Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Karşınızda ne Osmanlı'nın hasta adamı ne Cumhuriyetin çömez devleti ne de 1970 ve 1990'ların güçsüz ülkesi var. Artık karşınızda 2023 hedeflerine kilitlenmiş, büyük ve güçlü bir Türkiye var" dedi.

Güncelleme: 12.01.2018 10:57

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Karşınızda ne Osmanlı'nın hasta adamı ne Cumhuriyetin çömez devleti ne de 1970 ve 1990'ların güçsüz ülkesi var. Artık karşınızda 2023 hedeflerine kilitlenmiş, büyük ve güçlü bir Türkiye var" dedi.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen "43. Muhtarlar Toplantısı"nda, Ankara, Batman, Edirne, Giresun, Hatay, İzmir, Karabük, Karaman, Kütahya, Mardin, Ordu, Rize, Sivas ve Şanlıurfa'dan gelen muhtarlarla bir araya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'deki demokrasi piramidinin tabanını oluşturan muhtarlarla Cumhurbaşkanı arasındaki samimi ve hasbi diyaloğun meyvelerini almaya başladıklarını söyledi. İçişleri Bakanlığı bünyesinde kurulan Muhtarlık Bilgi Sistemi'nin giderek daha etkin şekilde kullanılmaya başlandığına değinen Erdoğan, Mahalli İdareler Genel Müdürlüğünde kurulan Muhtarlar Daire Başkanlığı vasıtasıyla da muhtarların ve muhtarlıkların meselelerinin en üst düzeyde ve tek elden takip edildiğini dile getirdi.

Büyük ve güçlü Türkiye vurgusu

Devlet millet el ele büyük Türkiye'yi inşa etiğini vurgulayan Cumhurbaşkanı, "Karşınızda ne Osmanlı'nın hasta adamı ne Cumhuriyetin çömez devleti ne de 1970 ve 1990'ların güçsüz ülkesi var. Artık karşınızda cumhurbaşkanından muhtarına kadar 2023 hedeflerine kilitlenmiş, 2053 ve 2071 vizyonuna inanmış bir millet var. Artık bunların karşısında büyük ve güçlü Türkiye var. Bize bedel ödetmekten söz edenlere diyoruz ki hodri meydan. Bu coğrafya, nice büyük medeniyetlerin, nice büyük milletlerin doğuşuna şahitlik ettiği gibi, nice kibir abidesi azametli güçlerin çöküşünü de görmüştür. Biz asırlardır dört bir yandan üzerine üşüşen leş kargaları, akbabalar tarafından didiklendiği halde hala dimdik ayakta kalabilmiş bir ülkeyiz." ifadesini kullandı.

Aslanlar gibi mücadele verdik

FETÖ ile mücadelenin hız kesmeden sürdüğüne işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Gezi olayları, MİT TIR'ları kumpası ardı ardına sıralandı. Bu saldırıların hiçbirine eyvallah etmedik, aslanlar gibi mücadeleyi verdik. Milletimiz de oyunu bozdu. Her türlü desteği verdi. Cumhurbaşkanlığı seçimi milletimizin bir meydan okumasıydı. Türkiye'nin verdiği mücadelenin adı tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet. 80 milyon biz tek milletiz. Şuanda bizim askerimiz polisimiz jandarmamız bütün bölgelerde her yerde var. Nereden en ufak bir yanlış oluyorda tehdit geliyorsa F16 oluruz tanklarımızla toplarımızla inlerimize kadar gireriz giriyoruz. Geçti artık onlar haftada 50-100 gidiyorlar. Ya bu ülkeyi tamamen terk edip gidecekler yada bu işi bitireceğiz. Tek terörist kalmayacak" bilgisini verdi.

Kurmay subayımda ayrı bir cambaz"

yürütülen operasyonların itibarını sarsmak için akla hayale gelmeyecek yollara başvurduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan şu ifadeleri kullandı, "Benim kurmay subayımda ayrı bir cambaz. Psikiyatrik vaka olduğuna dair rapor uydurmuş. Cezaevinden çıkabilmek için bu yollara başvurduğunu öğrendik. Biz bunlarıda birer birer ayrıştırarak masumları ve suçluları ayırarak bu mücadeleyi başarıyla sonuçlandıracağız. Artık karşınızda ya olacağız ya öleceğiz diyen bir millet var. Bunu 15 Temmuz'da gördük. Bize bedel ödetmekten söz edenlere diyoruz ki hodri meydan. Unutmasınlar ki biz istiklal marşımıız mürekkep ile değil kanımız ile yazmış bir milletiz."

Muhtarlara bina müjdesi

Bazı belediyelerin kendi inisiyatifleriyle muhtarlık binaları yaptığını ancak çoğu mahallede muhtarlık binasının olmadığına değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ülkemizin her yerinde, ihtiyaç duyulan yerlerde muhtarlık binaları yapılması kararı aldık.Hazine envanterinde bu iş için uygun olan araziler ki Maliye Bakanımızla da bunu paylaştık, valiliklere ve kaymakamlıklara tahsis edilecek. Onlar da imkanlar ölçüsünde bu yerlere muhtarlık hizmet binaları inşa edecekler. "Bütün bunlar karşılığında sizlerden tek bir isteğimiz, tek bir beklentimiz var, o da mahallenize en güzel hizmeti yapmanızdır " dedi.

Bu besinleri sakın buzdolabına koymayın!
Yerel seçim anketinden bomba sonuç!
Dünyanın en gizemli üssü!
Türkiye'nin en çok satan lüks otomobilleri
Uyuyan güzelin sırrı çözüldü
PKK'dan büyük vahşet
Florence kasırgasında ölü sayısı yükseliyor
Bahçeli'den ABD ve Esed'e sert sözler
Sedanur'dan acı haber!
ABD yine aynı türküyü söylüyor
Askeri törene terör saldırısı! Ölü ve yaralılar var
TSK açıkladı! PKK'ya büyük darbe
FETÖ'cü komutan yakalandı
Her gün parkta nöbet tutuyorlar! işte nedeni
Taşıdığı bavullardan yakayı ele verdi
İnstagram'a bakın hangi özellik geliyor
ABD'nin istihbarat bataklığı!
Akdeniz'de gerilim!Yunan gemisine el koydu
Fırsatçılar raftan inmek bilmiyor!
Erdoğan'ın yeni danışmanı belli oldu

Öğrencileri taşıyan midibüs devrildi: 1 ölü, 18 yaralı

Kocaeli Körfez'de ortaokul ve lise öğrencileri taşıyan midibüs devrildi. Kaza sonucunda bir kişi hayatını kaybetti, 18 kişi yaralandı. midibüsteki öğrencilerin TEKNOFEST İstanbul'a gitmek üzere Aksaray'dan yola çıktığı öğrenildi.

ABD'nin YPG/PKK bölgesine askeri sevkiyatları sürüyor

ABD'nin YPG/PKK bölgesine askeri sevkiyatları sürüyor

ABD, Suriye'de terör örgütü YPG/PKK işgalindeki bölgelere silah, mühimmat ve askeri malzeme sevkiyatına devam ediyor.

YBŞ'li teröristler görüntülendi

Irak'ta terör örgütü PKK'ya bağlı YBŞ (Şengal Savunma Birlikleri) militanları Musul vilayetinin Sincar ilçesinde görüntülendi.

Gökyüzünde muazzam gösteri

TEKNOFEST İstanbul'un ilk gün etkinlikler kapsamında iki Atak taaruz helikopteri alçak uçuş yaparak yöresel harman dalı oyunu figürleriyle festival alanında gösteri yaptı.

Çok Okunanlar

Erdoğan, Suudi Arabistan'a meydan okudu

Jonathan Ferziger ve Fadwa Hodali Bloomberg'de “Erdoğan, Doğu Kudüs'ün her yerinde” başlıklı enteresan bir yazı yayınladı.

Abdullah Gül Üniversitesi Spor Kulübü ismi değişti

Kadınlar Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Abdullah Gül Üniversitesi Spor Kulübü, isim değişikliğine gitti. 

Şeyhin 'putperestlik' suçlaması o işletmeyi kapattı!

Kuveyt'te bir 3 boyutlu yazıcı dükkanı, bir şeyhin "burada putperestlik yapılıyor" suçlamasının ardından kapatıldı.

'Güler yüz, tatlı kelam, aldandığımı itiraf ediyorum'

Altan kardeşler ve Ilıcak davasında istinaf duruşması görülüyor. İlk savunmayı yapan Nazlı Ilıcak, "Asla cemaat diktatörlüğünü savunamam" dedi. Ilıcak, FETÖ'nün terör örgütü olduğunu darbe girişiminden sonra anladığını belirterek, "Güler yüz, tatlı kelam… Dini faaliyetleri beni cezbetti. Aldandığımı itiraf ediyorum" şeklinde ifade verdi.

İtalya'nın ‘Kangal' isteğine Türkiye'den yanıt!

Sivas Kangal köpeklerinin, İtalya'nın Toskana bölgesinde yaşanan kurt saldırılarının ardından yerel belediye meclisinde görüşülmesi Türkiye'de memnunlukla karşılandı. Kangal üreticisi Hüseyin Yıldız, "Bu köpeklerin yurt dışına çıkması yasak. Sadece Tarım Bakanlığı iznine tabi. Bu izin verilirse köpeklerimizin İtalya'ya gitmesinden gurur duyarız" dedi.

Bu kategorideki diğer haberler