Yenimahalle Şehit Ömer Halisdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, Kızılay'da kitap okuma etkinliği gerçekleştirdi. Okul Müdürü Keskin, "Okulda her gün bir saat tüm öğrencilerimiz kitap okuyor. Cep telefonu yerine elde kitap olsun diyoruz" şeklinde konuştu.

Güncelleme: 04.12.2017 09:45

Yenimahalle Şehit Ömer Halisdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, Kızılay'da kitap okuma etkinliği gerçekleştirdi. Okul Müdürü Keskin, "Okulda her gün bir saat tüm öğrencilerimiz kitap okuyor. Cep telefonu yerine elde kitap olsun diyoruz" şeklinde konuştu.

Neşat GÜNDOĞDU/ANKARA

Ankara Yenimahalle'de Şehit Ömer Halisdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, 15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı'nda kitap okuma etkinliğinde buluştu. Geçen günlerde de benzer bir etkinliği metroda gerçekleştiren gençler toplumda kitap okunması gerekliliğinin önemini tekrar hatırlattı. Her gün telefon, bilgisayar ve televizyon başında geçirilen zamandan en azından bir saat ayırarak kitap okuyan gençler bu aktivitelerini halkın yoğun olduğu yerlerde yaparak önemli bir sosyal sorumluluğu yerine getiriyorlar.

Geçen hafta metroda kitap okuma etkinliği gerçekleştiren Şehit Ömer Halisdemir Anadolu İHL öğrencileri dün de Kızılay'da 100 dolayında öğrenci, öğretmenleri ve okul idarecilerinin katılımıyla toplanarak farkındalık oluşturmak adına topluca kitap okudu.

Vatandaşın ilgisiyle karşılaşan öğrenci ve eğitimciler, kitap okuma etkinliklerinin sene boyunca farklı mekanlarda devam edeceğini dile getirdi

"Elde telefon yerine kitap olsun"

Okul Müdürü Yaşar Keskin, yaptığı açıklamada, "Başlattığımız okuma etkinliğini bugün de dışarıda gerçekleştirerek okuma kültürünü ve farkındalığı oluşturmak istedik. Bu anlamda okulda okuma kulübü ve yazarlık kulübü oluşturduk. Okulda her gün bir saat tüm öğrencilerimiz kitap okuyor. Cep telefonu yerine elde kitap olsun diyoruz" ifadesini kullandı.

İşte Orta Doğu'nun en güçlü ordusu
Bu işte bir terslik var diyeceğiniz kareler
ŞOK 10 EKİM Aktüel İndirimli Ürünler Kataloğu
WhatsApp bugün değişti! Kimse fark etmedi bile
Acun zam yaptı! İşte O Ses Türkiye'de jürinin alacağı maaş
ABD'den flaş Kaçıkçı açıklaması
Sosyal medyadan Cemal kaşıkçı propagandası
Diriliş Ertuğrul 5. sezon fragmanı
Kaçak 419 FETÖ'cünün iadesi istendi
Eski istihbaratçıdan asılsız 'Türkiye' yorumu
Tren kalabalığa daldı! Ölü ve yaralılar var
ABD cami bombaladı!
Konsolosluk çalışanları ilk ifadesini verdi
Ansızın geldiler! Ceza yağdırdılar
Siyonistler fitne için bakın ne yapıyor!
Star Rafinerisi açılışı gerçekleştirildi
En büyük önceliğimiz haline geldi!
Konut satışında Cumhuriyet rekoru!
Japon uzman uyardı! İstanbul depremi...
Kaşıkçı'nın nerede öldürüldüğü tespit edildi!

Nasıl bir fareyse kedi korkudan...

Tuvalete giren fareyi çıkarmak istediler ama hiç umdukları gibi olmadı.

İntihar etmeyi düşünen kadına tavsiye vermek

İntihar etmeyi düşünen kadına tavsiye vermek -Arabam var orada şu taraftan atla

Büyük cesaret!

Eğer uçağı kaçırırsanız, yapmanız gereken yüksek bir yere çıkıp uçağın kapısını hedeflemek...

TSK'nın yeni canavarı ASELPOD...

Hava Kuvvetlerimizin envanterine giren ve ihracatını da gerçekleştirdiğimiz ASELPOD...

Gagauz Özerk Yeri'nde Erdoğan coşkusu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Gagauz Özerk Yeri'nde halka hitabından önce kent meydanını dolduran çok sayıda Gagauz, sevgi gösterilerinde bulundu.

Çok Okunanlar

Fetih Suresi anlamı, Arapça ve Türkçe okunuşu ile tefsiri

Fetih Suresi Müslümanlara çok büyük müjdelerle dolu olan surelerden biridir. Hz. Muhammed (sav) ve ashabına ve biz Müslümanlara zaferler müjdelemektedir. Cihada çıkan Müslümanlara da Fetih Suresi'nde uyarılar ve kolaylıklar yer alır. Özürlünün, hastanın ve âmâ için Fetih Suresinde kolaylıklar zikredilirken, özürsüz olarak cihaddan geri duranlara da azab müjdelenmektedir. Fetih Suresi gerçek iman sahipler için müjde, inanmış gibi yapanlar için korku vesilesidir.

Cemal Kaşıkçı'yı işte bu yüzden katlettiler!

Suudi gazeteci Kaşıkçı'nın Twitter geçmişi, hiçbir delile gerek kalmadan Suudi Arabistan tarafından neden ortadan kaldırıldığını gösterir nitelikte. Adeta 'sürgün hayatı' yaşayan Kaşıkçı ile ilgili İngiliz gazeteci David Hirst de "Twitter yorumlarına bakan herkes (Kaşıkçı'nın) neden susturulmak istendiğini açıkça görür" ifadelerini kullanmıştı.

MEB'den 'andımız' açıklaması!

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan Danıştay'ın öğrenci andıyla ilgili yapılan açıklamada "Karar kesinleşmedi, hukuki süreç devam ediyor" ifadeleri kullanıldı.

Kaşıkçı üzerinden kirli plan! Hedef: Türkiye

Kayıp Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı olayına ilişkin S.Arabistan yönetiminin yanında yer alan İngiliz basını algı operasyonlarına başladı. İngiltere'de yayın yapan The Times Gazetesi'nin Orta Doğu uzmanı gazeteci Richard Spencer, Türkiye'yi suçlayan bazı yazılar kaleme aldı.

Trump'tan Suud yönetimine gözdağı

Cemal Kaşıkçı hadisesini Suudi Arabistan'a karşı koz olarak kullanıp mümkün olduğu kadar yüksek miktarda para koparmaya çalışan Trump, kendisi üzerinde artan baskıları da fırsata çevirme gayesiyle Suud yönetimine yüklendi. Kaşıkçı'nın öldüğünü düşündüğünü ifade eden Trump, "Sonuçları ağır olur" tehdidinde bulundu.

Bu kategorideki diğer haberler