Son dakika bilgisine göre Doğan Medya grubu satıldı. Doğan Medya kime satıldı? Yıldırım Demirören'in babası Erdoğan Demirören'in olduğu bilinen Demirören Grubu Doğan Medya Grubunu satın aldı. Demirören'in satın aldığı Doğan Medya Grubu haberi vatandaşlar arasında merak konusu oldu. Doğan Medya Grubu neden satıldı? Demirören'in sahibi olduğu Demirören Grubu, Doğan Medya Grubunun tüm haklarını satın aldı. Doğan Medya Ajansı kim

Güncelleme: 21.03.2018 15:03

Son dakika bilgisine göre Doğan Medya grubu satıldı. Doğan Medya kime satıldı? Yıldırım Demirören'in babası Erdoğan Demirören'in olduğu bilinen Demirören Grubu Doğan Medya Grubunu satın aldı. Demirören'in satın aldığı Doğan Medya Grubu haberi vatandaşlar arasında merak konusu oldu. Doğan Medya Grubu neden satıldı? Demirören'in sahibi olduğu Demirören Grubu, Doğan Medya Grubunun tüm haklarını satın aldı. Doğan Medya Ajansı kim

Doğan Medya Grubu Demirören Medya Grubu'na satıldı. Demirören grubu, Doğan Medya grubun satın aldı. Demirören kimdir? Demirören'in Doğan Medya Grubu'nu satın almasıyla vatandaşlar bir anda  bunu konuşmaya başladılar. Doğan Medya grubu neden satıldı? İnsanlar merakla araştırıyor. Doğan Medya Grubu'nun Demirören'e ne kadara satıldığı araştırılan konulardan bir diğeri. Peki Doğan Medya ne kadara satıldı? İşte sizler için hazırladığımız Doğan Medya kime satıldı? Demrören grubu kimdir? sorularının cevabı.

Medya dünyasında yer yerinden oynayacak gelişme. Aydın Doğan'ın sahibi olduğu Doğan Medya Grubu bünyesindeki tüm yayın organları ile Türkiye'nin en büyük medya dağıtım şirketi Yaysat satıldı... Demirören Medya Grubu Türkiye'nin en büyük medya grubu oldu...

1 MİLYAR 250 MİLYON DOLAR: Doğan Medya Grubu içindeki Hürriyet ve Posta gazeteleri ile Kanal D ve CNN Türk televizyonları başta olmak üzere tüm gazete, dergi ve televizyonlar ile dağıtım şirketi YAYSAT, 1 milyar 250 milyon dolar karşılığında Demirören Medya Grubu'na satıldı...

KRİTİK GÖRÜŞME ANLAŞMAYLA BİTTİ: Yıldırım Demirören ile Aydın Doğan'ın avukatlarıyla birlikte katıldıkları son toplantıdan anlaşma çıktı. Anlaşmaya göre, Hürriyet, Posta ve Fanatik gazeteleri ile CNN Türk ve Kanal D televizyonları, Doğan Burda dergi grubu ile Türkiye'nin en yaygın gazete dağıtım ayı YAYSAT'ın da satış paketinin içinde olduğu öğrenildi. 

EN BÜYÜK MEDYA GRUBU OLDU: Milliyet ve Vatan gazetelerini bünyesinde barındıran Demirören Medya Grubu, yeni alımlarda birlikte medya sektörünün en büyüğü haline geldi...

DEMİRÖREN MEDYA GRUBU YILDIRIM DEMİRÖREN KİMDİR?

Yıldırım Demirören, 6 Ekim 1964 tarihinde İnegöl'de dünyaya gelmiştir.

İsviçre'deki Leysin American School'da eğitimini tamamlayan Demirören, Demirören Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Demirören'in oğludur.

2000-2002 ve 2002-2004 dönemlerinde BJK Yönetim Kurulu Üyeliği, Asbaşkanlık ve Futbol Şube Sorumluluğu görevlerinde bulundu.

2004 senesinde başkan Serdar Bilgili'nin görevi bırakmasıyla Beşiktaş Jimnastik Kulübü'nün başkanlığına geçti.

26 Şubat 2012 tarihinde Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) 41. Başkanı olarak seçildi.

3 çocuk babası olan Demirören, ileri seviyede İngilizce bilmektedir.

DEMİRÖREN GRUBUNDAKİ HOLDİNG ŞİRKETLERİ

Enerji Grubu
M Oil Petrol Sanayi ve Ticaret A.Ş 
Kaan Akaryakıt San ve Tic. A.Ş.
Makro Enerji Yatırım ve Yönetim A.Ş
Milangaz LPG Dağıtım Tic. ve San A.Ş.
Milangaz A.Ş.
Likidgaz A.Ş.
Mutfakgaz A.Ş.
Güneşgaz A.Ş.
Demirören Axpo Enerji Toptan Ticaret A.Ş.
Demirören Axpo Gaz Toptan Ticaret A.Ş.
Demirören Jeotermal Enerji San.Tic. A.Ş.
 

Sanayi Grubu
Demirören Tüp İmalat A.Ş.
Demirören Ağır Metal A.Ş.
Parsat Piston A.Ş.
Azerelektroterm Açık Sehmdar Cemiyyeti
Marmara Gıda Demirören Ham Yağ Sanayi A.Ş.
Gayrimenkul Grubu[değiştir | kaynağı değiştir]
Demirören Gayrimenkul Proje ve Yön. Tic. San. A.Ş.
Demirören Gayrimenkul Yat. Geliş. ve İşl. A.Ş.
Demirören İstiklal A.V.M.
Taksim Gayrimenkul Geliştirme ve Tic. A.Ş.
Taksim Gayrimenkul Yatırımı Geliş. ve İşl.Tic. A.Ş.
Mama Shelter İstanbul
Zeyport Limanı
 

Eğitim Grubu
Ata Eğitim A.Ş
 

Medya Grubu
DK Gazetecilik ve Yayıncılık A.Ş.
Milliyet Gazetesi 
Vatan Gazetesi

İnşaat Grubu
Demirören İnşaat Sanayi ve Tic. A.Ş.
Lidya Yapı Sanayi ve Tic. A.Ş. 
 

Turizm Grubu
Kemer Yapı - Kemer Country
Su-Tur Sun Turizm San. A.Ş.

Madencilik
KG Madencilik Turizm İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.
GK Madencilik Turizm İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Demirören Enerji Madencilik Sanayi ve Ticaret A.Ş.
 

İştirakler
D Mermer Sanayi ve Ticaret A.Ş
DEM-AL Otogaz Sanayi ve Tic. A.Ş
MS Motor Service İstanbul Dış Ticaret ve Pazarlama A.Ş.

DOĞAN MEDYA GRUBU BAŞKANI AYDIN DOĞAN KİMDİR?

Aydın Doğan, 15 Nisan 1936'da Gümüşhane'de dünyaya gelmiştir. Liseyi Erzincan'da okuyan Aydın Doğan, Üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi İktisadi Ticari İlimler Akademisi'nde tamamlamıştır.

Üniversite eğitimini tamamlayan Aydın Doğan, 1958 senesinden itibaren lastik, bisiklet, radyo, ticari araç ve inşaat makineleri tüccarlığı, nakliyecilik ve müteahhitlik yapmıştır.

1974 senesinden sonra önce İstanbul Ticaret Odası Meclis Yönetim Kurulu üyesi, ardından Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu üyesi olmuştur.

Medya sektörüne girişi, ilk defa 1979 senesinde Milliyet Gazetesi'ni satın alarak olmuştur. Bunun ardından Türkiye Gazete Sahipleri Sendika Başkanı olmuştur.

1996 yılında Aydın Doğan Vakfı'nı kurarak kültür, eğitim ve sosyal alanlarda yaptığı çalışmaları tek bir alanda toplamış oldu.

1998 senesinde, Japonya'da organize edilen Dünya Yayıncılık Birliği toplantısında Türkiye'den ilk kez Yönetim Kurulu üyeliğine seçilen kişi olmuş, 1999 senesinde Türkiye Cumhuriyeti Devlet Üstün Hizmet Madalyası ile ödüllendirilmiştir.

2000 senesinde Ege Üniversitesi'nden Fahri doktora ünvanı almıştır.

2004 senesinde ise Dünya Gazeteciler Birliği toplantısında seçimle Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı'na getirilen ilk Türk oldu.

Aydın Doğan, kendisi ve aile fertlerinin ismini taşıyan 8 okul yaptırmıştır.

Doğan Medya Grubu'nu kurmuş ve birçok medya kurumunu bünyesine katmıştır.

1 Mart 2017 tarihinde Petrol Ofisi'nde örgütlü şekilde akaryakıt kaçakçılığı yaptığı iddiasından dolayı hakkında yakalama kararı çıkarılmıştır.

ERDOĞAN DEMİRÖREN KİMDİR?

Erdoğan Demirören, 28 Ağustos 1938 tarihinde İnegöl'de dünyaya geldi.

Saint Benoit Lisesi orta bölümünde okudu.

Erdoğan Demirören, Sirkeci'de Oto Yedek Parça İthalatı ve Pazarlaması konusunda faaliyet gösteren Kolaylık Oto Müessesi'nin kurucusu Babası Şükrü Demirören`in 1957 senesinde vefat etmesiyle, genç yaşta aile işlerini devralmak zorunda kaldı.

Erdoğan Demirören şuan Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkanıdır.

Holding, LPG sektöründe çok sayıda şirketin sahibidir. Milangaz, Likidgaz, Mutfakgaz gibi markalarla bu sektörde Türkiye'nin en büyük grupları arasında bulunmaktadır.

Ayrıca piston üretimi de yapan grup, Özel Ata Lisesi'nin de sahibidir.

Oğlu Yıldırım Demirören ise Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanıdır.

DOĞAN MEDYA KURULUŞLARI NELERDİR? HANGİLERİ?

Doğan Medya Grubu bünyesinde bulunan kuruluşların tamamı şöyle: Kanal D, CNN Türk, tv2, Dream TV, Dream Türk, Hürriyet, Posta, Fanatik, Hürriyet Daily News, TME, Doğan Burda Dergi, Doğan Egmont, Doğan Kitap, Dergi Pazarlama ve Planlama (DPP)

Almanya uyruklu 2 DEAŞ'lı terörist sınır dışı edildi

Bolu Dağı Tüneli kontrol için trafiğe kapatılacak

İstanbul'da yağışlı hava trafik yoğunluğu oluşturdu

FETÖ'nün sözde 'savcısına' hapis cezası
Çavuşoğlu'ndan 'Libya' açıklaması!

KKTC'de ezan okunmaya devam edecek

HDP'li başkan ülkeye terörist sokacaktı! Yakalandı

MEB'den 'Mert Yağız' açıklaması!