Erzincan'da, 13 Mart 1992'de meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremde yaşamını yitirenler anıldı.

Güncelleme: 14.03.2018 12:20

Erzincan'da, 13 Mart 1992'de meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremde yaşamını yitirenler anıldı.

Erzincan Memur-Sen İl Temsilciliğince depremin 26. yılı dolayısıyla Terzibaba Mezarlığı'ndaki deprem şehitliğinde anma töreni düzenlendi. Memur-Sen'e bağlı sendika temsilci ve üyelerinin de bulunduğu anma töreninde Kur'an-ı Kerim okunup depremde hayatlarını kaybedenlerin mezarlarına karanfil bırakıldı.

AA Muhabirine açıklama yapan Memur-Sen Erzincan İl Temsilcisi Nebi Gül, bugünü hatırlamak adına deprem şehitliğine geldiklerini söyleyerek "Bugün burada, bundan 26 yıl önce, 13 Mart 1992 tarihinde Erzincan büyük bir felaketle karşı karşıya kaldı. Elbette ülkemiz zaman zaman depremlerle sınanıyor. Şehrimiz 1939 yılında çok büyük bir deprem görmüş, 1992 depremini hep yaşadığımız için hala hafızalarımızda taze. Depremde kaybettiğimiz bütün canlarımıza, vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum." dedi.

Gül, depremin unutulmaması gerektiğinin altını çizerek şunları kaydetti:

"Depremi unutmamamız lazım. Şunun için unutmayalım, unutmayalım ki yaptığımız işlerimizi, binalarımızı depreme dayanıklı yapalım. Deprem olduktan sonra ah vah etmeyelim. Ve gene şunu biliyoruz, deprem öldürmez binalar öldürür. Bu vesile ile 26 yıl önce yaşadığımız bu felaketi Rabbim bir daha ne şehrimize ne de ülkemize göstermesin. Bu vesile ile bütün şehitlerimize deprem şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum."

Çok Okunanlar

O imama 6 yıl hapis cezası

Emekli imam Abdulkadir Anar'a, PKK'nın cenaze törenlerine katılarak islam dinine zıt vecibeleri yerine getirdiği ve sivil Cuma namazlarını kıldırdığı için 6 yıl 3 ay hapis cezası verildi.

60 yaşındaymış, 20'lik kız istiyormuş!

Türk halkı dünyanın her yerindeki mağdurlar için seferber olurken, insanların mağduriyetini fırsata çevirmek isteyen küçük bir gafiller topluluğu ise pes dedirtiyor.

İş kuleleri önünde silahlı saldırı

İstanbul Levent'te bulunan İş Kuleleri önüne gelen bir kişi elindeki silahla 2 el ateş etti. Güvenlik görevlileri tarafından etkisiz hale getirilen kişi, polise teslim edildi. Olay yerinde bir tüfek ve çanta polis tarafından inceleniyor.

AK Parti'de flaş istifa!

Numan Kurtulmuş ile polemik yaşayan Ordu Belediye Başkanı Enver Yılmaz görevinden istifa etti.

İtirafçı oldu! Anlattıkları kan dondurdu

Adnan Oktar örgütündeki "bacılar" grubunun en kıdemlisi Ayça Pars, örgüte ait itiraflarda bulundu, şok itiraflarda bulunan Ayça Pars'ın anlattıkları kan dondurdu.

Bu kategorideki diğer haberler