeye yönelik 209 dava tamamlandı!
Meclis'te bütçe maratonu başlıyor!
Kaşıkçı hakkında yeni gelişme!
Köstebeğe teröristbaşından 'ödül' gömlek!
Trump'ın 'nükleer' şantajına Rusya'dan cevap!
5 bin 500 başpolise terfi imkanı!
Türkiye'yi yine Batı'ya şikayet etti!
Andımız ve ibadet dilinin Türkçeleştirilmesi!

Balıkların kum kavgası!

İzlenme rekorları kıran sevimli balıkların kum kavgası.

Ekmek nimettir, yeri çöp değildir!

Ülkemizde bir yılda çöpe atılan 2,1 milyar adet ekmeğin parasal değeri 1.5 milyar TL'dir.

Bölüşürsek tok oluruz, bölünürsek yok oluruz!

Para yetmemesi- sosyal deney

Kayalığa inşa ettiği evde doğayla iç içe yaşıyor

Sırbistan'ın güneydoğusundaki Bela Palanka şehri yakınlarında, 12 metre yüksekliğindeki bir kayalığa inşa ettiği evde yaşayan Miroslav Pavlovic, 40 yıldır doğayla iç içe yaşamanın keyfini çıkarıyor.

Büyük ustayı bu sözlerle anacağız...

'Biz devletiz be. Osmanlı'dan geliyoruz. Onların nesi var? Zavallı Amerika'nın nesi var?'

Çok Okunanlar

Fetih Suresi anlamı, Arapça ve Türkçe okunuşu ile tefsiri

Fetih Suresi Müslümanlara çok büyük müjdelerle dolu olan surelerden biridir. Hz. Muhammed (sav) ve ashabına ve biz Müslümanlara zaferler müjdelemektedir. Cihada çıkan Müslümanlara da Fetih Suresi'nde uyarılar ve kolaylıklar yer alır. Özürlünün, hastanın ve âmâ için Fetih Suresinde kolaylıklar zikredilirken, özürsüz olarak cihaddan geri duranlara da azab müjdelenmektedir. Fetih Suresi gerçek iman sahipler için müjde, inanmış gibi yapanlar için korku vesilesidir.

Suud duyurdu: Kaşıkçı böyle öldürüldü

Suudi Arabistan'dan gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesine ilişkin açıklama geldi.

Türkiye Katar'ı koruyacak!

HAVELSAN, Katar'ın önde gelen kurumlarından Al Mesned Holding ile siber güvenlik alanında iş birliği anlaşması imzaladı. Anlaşma doğrultusunda Katar'ın siber güvenlik alanındaki ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik bir şirket kurulacak.

Ve Suudi Arabistan cinayeti kabul etti!

Suudi Arabistan, gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın konsolosluk içinde yaşanan arbede neticesinde öldüğünü duyurdu. Suudi Arabistan, olaya ilişkili 18 Suudi vatandaşının gözaltına alındığını açıkladı.

S.Arabistan'dan yeni 'Kaşıkçı' açıklaması

Suudi Arabistan Adalet Bakanı: Kaşıkçı olayı bizim egemenliğimiz altında olan bir bölgede gerçekleşti. Mahkeme için tüm belgeler tamamlanınca olay mahkemeye sevk edilecek.

Bu kategorideki diğer haberler