Avrupa Birliği'nin büyük ülkelerinden İtalya'da dünyaya gelen bebek sayısı, 2016 yılında da geriledi.

Güncelleme: 28.11.2017 23:57

Avrupa Birliği'nin büyük ülkelerinden İtalya'da dünyaya gelen bebek sayısı, 2016 yılında da geriledi.

Avrupa Birliği'nin (AB) büyük ülkelerinden İtalya'da dünyaya gelen bebek sayısı, 2016 yılında da geriledi.

Doğurganlık oranının genel olarak düşük olduğu Avrupa'da, ortalamanın da altında kalan İtalya'da söz konusu oran 2016 yılında yine düşük çıktı.

60 milyon civarında nüfusu bulunan İtalya'da bugün açıklanan doğurganlık verileri, son yıllardaki gerilemenin sürdüğünü ortaya koydu.

İtalya Ulusal İstatistik Kurumunun (ISTAT) açıkladığı verilere göre, 2016'da 473 bin 438 bebeğin dünyaya gelirken bu sayı 2015'e göre 12 bin kadar daha az.

Verilerde, ülkede dünyaya gelen çocuk sayısının 2008'den bu yana düşüş eğiliminde olduğu ve o dönemden beri doğum sayısında 100 binden fazla azalma kaydedildiği belirtildi.

ISTAT'ın verilerinde, 2010 yılında kadın başına ortalama 1,46 oranında bebek düşerken bu oranın 2015'te 1,34'e gerilediği bilgisi yer aldı.

Çok Okunanlar

60 yaşındaymış, 20'lik kız istiyormuş!

Türk halkı dünyanın her yerindeki mağdurlar için seferber olurken, insanların mağduriyetini fırsata çevirmek isteyen küçük bir gafiller topluluğu ise pes dedirtiyor.

O imama 6 yıl hapis cezası

Emekli imam Abdulkadir Anar'a, PKK'nın cenaze törenlerine katılarak islam dinine zıt vecibeleri yerine getirdiği ve sivil Cuma namazlarını kıldırdığı için 6 yıl 3 ay hapis cezası verildi.

İş kuleleri önünde silahlı saldırı

İstanbul Levent'te bulunan İş Kuleleri önüne gelen bir kişi elindeki silahla 2 el ateş etti. Güvenlik görevlileri tarafından etkisiz hale getirilen kişi, polise teslim edildi. Olay yerinde bir tüfek ve çanta polis tarafından inceleniyor.

Şehzade Orhan Osmanoğlu'ndan bomba bir yazı

2. Abdülhamit Han'ın torunu Şehzade Orhan Osmanoğlu istihbarat servisinin önemi ile ilgili çok dikkat çeken bir yazı yazdı. Osmanoğlu 'Aslanlarımız çakal avında..' başlıklı yazısında Sultan Abdülhamid Han'ın kurduğu istihbarat teşkilatını da anlattı.

Paralel manyaklık!

FETÖ örgütünden bir üsteğmen hakkındaki iddianamede mahrem liderlerinden biri şunları söyledi: “Cep telefonlarını son iki rakamlarını 99'a tamamlayacak şekilde kodlayıp kâğıda kaydederdik. Kendi cep telefonumdan asla aramazdım, evime uzak büfelerden kontörlü telefonlardan arıyordum. Birkaç kişiyi arayacağım zaman farklı büfeleri gezerdim.”

Bu kategorideki diğer haberler