11 Mart günü Birleşik Arap Emirliklerinden Türkiye'ye gelen özel uçağın kazasında 10 kişiyle birlikte Mina Başaran da hayatını kaybetti. Henüz 28 yaşında düşen uçakta ölen Mina Başaran kimdir? sorusu bir anda merak konusu oldu? İşte Mina Başaran kimdir sorusunu cevabı ve Başaran'ın hayat hikayesi.

Güncelleme: 11.03.2018 23:42

11 Mart günü Birleşik Arap Emirliklerinden Türkiye'ye gelen özel uçağın kazasında 10 kişiyle birlikte Mina Başaran da hayatını kaybetti. Henüz 28 yaşında düşen uçakta ölen Mina Başaran kimdir? sorusu bir anda merak konusu oldu? İşte Mina Başaran kimdir sorusunu cevabı ve Başaran'ın hayat hikayesi.

Evlilik öncesi arkadaşlarıyla tatile çıkan Başaran Holding'in veliahtı Mina Başaran özel jetlerinin düşmesi ile birlikte hayatını kaybetti. Yakın bir zamanda evlenecek olan Mina Başaran'ın vefati sevenleri ve yakınları arasında büyük üzüntüye sebep oldu. Başaran Holding'in patronu Hüseyin Başaran'ın kızı olan Mina Başaran kimdir sorusu bir anda trent oldu. işte Mina Başaran'ın biyografisi ve yaşamı.

MİNA BAŞARAN KİMDİR?

Başaran Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Mina Başaran 28 yaşındadır. 14 Nisan 2018 tarihinde Metprint Baskı Sistemleri'nin sahibi Murat Gezer ile evlenecek olan Mina Başaran Birleşik Arap Emirlikleri'nden Türkiye'ye gelen bir özel uçak İran'ın başkenti Tahran'ın güneyinde düştü.

Mina Başaran, Jasmin Baruh Siloni , Liana Hananel, Sinem Akay, Asli İzmirli, Burcu Gündoğar Urfalı, Zeynep Coşkun. Hostesin ismi Eda Uslu. Beril Gebeş Melike Kuvvet hayatını kaybetti. 

Aslen Trabzonlu olan Başaran hayat dolu olan hırslı ve yetenekli yapısıyla dikkat çekmekteydi. 

Saat 19.00'da da uçağın düştüğü İran makamları tarafından resmi olarak da açıklandı. Bu kaza, Türk sivil havacılığındaki ilk ölümlü iş jeti kazası oldu.

Kazada dikkat çeken ayrıntı ise uçak kalktıktan bir süre sonra tırmanmayı henüz tamamlamadan pilotunun kule ile temasa geçerek, "Alçalma talep ediyorum" dediği kaydedildi.

Mina Başaran, güçlü bir iş kadını olma yolunda hızlı bir şekilde ilerliyordu. İş hayatı konusunda anne ve babasını örnek alan Mina Başaran'ın pozitif enerjisi, güleryüzlülüğü ve mütevazılığı da başarısının yanında dikkat çeken özelliklerinden sadece birkaçı... Babasının izinden giderek, büyük bir proje olan ve aynı zamanda kendi adını taşıyan 'Mina Towers'ın başına geçen Mina Hanım, yoğun temposuna rağmen hayatını dolu dolu yaşamayı tercih ediyordu.

Düşen uçaktaki pilotun kuleyle son konuşması!

Birleşik Arap Emirlikleri'nin Şarika kentinden İstanbul'a giden bir uçak İran'ın güneybatısındaki Şehrekürd bölgesinde düştü.

Uçağın Kaptan Pilotu Melike Kuvvet'ti. Hava Kuvvetleri'nin ilk kadın pilotlarından biri olan Melike Kuvvet, mecburi hizmetinin ardından özel sektöre geçmişti. Bir süredir de Başaran Holding'in uçağında görev yapıyordu.

PİLOT ALÇALMA TALEBİNDE BULUNDU

airporthaber.'de yer alan habere göre uçak kalktıktan bir süre sonra tırmanmayı henüz tamamlamadan pilotunun kule ile temasa geçerek,"Alçalma talep ediyorum" dediği kaydedildi.

Pilotun bu talebinden sonra uçakla irtibatın tamamen kesildiği, pilotun bu talebi sonrası uçakta teknik bir arıza ya da kuş çarpması ihtimalleri gündeme geldi.

İkinci Pilot ise Beril Gebeş'ti. Yıllar önce ithalat-ihracat işiyle uğraşırken gönlünü gökyüzüne kaptırmıştı. Uçuş okulunu bitirip pilot lisansını aldı. Türk Hava Yolları'nda uçtu. Daha sonra istifa edip ayrıldı. Başaran Holding'e geçti. Beril Gebeş'nin babası Vecahat Gebeş de Türk Hava Yolları'nda kaptan pilot loraka görev yapıyor.

Birleşik Arap Emirlikleri'nden Türkiye'ye gelen özel jetin İran'ın başkenti Tahran'ın güneyinde düştüğünü duyuruldu. Özel jetin, Birleşik Arap Emirlikleri'nin Şarika şehrinden İstanbul'a geldiği belirtildi.

Özel jette bulunan 11 kişi hayatını kaybetti

BAŞARAN HOLDİNG'E AİT

Başaran Holding'e ait, MNG Jet tarafından operasyonu yapılan TC-TRB tescilli Bombardier Challenger 604 tipi iş jeti, Türkiye saati ile 18.20'de İran hava sahasında temas kesildi. Saat 19.00'da da uçağın düştüğü İran makamları tarafından açıklandı. Bu kaza, Türk sivil havacılığındaki ilk ölümlü iş jeti kazası oldu.

Uçakta Hüseyin Başaran'ın kızının olduğu, arkadaşları ile tatil için gittiği Dubai'den döndüğü öğrenildi.

Çok Okunanlar

İngilizler Hatay'a göz dikti!

Türkiye'nin Suriye sınırında güvenliği sağlamaya yönelik adımları İngiliz The Economist dergisini rahatsız etti. İdlib'teki gelişmelerin değerlendirildiği makalede "Türkiye, 1930'larda Hatay'ı Suriye'den ayırdı, şimdi sıra İdlib'de." İfadeleri kullanıldı.

Bankalar Birliği duyurdu: Borcu olanlar dikkat!

Türkiye Bankalar Birliği'nden yapılan son dakika açıklamaya göre bankaların üzerinde görüştükleri yapılandırma çerçeve anlaşması imzalandı.

Beklenen logo geldi!

Müşterilerin alış veriş yaparken daha bilincli davranabilecekleri şekilde "Türk Malı" logosu geldi. Uygulama 15 gün sonra başlıyor. Bakanlık yerli üretim logosunu ilk kez gösterdi.

Türkiye dünyada 4. ülke oldu

İlk yerli hibrit lokomotif Almanya'daki dünyanın en büyük demiryolu fuarında görücüye çıktı. Yüzde 40 yakıt tasarrufu sağlayacak lokomotif sayesinde Türkiye dünyada bu teknolojiye sahip 4. ülke oldu.

ODA TV ilahiyatçısı küffarın bile kurmadığı cümlelerle İslam'a saldırdı

Oda TV'nin ilahiyatçı yazarı Cemil Kılıç, yine mübarek Ehlibeyt'in arkasına saklanarak İslam'a saldırdı. Karanlık Oda'nın yazarına göre "İslam ölmüş, katledilmiş, İslam bir facianın dini" imiş. İslam'a ve yılın 365 günü Ehlibeyt muhabbetini ve hürmetini içinde taşıyan ve yaşayanlara, bu bir günü fırsat bilip saldıran ve karanlık düşüncelerini Ehlibeyt'i siper edinerek yaymaya çalışan ilahiyatçı takımına, Müslümanlar ise Allah'ın 2 ayeti ile cevap veriyor.

Bu kategorideki diğer haberler