Türkiye, tüm ekonomik saldırılara karşı 'istikrarı', terörist saldırılara karşı 'mücadele'yi tercih etti. Milletimiz, "Yeni sistem", "Büyük Türkiye" ve "Güçlü lider Erdoğan'la devam" dedi

Güncelleme: 25.06.2018 01:24

Türkiye, tüm ekonomik saldırılara karşı 'istikrarı', terörist saldırılara karşı 'mücadele'yi tercih etti. Milletimiz, "Yeni sistem", "Büyük Türkiye" ve "Güçlü lider Erdoğan'la devam" dedi

ERDOĞAN'A DEVAM, MUHALEFETE 'TAMAM'

Türkiye'nin beka seçiminde, Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Cumhur İttifakı, milletin büyük teveccühüyle zaferini ilan etti. Millet Erdoğan'a 'Devam', muhalefete 'tamam' dedi. AK Parti ve MHP Meclis çoğunluğunu kazandı.

LİDERLERDEN TEBRİK ZİNCİRİ

MHP lideri Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı arayarak tebrik eden ilk lider oldu. Erdoğan'ı, Azerbaycan lideri Aliyev, Macaristan Başbakanı Orban, Katar emiri Temim, Arnavutluk Başbakanı Rama, Bosna Konsey Başkanı İzzetbegoviç ve Filistin lideri Abbas arayarak tebrik etti.

CHP'DE 'KEMAL' DEVRİ BİTTİ

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin kendi partisinden 10 puan fazla oy alması, her üç CHP'liden birinin 'barajı aşsın' diye HDP'ye oy verdiğini ortaya koydu. Partiyi yüzde 25'e sabitleyen Kılıçdaroğlu'nun, artık İnce'ye karşı CHP'nin başında kalamayacağı belirtiliyor.

YÜZDE 97,5 MECLİS'TE

Halkın yüzde 97,5'unun iradesinin Meclis'te temsil edilmesi ve seçimlere katılım oranının yüksekliğiyle Türkiye dünyaya demokrasi dersi verdi.

MİLLİ İRADENİN ZAFERİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 13. seçiminden de zaferle çıktı. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi için sandık başına giden Türkiye, rekor katılımla tercihini yaptı. Yüzde 52'lik oyla Erdoğan'ı yeni sistemin cumhurbaşkanı seçen Türkiye, hep birlikte yeni bir destana imza attı.

ERDOĞAN'A DEVAM, MUHALEFETE 'TAMAM'

Türkiye'nin beka seçiminde, Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Cumhur İttifakı, milletin büyük teveccühüyle zaferini ilan etti. Millet Erdoğan'a 'Devam', muhalefete 'tamam' dedi. AK Parti ve MHP Meclis çoğunluğunu kazandı.

MİLLETİN DEDİĞİ OLDU

56 milyon seçmenin sandık başına gittiği seçimlerde yüzde 87'lik katılım oranıyla dünyaya demokrasi dersi verildi. Resmi olmayan sonuçlara göre Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Erdoğan yüzde 52,9 oyla yeni sistemin ilk cumhurbaşkanı oldu. Muharrem İnce 30,63, Selahattin Demirtaş 7,92, Meral Akşener yüzde 7,45, Temel Karamollaoğlu yüzde 0.90, Doğu Perinçek ise yüzde 0,20 oy aldı. Milletvekilliği seçimlerinde Cumhur İttifakı yüzde 52,85 oy oranıyla 344 milletvekili çıkardı. Millet İttifakı ise yüzde 34,02 ile 190 milletvekili çıkarırken HDP yüzde 11 ile 66 milletvekili çıkardı. SP ile İşçi partisi yüzde 1,4 oy olarak Meclis'e girme şansını alamadı. AK Parti yüzde 42,62, MHP yüzde 11,24, CHP yüzde 22,61, İYİ Parti yüzde 10 oy aldı.

DÜNYADAN TEBRİK YAĞDI

MHP lideri Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı arayarak tebrik eden ilk lider oldu. Birçok dünya lideri, seçimden zaferle çıkan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı arayarak tebrik etti. Filistin Lideri Mahmud Abbas, Macaristan Başbakanı Viktor Orban, Temim bin Hamad es-Sani, Arnavutluk Başbakanı Edi Rama, Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri'ndeki başarısı dolayısıyla Erdoğan'ı tebrik etti.

İLK ALİYEV ARADI

Erdoğan'ı arayan ilk lider Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev oldu. Telefon görüşmesinde, Erdoğan'ın önderliğinde Türkiye'nin daha da geliştiğini, ekonomik alanda büyük başarı elde ettiğini ve uluslararası arenadaki konumunu daha da güçlendirildiği belirten Aliyev, Erdoğan'a başarı dileklerinde bulundu. Erdoğan da gösterdiği dikkat ve tebrikleri için Aliyev'e teşekkür etti.

Macaristan Başbakanı Viktor Orban, Erdoğan'ı arayan ilk Avrupa Birliği ülkesi lideri oldu. Bunun yanında Filistin Devlet Başkanı Abbas, Arnavutluk Başbakanı Edi Rama, Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani, Özbekistan Devlet Başkanı Şevket Mirziyoyev, seçimlerdeki başarısı için Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tebriklerini iletti. Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Kocias, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nu arayarak Ak Parti'nin seçimlerdeki başarısından dolayı tebrik etti.

CHP'DE 'KEMAL' DEVRİ BİTTİ

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin kendi partisinden 10 puan fazla oy alması, her üç CHP'liden birinin 'barajı aşsın' diye HDP'ye oy verdiğini ortaya koydu. Partiyi yüzde 25'e sabitleyen Kılıçdaroğlu'nun, artık İnce'ye karşı CHP'nin başında kalamayacağı belirtiliyor. Muharrem İnce'nin Cumhurbaşkanı olma hayallerinin tükenmesiyle, Kılıçdaroğlu'nun da koltuğu sallanmaya başladı.

YÜZDE 97,5 MECLİS'TE

Halkın yüzde 97,5'unun iradesinin Meclis'te temsil edilmesi ve seçimlere katılım oranının yüksekliğiyle Türkiye dünyaya demokrasi dersi verdi.

TOPUNUN OYU, BİR ERDOĞAN ETMEDİ!

İnce, Akşener, Demirtaş ve diğer adayların oylarının toplamı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın aldığı oya erişemedi. CHP adayı Muharrem İnce'nin oy kullandığı sandıktan ve Yalova'daki köyünden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a çok daha yüksek oranda oy çıktı.

ÜMMETİN DUASINI ALDI

Erdoğan'ın yeni sistemde cumhurbaşkanı seçilmesi Afrika'dan Ortadoğu'ya Balkanlardan Kafkasya'ya kadar İslam dünyasında büyük coşkuyla karşılandı. Ümmet, sevinç gözyaşları ve dualarla Türkiye'deki zafere ortak oldu.

DEMOKRATİK DEVRİM GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekilliği Seçimleri için oyunu Üsküdar'daki Saffet Çebi Ortaokulu'nda kullanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu seçimle beraber Türkiye'de adeta demokratik bir devrimin gerçekleştirildiğini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oy kullanacağı Üsküdar'daki Saffet Çebi Ortaokulu'na ilk önce damadı Enerji Bakanı Berat Albayrak ve eşi Esra Albayrak geldi. Ardından okula gelen  Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'a torunları Ahmet Akif, Ömer Tayyip ve Emine Mahinur eşlik etti. Vatandaşların sevgi gösterileri ile karşılanan Erdoğan, sandık görevlileri ile selamlaştıktan sonra oy pusulasını alarak 3275 nolu sandıkta oyunu kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oy zarfını torunu Ahmet Akif ve Ömer Tayyip, eşi Emine Erdoğan'ın oy zarfını ise diğer torunu Emine Mahinur sandığa attı.

TÜRKİYE ÇITAYI YÜKSELTTİ

Oyunu kullandıktan sonra değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu seçimlerdeki yoğun katılım, Türkiye'deki demokrasinin, demokratik olgunlaşmanın ne denli ileride olduğunu gösteriyor. Bu seçimin bir başka özelliği var. Bu seçimle beraber Türkiye adeta bir demokratik devrim gerçekleştiriyor. Başkanlık sistemine geçişimizi ilk defa bizlere nasip oluyor. Başkanlık sistemi ile birlikte artık Türkiye muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkmada çıtayı yükseltiyor. Bu çıtanın yükselişiyle birlikte ülkemiz inşallah bundan sonraki süreci bürokratik oligarşiye hiç takılmadan rahat şekilde sürdürecektir" ifadelerini kullandı.

LİDERLER SANDIK BAŞINA GİTTİ

Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için Türkiye genelinde oy verme işlemi başladı. Cumhurbaşkanı adayları ve siyasiler oylarını kullanmak için sandığa gitti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için oyunu Üsküdar'daki Saffet Çebi Ortaokulu'nda kullandı.  Başbakan Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için oyunu İzmir Bahar Yıldırım İlkokulu'nda 2354 nolu sandıkta kullandı.  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ankara Anıttepe Ortokulu'nda sandığa gitti. CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı ve 27'nci Dönem Milletvekili Genel Seçimi için Yalova merkezdeki Saffet Çam İlk ve Ortaokulu'nda oyunu kullandı.

İP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimi için, Beylerbeyi Sabancı İlköğretim Okulu 2119 nolu sandıkta oyunu kullandı . Saadet Partisi Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Temel Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için Çankaya Lisesi'nde 1067 numaralı sandıkta oyunu kullandı.

YENİ SİSTEMLE YENİ UFUKLARA İLERLİYORUZ

Başbakan Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için oyunu Karabağlar ilçesinde çocuklarının bağışıyla yaptırılan Bahar Yıldırım İlkokulunda kullandı. Okul bahçesindeki vatandaşların alkışlarıyla karşılanan Başbakan Binali Yıldırım, onlarla sohbet edip fotoğraf çektirdi, daha sonra da oyunu kullanacağı 2354 numaralı sandığın bulunduğu sınıfa geçti.

YILDIRIM'DAN KOLTUK ESPRİSİ

Oyunu kullanarak vatandaşlık görevini yaptığını belirten Yıldırım yaptığı açıklamada, "Yeni sistemle Türkiye yeni hedeflere, yeni ufuklara istikrar ve güven içerisinde ilerlemeye devam edecek. Seçimlerin bütün milletimize huzur, barış kardeşliğe vesile olmasını diliyorum. Gayet demokratik bir bayram havasında güzel bir seçim ortamı oldu. İnsanlar akın akın oylarını kullanmaya geldiler" dedi. Bir gazetecinin 'Son başbakansınız görevi devredemeyeceksiniz duygularınızı alabilir miyiz'  sorusuna Yıldırım, "Koltuk elimizde kaldı, müzayedeye çıkaracağım artık." esprisiyle karşılık verdi.

SAĞLIKLI BİR SEÇİM ORTAYA ÇIKACAK

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Ankara Anıttepe Ortokulu'nda sandık başına gitti.  Çıkışta yaptığı açıklamada,Türkiye'nin yeni bir döneme gireceğini söyleyen Bahçeli, "Devletimize, milletimize ve Cumhuriyetimize hayırlı uğurlu olmasını Cenabı Allah'tan niyaz ediyorum. 24 Haziran 2018, milletimiz açısından önemli bir gündür. İnanıyorum ki huzur güven ortamında sağlıklı bir seçimle yeni bir döneme Türkiye girecektir" dedi.

AFRİN KAHRAMANLARI OY KULLANDI

Afrin'de görev yapan askerler oylarını Hatay'da kullandı.  Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin'de görev yapan askerler, Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için oy vermek üzere Suriye sınırındaki Hatay'ın Hassa ve Kırıkhan ilçelerine geldi.  Oy kullanacakları okullara askeri araçlarla gelen Mehmetçik, oyunu kullandıktan sonra konvoy eşliğinde tekrar görev bölgelerine döndü.

HÜR  İRADE TARTIŞILAMAZ

Oyunu kullanmak için Beylerbeyi Sabancı İlköğretim Okulu'nda gelen İP Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, 2119 numaralı sandıkta oyunu kullandı. Seçimin hayırlı olması temennisinde bulunan Akşener, "Demokrasilerde her şey tartışılabilir. Ama bir tek şey tartışılamaz. Hür iradeyle seçmenin verdiği, yaptığı tercihin sandık sonuçlarına itiraz edemezsiniz. Buradaki en önemli kelime de hür iradedir" dedi. Seçim sonuçlarını partisinin genel merkezinde takip edeceğini de sözlerine ekledi.

ORGENERAL AKAR ANKARA'DA OY KULLANDI

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için oyunu kullandı. Eşi Şule Akar ile Çankaya İlkokuluna gelen Akar, 1157 numaralı sandıkta oy verdi.  Oyunu kullanmasının ardından "hayırlı olsun" dileğinde bulunan Orgeneral Akar, kısa süre eşinin oy vermesini bekledi. Akar'ın yanı sıra TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Ümit Dündar, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Güler ile diğer kuvvet komutanları da aynı okulda oy kullandı.

MENFAATİMİZ İÇİN OY VERDİK


Saadet Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Temel Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için Ankara'daki Çankaya Lisesi'ne gelerek, görevlilerin belgelerini kontrol etmesinin ardından 1067 numaralı sandıkta oyunu kullandı. Oy kullanma işlemini tamamladıktan sonra sandık görevlilerine teşekkür eden Karamollaoğlu seçim sonuçlarının hayırlı olması temennisinde bulundu. vatandaşların ülkenin menfaatine oy verdiğini ifade eden Karamolaoğlu, "Seçimler çok önemli. Çünkü önümüzdeki 5 yıl bu ülkenin menfaatine yönelik çok önemli kararlar alınacak" dedi.

BU DEFA KULLANABİLDİ

12 Eylül'de gerçekleştirilen anayasa değişikliği referandumunda oy kullanamayan Cumhuriyet Halk Partisi  Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, oyunu, eşi Selvi ve oğlu Kerem Kılıçdaroğlu ile Ankara'da kullandı. Oyunu kullanmak üzere saat 11.15'te Çukurambar Arjantin İlkokuluna gelen Kemal Kılıçdaroğlu, oyunu, eşi Selvi ve oğlu Kerem ile 4173 numaralı sandıkta kullandı.  Oy kullandıktan sonra basın mensuplarına açıklamada bulunan Kılıçdaroğlu, "Yorucu bir maratondan sonra hep birlikte sandığa gidiyoruz, oyumuzu kullanıyoruz." dedi ve açıklamanın ardından ailesiyle okuldan ayrıldı.

PERİNÇEK İSTANBUL'DA SANDIK BAŞINDA

Vatan Partisi Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Doğu Perinçek, oyunu kullanmak üzere saat 14.00'da eşi Şule Perinçek ile Şair Nedim Ortaokuluna geldi. Perinçek ailesi oylarını 1154 numaralı sandıkta kullandı. Perinçek, oyunu kullandıktan sonra basın mensuplarına yaptığı açıklamada, seçim sonuçlarını partisinden takip edeceğini belirterek  okuldan ayrıldı.

CHP'Lİ İNCE YALOVA'DA OY KULLANDI

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için oyunu Yalova  merkezdeki Saffet Çam Ortaokulunda kullandı.  İnce, oyunu kullanmak üzere saat 10.30'da eşi Ülkü, oğlu Salih Arda ve gelini İdil Göknil Işıklar İnce ile Saffet Çam Ortaokuluna geldi. Okula gelişinde vatandaşlar tarafından karşılanan İnce, "Hayırlı olsun" diyerek oyunu 1118 numaralı sandıkta kullandı.

HDP'Lİ MÜŞAHİDİNİN PUSULA OYUNU

Ağrı'da sahte pusula ile oy kullanmaya çalışan 3 kişi ile pusulaları saklamaya çalışan HDP müşahidi hakkında işlem başlatıldığı bildirildi.  Ağrı Valiliğinden yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Seçimi için kentteki 100. Yıl İsmet Ömeroğlu İlkokulunda oy kullanmaya gelen üç kişi hakkında işlem başlatıldığı belirtildi.

Açıklamada, söz konusu üç kişiden sahte oy pusulası ele geçirildiğine işaret edilerek şu bilgiler paylaşıldı "Şahısların önceden temin edip yanlarında getirmiş oldukları, muhtemelen internet çıktısı olduğu düşünülen ve önceden parti ile cumhurbaşkanlığı tercih bölümleri mühürlenmiş, seçim kurulu mührü bulunmayan sahte pusula ile oy kullanma teşebbüsünde bulunduğu tespit edilmiştir. Sahte oy pusulasıyla oy kullanmaya teşebbüs eden şahsı HDP müşahidinin sahte pusulayı kimse görmeden cebine koyması şeklinde yönlendirdiği ve uyarıda bulunduğu tespit edilmiş olup şahıslarla ilgili işlem başlatılmıştır."Kentte HDP müşahidi dışında yakalanan üç kişiden birinin sahte oy pusulasıyla oy kullanmaya çalıştığı, diğer iki kişinin ise bu zanlı ile hareket ettiği belirtildi.

Çok Okunanlar

Maliye okulları ses getirecek

Ankara önemli bir tarih olaya ev sahipliği yapacak. Türkiye'nin önemli eğitim kurumlarından olan Maliye Okulu ülkeye mal olmuş birçok kişi kazandırmıştı. Maliye Okulları tarihi anlamak ve anlatmak adına “Maliye Okulu adı yuvasına dönüyor. Asırlık anılar yeniden canlanıyor” sloganı ile okulun bahçesine “Anı Plaketi” çakılacak.

ODA TV ilahiyatçısı küffarın bile kurmadığı cümlelerle İslam'a saldırdı

Oda TV'nin ilahiyatçı yazarı Cemil Kılıç, yine mübarek Ehlibeyt'in arkasına saklanarak İslam'a saldırdı. Karanlık Oda'nın yazarına göre "İslam ölmüş, katledilmiş, İslam bir facianın dini" imiş. İslam'a ve yılın 365 günü Ehlibeyt muhabbetini ve hürmetini içinde taşıyan ve yaşayanlara, bu bir günü fırsat bilip saldıran ve karanlık düşüncelerini Ehlibeyt'i siper edinerek yaymaya çalışan ilahiyatçı takımına, Müslümanlar ise Allah'ın 2 ayeti ile cevap veriyor.

Hadi 20 Eylül 20.30 ipucu: 1992 ABD Basketbol takımın adı nedir?

Türkiye'de çok sevilen 300 binden fazla anlık kullanıcıya ulaşan Hadi yarışması bu akşam 20.30'da yapılacak yarışma için bir ipucu yayınladı. Hadi'nin sosyal medya hesabından yapılan duyuruda 1992'de Barcelona Olimpiyatlarına katılan Amerikan basketbol takımına verilen isim soruldu. Basketbol severlerin rahatlıkla bilebileceği bu sorunun cevabını öğrenmek için haberimizi okumaya devam edebilirsiniz. Hadi yarışmasının ipucuna bakarak soruyu bilmek isteyen kullanıcılar 1992 ABD Basket takımın adı ne? Barcelona Olimpiyatlarına katılan ABD basket takımına verilen isim nedir? Dream Team veya Rüya Takımı kime denir? gibi soruların yanıtını araştırmaya başladı. Detaylar için milatgazetesi.com'u takip edebilirsiniz.

FETÖ'cülerden şeytani taktik

Terörist başı Gülen ve onla bağlı örgüt olan FETÖ'cülerde taktik bitmiyor. Bursa'da İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda, 17 kişi gözaltına alınırken, şüphelilerden İ.K'ya ait araçta yapılan arama sonucu, motor bölümünde yanmaması için alüminyum folyoya sarılmış halde ve ilk yardım çantasındaki pamukların arasında 15 bin 500 dolar ele geçirildi.

ABD ordusu zor durumda!

Dünyayı, icra ettiği kanlı operasyonlar ve kirli politikalarla kan gölüne çeviren ABD'nin ordusu zor durumda. ABD Hava Kuvvetleri'nin görev yoğunluğu, teknik sorunlar ve yetişmiş personel eksikliği nedeniyle gelecekteki olası çatışmaların koşullarını karşılamadığı belirtildi.

Bu kategorideki diğer haberler