e-müfredat ne anlama geliyor? e- müfredata girişi nasıl sağlayabilirim? e müfredata erişim nasıl sağlanır? Sistem ile ilgili teknik sebeplerden kaynaklı e-müfredata erişim ile ilgili sıkıntılar yaşanıyor. e-müfredat mebbis e-okul öğretmen girişi şuan için aktif mi? mebbis e-okul e müfredat sorunu çözüldümü? Detaylar haberimizde.

Güncelleme: 13.02.2018 10:31

e-müfredat ne anlama geliyor? e- müfredata girişi nasıl sağlayabilirim? e müfredata erişim nasıl sağlanır? Sistem ile ilgili teknik sebeplerden kaynaklı e-müfredata erişim ile ilgili sıkıntılar yaşanıyor. e-müfredat mebbis e-okul öğretmen girişi şuan için aktif mi? mebbis e-okul e müfredat sorunu çözüldümü? Detaylar haberimizde.

 öğretmenler E-Müfredat'ın sistem sıkıntısı ya da yoğunluğundan dolayı açılmaması sebebiyle aksaklığın nedenini araştırıyor. Öğretmenlerin E-müfredata erişimde sıkıntı yaşaması E-müfredatın Google'da trend olmasını sağladı. Yetkililerin E-müfredatın çözümüne yönelik arayışları devam ederken öğretmenlerde bu sorunun üstesinden gelmeye çalışıyor. E-müfredat ner zaman aktifleştirilecek?  e-Müfredat'ın kullanımı ne zaman mümkün olacak?  Milli Eğitim Bakanlığı E-müfredat ile ilgili eMüfredat'ın açılacağına dönük henüz resmi bir açıklama yapmadı.Emüfredata nasıl gireceğim? eMüfredat açılmıyor! e-müfredat ne zaman açılacak?

E-Müfredata giremiyorum. E müfredat giriş linki aşağıdadır.

E-MÜFREDATA NASIL GİREBİLİRİM?

MEBBİS şifrenizi "https://mebbis.meb.gov.tr" adresine girerek "Şifremi Unuttum" bölümünden öğrenebilirsiniz veya MEBBİS sistemine girerek değiştirebilirsiniz. Ya da E-Müfredat sisteminde "Şifremi Unuttum" sayfasına girerek "MEBBİS Kullanıcıları İçin Şifre Hatırlatma Bölümü" linkini tıklayarak ta işlemlerinizi yapabilirsiniz. Özel okul çalışanları "Kullanıcı Adını Giriniz" bölümüne T.C. Kimlik numaralarını, "Şifrenizi Giriniz" bölümüne e-Okul şifrelerini gireceklerdir. Bu işlemlerden sonra aşağıdaki ana sayfaya ulaşılır. Burada yapılması gereken "Yıllık Plan" yazan düğmeye basarak veya sol taraftaki menüden "Yıllık Plan" seçeneğini işaretleyerek sisteme giriş sağlanmasıdır.

e müfredat giriş linki aşağıdadır.

eMÜFREDAT AÇILMIYORSA NE YAPACAĞIM?

MEB'e bağlı tüm okullarda görevli yönetici ve öğretmenler il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinden, adı geçen yönergeler hükümleri ve ekleri takvime göre yürütmeleri gerekecek. Ancak, söz konusu Yönergelerde geçen e-Kurul ve Zümre Modülü Ankara ilinde il ve ilçe olarak tümünde, eğitim kurumu düzeyinde ise bazı ilçeleri kapsamında http://e-mufredat.meb.gov.tr adresindeki Yıllık Plan Modülü üzerinden pilot uygulama ile hizmete sunulmuştur. Sistemin tüm eğitim kurumlarına yaygınlaştırılabilmesi için bir dizi hizmet içi eğitim çalışmalarının yapılması, kademeli olarak sisteme giriş yapılmasının sağlanması, sistemin teknik ve idari yönetimi ile sistem üzerindeki yük testinin izlenmesi ve sonucuna göre tüm illerimizin sisteme dahil edilmesi gerekmektedir.

Bu nedenle, söz konusu modül 2017-2018 eğitim ve öğretim yılı içinde; öncelikle pilot uygulamanın yapıldığı Ankara ilinde il, ilçe ve eğitim kurumları; Bursa, Konya, Gaziantep, Kayseri, Giresun ve Kırşehir illerinde ise eğitim kurumları hariç il ve ilçe düzeyinde kullanılacak, gerekli görülen hizmet içi eğitim çalışmaları en kısa sürede tamamlanacak, pilot uygulamalar genişletilecek, eğitim kurumu/ilçe/il düzeyinde sistemin teknik ve idari yönetimi ile yük testi izlenecek, ilerleyen zaman dilimi içinde tüm eğitim kurumlarımız sisteme dahil edilmiş olacaktır.

Henüz sisteme giriş yetkisi bulunmayan il/ilçe mill\u00ee eğitim müdürlüklerimiz ile eğitim kurumlarımız sistem üzerinden yapmaları gereken iş ve işlemlerini, sisteme giriş yetkileri verilinceye kadar yapılageldiği şekilde yürüteceklerdir .

Yönetici ve öğretmenlerimize önemle duyurulur.

E- müfredat giriş linki aşağıdadır.

E-Müfredat sitesine giriş için tıklayınız!

Çok Okunanlar

O imama 6 yıl hapis cezası

Emekli imam Abdulkadir Anar'a, PKK'nın cenaze törenlerine katılarak islam dinine zıt vecibeleri yerine getirdiği ve sivil Cuma namazlarını kıldırdığı için 6 yıl 3 ay hapis cezası verildi.

60 yaşındaymış, 20'lik kız istiyormuş!

Türk halkı dünyanın her yerindeki mağdurlar için seferber olurken, insanların mağduriyetini fırsata çevirmek isteyen küçük bir gafiller topluluğu ise pes dedirtiyor.

İş kuleleri önünde silahlı saldırı

İstanbul Levent'te bulunan İş Kuleleri önüne gelen bir kişi elindeki silahla 2 el ateş etti. Güvenlik görevlileri tarafından etkisiz hale getirilen kişi, polise teslim edildi. Olay yerinde bir tüfek ve çanta polis tarafından inceleniyor.

İstanbul 18 Eylül trafiğe kapatılacak yollar hangileri?

Bu akşam oynanacak olan Galatasaray- Lokomotiv Moskova maçı nedeni ile İstanbul'da bazı yollar trafiğe kapatılacak. İstanbullular 18 Eylül akşamı trafiğe kapatılacak olan yolların hangileri olduğunu araştırıyor.

AK Parti'de flaş istifa!

Numan Kurtulmuş ile polemik yaşayan Ordu Belediye Başkanı Enver Yılmaz görevinden istifa etti.

Bu kategorideki diğer haberler