USMED Avrupa Başkan Mehmet Ardıç yaptığı yazılı açıklama ile sosyal medya üzerinden Avrupa'daki vatandaşlarımıza yapılan itibar suikastlerine isyan etti...

Güncelleme: 30.08.2017 13:04

USMED Avrupa Başkan Mehmet Ardıç yaptığı yazılı açıklama ile sosyal medya üzerinden Avrupa'daki vatandaşlarımıza yapılan itibar suikastlerine isyan etti...

Uluslararası Sosyal Medya Derneği Avrupa Başkanı Gazeteci Mehmet Ardıç Almanya ve Avusturya gibi ülkelerin köpürttüğü Türk düşmanlığı üzerinden gurbetçilerimize yöneltilen haksız ithamları yaptığı yazılı açıklama ile cevap verdi...

İşte o açıklama:

Sosyal medyadaki itibar katillerine sesleniyorum; ne devletimize ne de Avrupalı Türklere haksızlık yapmayın.

Günlerdir sosyal medyada devletimizi ve Avrupalı Türkleri hedef alan itibarsızlaştırma paylaşımlarını üzüntüyle takip ediyorum. Avrupa'ya açılan gümrük kapılarımız güzergahında yaşanılan bu toplumsal krizi maalesef yönetemedik ve sosyal medyadaki itibar katillerine malzeme vermiş olduk. Hem ülkemizin hem de necip milletimizin ülke dışındaki itibarına, genel temizlik hassasiyetine hiç de yakışmayan paylaşımlarda bulunduk.

Daha geçenlerde Almanya'nın sokaktaki çöp kutularının üzerine "MEHMET ÇÖPÜNÜ ÇÖP KUTUSUNA AT" yazmasını eleştirip "Almanya ırkçılık yapıyor" derken şimdi ise ülkemizden ayrılarak düştüğü gurbet yolunda sıkıntılar yaşayan, yetersizlikler ve imkansızlıklar sonucu ortaya çıkan ve alışıldığın dışındaki görüntüleri ne yazık ki kendi elimizle sosyal medyada ifşa ettik.

Yarım asırdır memleketlerinde "Almancı", yaşamış oldukları ülkelerde "yabancı" ismi ile adlandırılan ve hatta ötelenen Avrupalı Türklere karşı dönüş yolunda çevreyi kirlettiklerine dair yapılan eleştirileri yersiz ve haksız buluyorum.

Yıllardır ülkelerine döviz kazancı sağlayan bu insanlarımız, çevreyi kirlettikleri iddia edilerek haksızca suçlanan Avrupalı Türklerimiz, yıl boyunca belki iki yılda bir, vatanlarından binlerce kilometre uzakta, izin parası biriktirip, çocuklarının okul ve aile bireylerinin iş tatillerini aynı ana denk getirmeye gayret edip büyük bir heyecanla Türkiye'ye gelme hayali kurmaktalar. Hayalleri ve umutları herzaman Türkiye olan, bu insanlar kimi zamanlarda izin ve tatil için uçağın içinde yolcu olarak, kimi zaman ise vefat ettiğinde uçağın altındaki bir tabut içersinde Türkiye'ye dönmektedir. Yıllar önce boyları, posları, hastalıkları, ellerinin nasırları, gücü, kuvveti Alman, Fransız, Hollanda, Belçika konsoloslukları çalışanları gözetiminde kontrol edilip tahta valizlerle ülksine gönderilen "ALMANCILAR" şimdi kendi ülkelerinde çevre kirliliği oluşturmakla için suçlanıyorlar.

Tahta valizleri ellerinde, bir zamanlar Türkiye'deki işsizlik nedeni ile memleketlerini, eşlerini, analarını, babalarını, çocuklarını geride bırakarak, ekmek parası için Avrupa yollarına düşmek zorunda kalan ve Avrupa'yı yurt edinen vatandaşlarımıza ve onların torunlarına karşı eleştiri yaparken biraz elinizi vicdanınıza koyunuz.

ERDOĞAN GURBETÇİLERE KİMLİK KAZANDIRDI

Bunu yaparken'de örnek almanız gereken kişi Recep Tayyip Erdoğan'dır. Neden mi ? Çünkü Devlet Başkanımız Erdoğan, 50 yıldır ülkelerinde "Almancı", oldukları ülkelerde "yabancı" olarak adlandırılan insanlarımıza bir kimlik kazandırıp; "Onlar Avrupa'da yaşayan Türkler değil Avrupalı Türklerdir" deyip bir kimlik kazandırmıştır.

Cumhurbaşkanımızın bu sahiplenişi ve kimlik kazandırmasına karşın, Avrupalı Türklerin gurbete dönüş yolunda 24 saate varan bekleyişler içersinde yaşadıkları çile dolu saatleri, sıkıntılar göz önünde bulundurulmadan çevreyi kirletme ile itham edilmeleri "Yeni Türkiye"ye yakışmamaktadır.

Avrupalı Türkleri eleştirirken empati yapınız; izin gününüz bitmiş anne, baba, çocuk, memleket eş dost hasretini heybenizin bir tarafına koymuşsunuz, heybenin diğer tarafına Türkiye'yi tanıtmak maksatlı Avrupalı dostlarınıza almış olduğunuz hediyelik eşyalar, biraz da oralarda bulamayacağınız şimdikilerin tabiri ile bio yiyecekler... Ne taraftan bakarsanız bakın yükünüz ağır.

Yukarda saydıklarım görünürde yük olanlar. Bir de kafada görülmeyen psikolojik yükleriniz var; "Bulgardan mı gitsem? Yunandan mı? Nerde trafik azdır? Hafta sonumu çıksam? Bayrama da az kaldı, ama herkes bayram sonrası çıkar. Hem işe de geç kalırız, ben idare ederim de hanımın çalıştığı fabrika izin vermez; hatta işten çıkartabilir. Bulgar çorba parası ister, vermesek tüm yükü boşaltır şimdi. Daha bunun Sırbistan'ı, Hırvatistan'ı, Macaristan'ı, Slovenya'sı var" . İşte böyle bin bir türlü düşünceleriniz var\u2026

Diğer yandan yapılan binlerce kilometre boyunca Türk olduğunuz için gümrüklerde yaşadığınız yabancı düşmanlıkları var.

Açıklamamı kısa tutmak maksatlı bu problemleri ve olasılıklara genişçe değinemiyorum. Ki yollarda gerekli sayıda benzin istasyonu yok, tuvalet yok, çöp konteynırları yok. Üstelik trafik ilerlemiyor, uykusuzluk hafsafhada ve küçük çocuklar durmuyor.

Devletimizi ve Avrupalı Türkleri bu istisnai durum sonucu yaşanılan krizden ötürü eleştirenler, bu söylediklerimi kendinizin yaşadığını düşünün ve dönüş yolundaki imkansızlıkları hesaplayın.

Çevre kirlenirse temizlenir elbette, ülkemiz özellikle son yirmi yıldır bu konuda bütün donanımlara sahiptir ama siz Avrupalı Türklerimize karşı yüreğinizi kirletmeyin yeter.

A 101 indirimli ürünler listesi
ŞOK 10 EKİM Aktüel İndirimli Ürünler Kataloğu
WhatsApp bugün değişti! Kimse fark etmedi bile
Acun zam yaptı! İşte O Ses Türkiye'de jürinin alacağı maaş
Daha zoru yok! Çok az kişi çözebildi
Trump'ın sözlerine Erdoğan'dan cevap!
Kaşıkçı olayında yeni arama kararı!
Erken emeklilik tartışmalarına noktayı koydu
Suriye'de YPG ile sıcak çatışma!
Sanayi üretimi beklentileri aştı!
TSK ve Jandarma'da dev operasyon
9 saatlik incelemede dikkat çeken detay!
Milyonları ilgilendiren teklif Meclis'ten geçti
Suudilere şok! Savaş uçağı düştü
Patolojik hal almaya başlayan bir 'sıkıntı'
Olayı aydınlatacak ses kaydı ortaya çıktı!
O arabalar artık dizel motor kullanmayacak
2 metrelik kız tedavi kabul etmiyor!
BM'den Kıbrıs açıklaması
Dikkat çeken mesaj: 15 Temmuz'da...

Evde lunapark!

Süper babaların süper eğlenceli vakit geçiren çocukları olur

Droneların uçaklara çarptığındaki etkisi!

Ohio Üniversitesi'ndeki bilim insanları, droneların uçaklara çarptığındaki etkisini öğrenmek istediler ve çok fazla hasar bırakabileceklerini keşfettiler.

Türk mühendislerden otomotiv sektörüne 'Platooning' aşısı

Türk otomotiv mühendisleri ilk defa büyük dev firmaların yapmaya çalıştığı Platooning adı verilen özellikle tır ve kamyon gibi büyük araçların sürücüsüz şekilde konvoy gibi gidebilmesini sağlayan yüksek teknolojiyi içeren bir sistem üretti.

Ada görünümlü Pertek Kalesi göz kamaştırıyor

Tunceli'nin Pertek ilçesinde birçok medeniyete ev sahipliği yapan Pertek Kalesi, eşsiz manzarasıyla ziyaretçilerini tarihi yolculuğa çıkarıyor.

Vatandaş satın aldığı ürünü 'cep'ten denetleyebilecek! İşte o uygulama

Ticaret Bakanı Pekcan, HKS uygulamasıyla vatandaşlarımız, satın aldığı meyve ve sebzenin üreticisi, üretim tarihi ve yeri, üreticiden tüketiciye ulaşana kadar alış, satış birim fiyatları gibi her türlü bilgiyi cep telefonundan görebilecek." dedi.

Çok Okunanlar

Fetih Suresi anlamı, Arapça ve Türkçe okunuşu ile tefsiri

Fetih Suresi Müslümanlara çok büyük müjdelerle dolu olan surelerden biridir. Hz. Muhammed (sav) ve ashabına ve biz Müslümanlara zaferler müjdelemektedir. Cihada çıkan Müslümanlara da Fetih Suresi'nde uyarılar ve kolaylıklar yer alır. Özürlünün, hastanın ve âmâ için Fetih Suresinde kolaylıklar zikredilirken, özürsüz olarak cihaddan geri duranlara da azab müjdelenmektedir. Fetih Suresi gerçek iman sahipler için müjde, inanmış gibi yapanlar için korku vesilesidir.

Suudlardan ABD'ye tehdit gibi cevap

Kaşıkçı hadisesi nedeniyle Suudi Arabistan'a tepki göstermesi konusunda üzerinde yoğun baskı oluşan ABD Başkanı Trmup'ın tehdit dolu açıklamalarına Suudi Arabistan yönetiminden de aynı tonda bir cevap geldi. Riyad, ABD'nin Kaşıkçı konusunda atacağı adımlara aynı şekilde cevap verileceği bildirdi.

Yeni parti kuruyor! Tarih belli oldu

54. Hükümette Başbakanlık görevini üstlenmiş ve 28 Şubat Darbesinin hedefindeki isim olan merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın oğlu Dr. Muhammed Fatih Erbakan, yeni kuracağı partinin çalışmalarına hız verdi.

Türkiye karşılıksız kedi bile vermez! 

Ajan Brunson'ın iadesiyle geri adım atıldığını iddia edenlere tepki gösteren Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu, “Türkiye karşılıksız bir kedi bile vermez. Büyük devletler arasında al-ver diplomasileri olur. Türkiye'nin ne kazandığı yakın bir zamanda ortaya çıkacaktır” dedi.

Diriliş Ertuğrul'un yayın tarihi açıklandı

TRT 1'in reyting rekortmeni dizisi ''Diriliş Ertuğrul'' yeni sezonunun başlama tarihi gecikince dizinin hayranları tarafından yeni sezonun ne zaman başlayacağı merak konusu oldu. ''Diriliş Ertuğrul'' dizisi ile ilgili her hafta yeni haber gelişirken, İnternette aramalarda liste başı yeni bölüm fragmanı oldu. Peki Diriliş Ertuğrul yeni bölüm fragmanı yayınladı mı? Yeni sezon ne zaman başlayacak? sorularının cevabı bu haberde.

Bu kategorideki diğer haberler