Cumhurbaşkanı Erdoğan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Dünya Kadınlar Günü Programı'nda konuştu. Erdoğan Afrin'de etkisiz hale getirilen terörist sayısın 3089'a ulaştığını söyledi.

Güncelleme: 08.03.2018 15:25

Cumhurbaşkanı Erdoğan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Dünya Kadınlar Günü Programı'nda konuştu. Erdoğan Afrin'de etkisiz hale getirilen terörist sayısın 3089'a ulaştığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Dünya Kadınlar Günü Programı'nda yaptığı konuşmada önemli açıklamalard bulundu.

Beştepe Kültür ve Kongre Merkezi'nde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Programı'ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Dünyanın dört bir köşesinde mağdur mazlum muhtaç duruma düşmüş tüm kadınlarımıza Rabbimden ihsan niyaz ediyorum" dedi.

Son 15 yılda kadınlarımızın statüsünü hak ve adalet eksenli bir anlayışla yükseltmek için çok önemli çalışmalar yapıldığının altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bütün bu yasalar sürekli güncellenmesi gereken yasalardır. Hayat dinamiktir, gelişiyor. Bu gelişmeler karşısında zaten yapmıştık diyemezsiniz. Güncellemeye mecbursunuz" ifadelerini kullandı.

Kadınların istihdamdaki yerini arttırdığımız kadınların bugün hayatın her alanında geçmişle mukayese edilemeyecek bir yere sahip olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kadınlarımızın aile hayatından da taviz vermeden çalışmaya devam edebilmelerini sağlayan düzenlemeler yaptık"dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasına şöyle devam etti:

"OKULA GÖNDERİLMEYEN KIZLARIMIZIN ÖNÜNÜ AÇTIK"

Okula gönderilmeyen kızlarımızın önünü açtık. Bu sayede erkek ve kız çocuklarımızın okullaşma oranları eşitlendi. Kadınların siyasete katılımında da tarihi kararlar aldık. Kadın milletvekili sayısı 2015 seçimlerinde 24'ten 81'e yükseldi. Kadınların oranı akademisyenler içinde yüzde 44'ü yargı mensupları içinde yüzde 31'i buldu.

KADININ GÜÇLENMESİ EYLEM PLANI HAZIRLANDI

2018-2023 dönemini kapsayan kadının güçlenmesi eylem planı hazırlandı. Ülkemizde ilk defa böyle kapsamı bir strateji belgesi ortaya çıktı. Kadınların ekonomik ve sosyal hayatını güçlendirmek için gerekenler bu belgede. Bu belge ile kadınların güçlendirilmesi için yapılacak çalışmaların dayandığı bir yol haritası ortaya çıktı. Bu yol haritanıza göre düzeninizi kuracaksınız. Ekonomide kadınların yerini güçlendirme ve geliştirme gayreti içinde olacağız. Bir kez daha emeği geçenleri kutluyorum. Bu planın her aşamasını bakanlığımızla birlikte takip edeceğim. Benim gözümde kadınlar insanlığın öğretmenidir. Kadınlarda zaten Allah vergisi bir kabiliyet olan güçlü bir sezgi var. Öğretmenlikle birleşince ömür boyumuzu sırtımızı yasladığımız hanımlarımız gözümüzün nuru kızlarımız ortaya çıkıyor.

"ŞU AN İTİBARİYLE ETKİSİZ HALE GETİRİLEN TERÖRİST SAYISI 3 BİN 89"

Bugün buraya gelirken sordum Son durumu aldım. Şu an itibariyle etkisiz hale getirilen terörist sayısı 3089. İnşallah Afrin'de bitecek. Biz işgal için girmedik, teröristlerden buraları temizlemek için girdik. İşimiz bitince orayı gerçek sahiplerine teslim edip döneceğiz.

"ADETA KANALİZASYON HALİNE DÖNÜŞMÜŞ MEDYANIN ŞERRİNDEN EVLATLARIMIZI YİNE KADINLAR VE ANNELER KORUYACAK"

Her bir kanalı ayrı bir sorun adeta kanalizasyon haline dönüşmüş medyanın şerrinden evlatlarımızı yine kadınlar ve anneler koruyacak. Annenin bıraktığı boşluğu dolduracak pek az alternatif vardır. Annesiz büyüyen çocukların durumu babasız büyüyen çocuklardan vahimdir. Çok anneler tanıdık. Annesiz yaşamak kolay değil. İnanın baba ölür bir iki gün ağlarsın. Ama anne ölünce... O çok daha farklı.

"BUNLARA BEŞ ON MAYDANOZU EKLEMEK GEREKİR"

Zaman zaman, kadın meselesi konuşulurken anne vurgusu yapmamızdan rahatsız olanların bulunduğunu biliyorum. Bunlarla karşı karşıya çok geldim. Halbuki Allah'ın kadınlara verdiği en büyük ayrıcalık, işte bu annelik vasfıdır. Akif'in sıralamasını tamamlamak gerekirse bunlara beş on medya maydanozunu da eklemek gerekir. Birileri ısrarla bizim analarımızı yanlış göstermeye çalışıyor. Ülkemizde kadınlarımızın hakları konusunda şahsım kadar duyarlı icraat ortaya koymuş bir başka siyasetçi var mıdır bilmiyorum. Zaman zaman söylüyorum; üç çocuk diyorum. Birileri rahatsız oluyor. Neden biliyor musunuz? Bu milletten rahatsız oluyorlar.

"MARJİNALLERİ ASLA DİKKATE ALMAYIZ"

Marjinalleri asla dikkate almayız. Son günlerde bakıyorsunuz, din adamı olarak ortaya çıkıp, ne yazık ki kadınlarla ilgili farklı açıklamalarda bulunan dinimizde yeri olmayan içtihatta bulunan kişiler çıkıyor. Farklı bir zamanda yaşıyorlar. İslam'ın güncellenmesi gerektiğini bilmiyorlar. Bunlar başka asırda yaşıyorlar. İslam'ın önemi burada... İstisnaları genelleştirmek tarihin belirli bir dönemini günümüze taşımak sadece meseleyi sulandırmaktır. Eksikler elbette olabilir. Hatta yanlış da yapılmış olabilir. Bunların düzeltilmesi mümkündür. Sırf reklamın iyisi kötüsü olmaz mantığıyla dikkat çekmek için söylenen sözleri asla kabul etmeyiz. Hele bu tartışmayı dinimizin kavramlarıyla yürütmek inancımıza da dinimize de haksızlıktır. İstisnai bir takım uygulamaları anlatmaya kalktığımızda bir sürü şeyi kırıp dökmeniz kaçınılmazdır. Bırak bu işleri asıl olan nedir. Bizim mukaddes kitabımız Kur'an'dır.

Bu besinleri sakın buzdolabına koymayın!
Yerel seçim anketinden bomba sonuç!
Dünyanın en gizemli üssü!
Türkiye'nin en çok satan lüks otomobilleri
Uyuyan güzelin sırrı çözüldü
İbrahim Kalın: YPG'ye destek kabul edilemez
'Güler yüz, tatlı kelam, aldandığımı itiraf ediyorum'
Hükümetten Enis Berberoğlu açıklaması
ABD'nin 'terör devleti' kurma planı
Erdoğan, Suudi Arabistan'a meydan okudu
İtalya'nın ‘Kangal' isteğine Türkiye'den yanıt!
Bu olay filmlere konu olur! 10 gün içinde...
Hava kuvvetlerine FETÖ operasyonu
İdlib'de asayiş Türk askerinde
İt iti ısırmadı! Serbest bırakıyorlar
Paraları kesilmeyecek! Yetimlere çifte maaş
Kim Jong Un 'barış hediyesi' olay oldu
İp uçları onu gösterdi! 14. olabilir
Bu kadarına da 'pes' diyeceksiniz! Üvey baba dehşeti
GastroAntep başladı
Evlilik teklifi yapmak istedi! Kaş yapayım derken göz çıkardı
Zarrab'ın 'cezaevi' New York'un en lüks oteli!
ABD'den o ülkeye yeni bir yaptırım daha!

YBŞ'li teröristler görüntülendi

Irak'ta terör örgütü PKK'ya bağlı YBŞ (Şengal Savunma Birlikleri) militanları Musul vilayetinin Sincar ilçesinde görüntülendi.

Gökyüzünde muazzam gösteri

TEKNOFEST İstanbul'un ilk gün etkinlikler kapsamında iki Atak taaruz helikopteri alçak uçuş yaparak yöresel harman dalı oyunu figürleriyle festival alanında gösteri yaptı.

Park halindeki arabaya ayı girdi

Kuzey Karolina'da bir ayı park halindeki arabaya girdi. Sürücü koşarak kaçmak zorunda kaldı.

FETÖ'nün hücre evlerine operasyon

Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) üyeleri tarafından "gaybubet" olarak adlandırılan hücre evlerine yönelik operasyonda 17 zanlı yakalandı.

3 yaşında ama şiir gibi yüzüyor

Çok Okunanlar

Maliye okulları ses getirecek

Ankara önemli bir tarih olaya ev sahipliği yapacak. Türkiye'nin önemli eğitim kurumlarından olan Maliye Okulu ülkeye mal olmuş birçok kişi kazandırmıştı. Maliye Okulları tarihi anlamak ve anlatmak adına “Maliye Okulu adı yuvasına dönüyor. Asırlık anılar yeniden canlanıyor” sloganı ile okulun bahçesine “Anı Plaketi” çakılacak.

Erdoğan, Suudi Arabistan'a meydan okudu

Jonathan Ferziger ve Fadwa Hodali Bloomberg'de “Erdoğan, Doğu Kudüs'ün her yerinde” başlıklı enteresan bir yazı yayınladı.

ODA TV ilahiyatçısı küffarın bile kurmadığı cümlelerle İslam'a saldırdı

Oda TV'nin ilahiyatçı yazarı Cemil Kılıç, yine mübarek Ehlibeyt'in arkasına saklanarak İslam'a saldırdı. Karanlık Oda'nın yazarına göre "İslam ölmüş, katledilmiş, İslam bir facianın dini" imiş. İslam'a ve yılın 365 günü Ehlibeyt muhabbetini ve hürmetini içinde taşıyan ve yaşayanlara, bu bir günü fırsat bilip saldıran ve karanlık düşüncelerini Ehlibeyt'i siper edinerek yaymaya çalışan ilahiyatçı takımına, Müslümanlar ise Allah'ın 2 ayeti ile cevap veriyor.

Hadi 20 Eylül 20.30 ipucu: 1992 ABD Basketbol takımın adı nedir?

Türkiye'de çok sevilen 300 binden fazla anlık kullanıcıya ulaşan Hadi yarışması bu akşam 20.30'da yapılacak yarışma için bir ipucu yayınladı. Hadi'nin sosyal medya hesabından yapılan duyuruda 1992'de Barcelona Olimpiyatlarına katılan Amerikan basketbol takımına verilen isim soruldu. Basketbol severlerin rahatlıkla bilebileceği bu sorunun cevabını öğrenmek için haberimizi okumaya devam edebilirsiniz. Hadi yarışmasının ipucuna bakarak soruyu bilmek isteyen kullanıcılar 1992 ABD Basket takımın adı ne? Barcelona Olimpiyatlarına katılan ABD basket takımına verilen isim nedir? Dream Team veya Rüya Takımı kime denir? gibi soruların yanıtını araştırmaya başladı. Detaylar için milatgazetesi.com'u takip edebilirsiniz.

ABD ordusu zor durumda!

Dünyayı, icra ettiği kanlı operasyonlar ve kirli politikalarla kan gölüne çeviren ABD'nin ordusu zor durumda. ABD Hava Kuvvetleri'nin görev yoğunluğu, teknik sorunlar ve yetişmiş personel eksikliği nedeniyle gelecekteki olası çatışmaların koşullarını karşılamadığı belirtildi.

Bu kategorideki diğer haberler