Diyarbakırda PKK'ya yapılan operasyonda bir tondan fazla esrar ele geçirildi.

Güncelleme: 09.04.2018 09:57

Diyarbakırda PKK'ya yapılan operasyonda bir tondan fazla esrar ele geçirildi.

Diyarbakır'ın 4 ilçesinde PKK'ya yönelik yapılan operasyonda bir tondan fazla esrar ve hint keneviri ele geçirildi. Operasyonda 'Yeşil Kategorisi'nde aranan iki PKK'lıda ölü ele geçirildi.

Konuyla ilgili Diyarbakır Valiliğinden yapılan açıklamada, Kocaköy, Lice, Hazro, Silvan ve Kulp ilçelerinin PKK'ye yönelik yapılan operasyonların sona erdiği ifade edildi.

Arananlar listesinin Yeşil Kategorisinde 2 PKK'linin öldürdüğü ve çok sayıda sığınak ile barınağın imha edildiği belirtilen açıklamada, "İçişleri Bakanlığı'nın yeşil renkli kod listesi ile aranmakta olan Demhat Cilo Eyüp Çelik ile Şervan Azat Ömer Kaya isimli 2 terörist, Jandarma Komando ve Güvenlik Korucu Timlerince ölü olarak etkisiz hale getirilmiştir.  BTÖ mensuplarınca kullanılan 7 adet doğal mağara ve 8 adet sığınak tespit edilmeyi müteakip, tahrip edilerek kullanılamaz hale getirilmiş, 3 farklı noktada birbiriyle irtibatlı olarak 3 ayrı düdüklü tencere içerisine amonyum nitrat şeker karışımıyla hazırlanmış, bir adet uzaktan kumandalı mayın/EYP düzeneği tespit edilmeyi müteakip, Patlayıcı Maddi İmha (PAMİ) Timince yerinde tahrip edilmiştir." denildi.

Açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi:

"Bahse konu teröristlerin üzerleri ile sığınak, ağaçlık, çalılık, kayalık alanlar ve toprağa gömülü vaziyetteki jelikan bidonlar içerisinde; bir adet M-16 Piyade Tüfeği, 3 adet AK-47 Kaleşnikof Piyade Tüfeği, 263 adet AK-47 Kaleşnikof Piyade Tüfeği fişeği, 93 adet M-16 Piyade Tüfeği fişeği, 5 adet M-16 Piyade Tüfeği şarjörü, 10 adet AK-47 Kaleşnikof Piyade Tüfeği şarjörü, bir adet tabanca, 2 adet el bombası, bir adet ruhsatsız av tüfeği, bir adet dürbün, bir adet ateşleme anahtarı, 11 takım terörist kıyafeti, bir adet sırt çantası, 2 adet büyük tüp, bir adet piknik tüpü ile çok sayıda örgütsel doküman, giyim ve yaşam malzemeleri ele geçirildi. Delil niteliğine haiz olan silah, mühimmat ve malzemeler Cumhuriyet Savcısının talimatı gereğince muhafaza altına alınmış, diğerleri yerinde imha edilmiştir."

Ele geçirilen uyuşturucu maddenin günlük kullanım değerleri göz önüne alındığında, günde toplam 406 bin 500 bireyin uyuşturucu maddeden zehirlenmesinin önüne geçildiği bildirilen açıklamada, "Narko-terörizmle mücadele faaliyetleri kapsamında, icra edilen temas ve adli arama faaliyetleri neticesinde, piyasa değeri 25 milyon 342 bin 500 TL olan 2 bin 500 metrekarelik alan içerisinde 3 bin 175 kök kenevir bitkisi ile birlikte bir ton 626 kilo toz esrar maddesi ele geçirilmiş olup, anılan uyuşturucu maddesi Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı gereğince muhafaza altına alınmıştır. Ele geçirilen uyuşturucu maddenin günlük kullanım değerleri göz önüne alındığında, bir günde toplam 406 bin 500 bireyin uyuşturucu maddeden zehirlenmesinin önüne geçilmiştir." ifadeleri kullanıldı.

Bu besinleri sakın buzdolabına koymayın!
Yerel seçim anketinden bomba sonuç!
Dünyanın en gizemli üssü!
Türkiye'nin en çok satan lüks otomobilleri
Uyuyan güzelin sırrı çözüldü
ABD yine aynı türküyü söylüyor
Askeri törene terör saldırısı! Ölü ve yaralılar var
TSK açıkladı! PKK'ya büyük darbe
FETÖ'cü komutan yakalandı
Her gün parkta nöbet tutuyorlar! işte nedeni
Taşıdığı bavullardan yakayı ele verdi
İnstagram'a bakın hangi özellik geliyor
ABD'nin istihbarat bataklığı!
Akdeniz'de gerilim!Yunan gemisine el koydu
Fırsatçılar raftan inmek bilmiyor!
Erdoğan'ın yeni danışmanı belli oldu
ABD'deki bakım evinde dehşet anları!
Almanya'nın ağzının suyu aktı: Türkiye ekonomik açıdan sağlıklı bir ülke
Son gün 1 Ekim
Almanya ile yeni dönem

ABD'nin YPG/PKK bölgesine askeri sevkiyatları sürüyor

ABD'nin YPG/PKK bölgesine askeri sevkiyatları sürüyor

ABD, Suriye'de terör örgütü YPG/PKK işgalindeki bölgelere silah, mühimmat ve askeri malzeme sevkiyatına devam ediyor.

YBŞ'li teröristler görüntülendi

Irak'ta terör örgütü PKK'ya bağlı YBŞ (Şengal Savunma Birlikleri) militanları Musul vilayetinin Sincar ilçesinde görüntülendi.

Gökyüzünde muazzam gösteri

TEKNOFEST İstanbul'un ilk gün etkinlikler kapsamında iki Atak taaruz helikopteri alçak uçuş yaparak yöresel harman dalı oyunu figürleriyle festival alanında gösteri yaptı.

Park halindeki arabaya ayı girdi

Kuzey Karolina'da bir ayı park halindeki arabaya girdi. Sürücü koşarak kaçmak zorunda kaldı.

Çok Okunanlar

Erdoğan, Suudi Arabistan'a meydan okudu

Jonathan Ferziger ve Fadwa Hodali Bloomberg'de “Erdoğan, Doğu Kudüs'ün her yerinde” başlıklı enteresan bir yazı yayınladı.

Abdullah Gül Üniversitesi Spor Kulübü ismi değişti

Kadınlar Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Abdullah Gül Üniversitesi Spor Kulübü, isim değişikliğine gitti. 

Şeyhin 'putperestlik' suçlaması o işletmeyi kapattı!

Kuveyt'te bir 3 boyutlu yazıcı dükkanı, bir şeyhin "burada putperestlik yapılıyor" suçlamasının ardından kapatıldı.

'Güler yüz, tatlı kelam, aldandığımı itiraf ediyorum'

Altan kardeşler ve Ilıcak davasında istinaf duruşması görülüyor. İlk savunmayı yapan Nazlı Ilıcak, "Asla cemaat diktatörlüğünü savunamam" dedi. Ilıcak, FETÖ'nün terör örgütü olduğunu darbe girişiminden sonra anladığını belirterek, "Güler yüz, tatlı kelam… Dini faaliyetleri beni cezbetti. Aldandığımı itiraf ediyorum" şeklinde ifade verdi.

İtalya'nın ‘Kangal' isteğine Türkiye'den yanıt!

Sivas Kangal köpeklerinin, İtalya'nın Toskana bölgesinde yaşanan kurt saldırılarının ardından yerel belediye meclisinde görüşülmesi Türkiye'de memnunlukla karşılandı. Kangal üreticisi Hüseyin Yıldız, "Bu köpeklerin yurt dışına çıkması yasak. Sadece Tarım Bakanlığı iznine tabi. Bu izin verilirse köpeklerimizin İtalya'ya gitmesinden gurur duyarız" dedi.

Bu kategorideki diğer haberler