Ekmek üstü domates tava nasıl yapılır? Oldukça pratik ve lezzetli olan bu tarif ile gününüzü keyifli bir lezzet ve sunumla kurtarmak mümkün. Kahvaltı masalarına çeşitlilik katacak olan "ekmek üstü domates tava" zengin kahvaltı sofralarının renkli ve lezzetli bir sunumu olarak sofradaki yerini alıyor. Ayrıca gün içinde kahvaltılık besinleri sevenler için de alternatif pratik yemekler arasına giriyor. Çıtır çıtır köy ekmeği üzerinde zeyti

Güncelleme: 08.08.2018 15:21

Ekmek üstü domates tava nasıl yapılır? Oldukça pratik ve lezzetli olan bu tarif ile gününüzü keyifli bir lezzet ve sunumla kurtarmak mümkün. Kahvaltı masalarına çeşitlilik katacak olan "ekmek üstü domates tava" zengin kahvaltı sofralarının renkli ve lezzetli bir sunumu olarak sofradaki yerini alıyor. Ayrıca gün içinde kahvaltılık besinleri sevenler için de alternatif pratik yemekler arasına giriyor. Çıtır çıtır köy ekmeği üzerinde zeyti

Ekmek üstü domates tava nasıl yapılır? Oldukça pratik ve lezzetli olan bu tarif ile gününüzü keyifli bir lezzet ve sunumla kurtarmak mümkün. Kahvaltı masalarına çeşitlilik katacak olan "ekmek üstü domates tava" zengin kahvaltı sofralarının renkli ve lezzetli bir sunumu olarak sofradaki yerini alıyor. Ayrıca gün içinde kahvaltılık besinleri sevenler için de alternatif pratik yemekler arasına giriyor. Çıtır çıtır köy ekmeği üzerinde zeytin yağı ile harmanlanmış domates, biber ve peynirin lezzeti yemek yemenin zevkini arttırıyor. Ege ve Akdeniz mutfaklarına münhasır olan bu lezzet sağlıklı ve organik oluşu sebebiyle de tercih sebebi.  Hafif bir lezzet olan "ekmek üstü tava" sıcak havalarda da özellikle tercih edilenler arasında.

Ekmek üstü domates tava tarifi için malzemeler

4 sivribiber

4 mini renkli domates

4 yemek kas\u0327ıg\u0306ı zeytinyag\u0306ı

2 dis\u0327 sarımsak (I\u0307nce kıyılmıs\u0327)

Tuz

4 dilim ko\u0308y ekmeg\u0306i

4 yemek kas\u0327ıg\u0306ı labne peyniri

1 yemek kas\u0327ıg\u0306ı ceviz ic\u0327i 

Ekmek üstü domates tava Nasıl Yapılır

Zeytinyag\u0306ını tavaya alın, biberleri birkac\u0327 parc\u0327aya bo\u0308lu\u0308n, c\u0327ekirdeklerini temizleyip ilave edin. Kısık ates\u0327te kavurun. Domatesleri ortadan ikiye bo\u0308lu\u0308p tavaya yerles\u0327tirin. U\u0308zerine tuz ve sarımsak serpin. Birkac\u0327 dakika soteleyip ocaktan alın.

Ekmekleri kızartın ve u\u0308zerlerine labne peyniri su\u0308ru\u0308p domatesleri ve biberleri yerles\u0327tirin. I\u0307ri kırılmıs\u0327 ceviz ic\u0327lerini serpip servis yapın.

A 101 indirimli ürünler listesi
ŞOK 10 EKİM Aktüel İndirimli Ürünler Kataloğu
WhatsApp bugün değişti! Kimse fark etmedi bile
Acun zam yaptı! İşte O Ses Türkiye'de jürinin alacağı maaş
Daha zoru yok! Çok az kişi çözebildi
Pompeo'dan yaptırım açıklaması!
Rusya'dan 'YPG koridoru' açıklaması!
Konsoloslukta arama başlatıldı!
Suudi Arabistan konsolosu görevden alındı
Siyonistlerin yeni hizmetkarı!
Dünyada sadece o ilimizde var!
İran ve Rusya'yı çok kızdıracak hamle
Bakan Varank müjdeyi verdi! 81 ile...
AB bildiğiniz gibi değil! Halkın yüzde 22'si...
Başkan Erdoğan sahaya iniyor! İşte kadro...
Cezalarının gerekçesi açıklandı!
Meteoroloji uyardı! Geliyor...
Ukrayna'da patlama! Ölü ve yaralılar var
ABD medyası Trump'ın planını ifşa etti!
'İslam karşıtlığı özünde bir nefret suçudur'

Trafiğin yoğunluğuna muhteşem çözüm

San Franciscoda Golden Gate köprüsünde, trafiğin yoğun olduğu vakitte şeritleri değiştiriyorlar...

Bilimin hayatımızdaki önemi

Parkinson hastası amcanın beyin pili kapalı ve açıkken kayıt edilen görüntüleri..Bilimin ne kadar müthiş bir şey olduğunu ve hayatımızda ne kadar büyük yeri olduğunun ispatı.

Baba güven demek!

Sakatlanan oğlunun kolundan tutup bitiş çizgisine ulaşmasını sağlayan baba. 1992 Olimpiyatları Derek Redmond

Bugatti hız testi

Bir Bugatti'nin motorunu test etmek istiyorsanız, yolu tamamen boşaltmanız gerekir.

Atla drift yapılır mı?

Atla drift yapan kovboy.

Çok Okunanlar

Fetih Suresi anlamı, Arapça ve Türkçe okunuşu ile tefsiri

Fetih Suresi Müslümanlara çok büyük müjdelerle dolu olan surelerden biridir. Hz. Muhammed (sav) ve ashabına ve biz Müslümanlara zaferler müjdelemektedir. Cihada çıkan Müslümanlara da Fetih Suresi'nde uyarılar ve kolaylıklar yer alır. Özürlünün, hastanın ve âmâ için Fetih Suresinde kolaylıklar zikredilirken, özürsüz olarak cihaddan geri duranlara da azab müjdelenmektedir. Fetih Suresi gerçek iman sahipler için müjde, inanmış gibi yapanlar için korku vesilesidir.

Ben sana özgürlüğü veriyorum, sen de bana özgünlüğü ver çocuk!

Geleceğimizin mimarları olan öğretmenler ve onların kalpten verdikleri emek… Takdire şayan, idealist bir öğretmen olan Emel Arığ Işık ile Türkiye'de yaygınlığı her geçen sene artan okul öncesi eğitimi konuştuk. Meslekte çocukların basmakalıp etkinliklerle değil; hayal dünyasını harekete geçirecek faaliyetlere yönlendirilmesinin öneminden sıkça bahseden Emel Hanım, başarının sanattan ve bilimden geçtiğini ve en büyük datanın, verinin içimizde olduğunu söyledi.

Ses kaydı gündeme bomba gibi düştü

Cemal Kaşıkçı'nın işkenceyle öldürüldüğüne dair ses kayıtları ortaya cıktı. Ses kaydında Başkonsolos Muhammed Uteybi, “Bu olayı dışarıda yapın. Benim başımı belaya sokacaksınız” ve “Yaşamak istiyorsan sus!” gibi sözler söylüyor.

Erken emeklilik tartışmalarına noktayı koydu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti grup toplantısında yaptığı konuşmada erken emeklilik konusuna ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Olayı aydınlatacak ses kaydı ortaya çıktı!

Gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın kaybolması olayı ile ilgili Türk polisinin elinde 11 dakikalık ses kaydının olduğu iddia edildi. Ses kayıtlarını değerlendiren güvenlik kaynakları, Cemal Kaşıkçı'nın konsolosluğa girdikten kısa bir süre sonra saldırıya maruz kaldığını belirtiyor.

Bu kategorideki diğer haberler