KEFEK Farkındalık Ödülleri Töreni'ne katılan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, 2023 hedeflerimize ulaşmak için Türk kadınını ekonominin daha fazla içine sokmak durumundayız. Ekonomiye daha fazla kadın eli değmeli" bilgisini verdi.

Güncelleme: 03.11.2017 09:33

KEFEK Farkındalık Ödülleri Töreni'ne katılan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, 2023 hedeflerimize ulaşmak için Türk kadınını ekonominin daha fazla içine sokmak durumundayız. Ekonomiye daha fazla kadın eli değmeli" bilgisini verdi.

Ezgi ÇelikAnkara

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, "KEFEK Farkındalık Ödülleri Töreni"ne katıldı. Türkiye'nin son 15 yılda kadınların zekalarından, bilgilerinden ve düşüncelerinden faydalanma adına çok önemli eylem planlarını hayata geçirdiklerini ifade ederek, Bakan Kaya, "Eğer bir toplum beşeri sermayesinin yarısı olan kadınlardan istifade etmiyorsa bence milli bir kayıp içerisindedir. 2023 hedeflerimize ulaşmak için Türk kadınını ekonominin daha fazla içine sokmak durumundayız. Ekonomiye daha fazla kadın eli değmeli" bilgisini verdi.

yaptığı konuşmada, Türkiye'de yerel yönetimlerde kadın sayısını artırılması gerektiğini dile getiren Bakan Kaya, "Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Erdoğan'ın da desteği ile önümüzdeki yerel ve genel seçimlerde kadın meclis üyelerimizin, belediye başkanlarımızın ve milletvekillerimizin sayısını artıracağız. Bunun için el ele hep birlikte iş birliği içinde çalışmamız gerekiyor. Biz hem kabinede olan kadın bakanlar olarak hem AK Partili kadın milletvekilleri olarak kadınların yararına olmayacak hiçbir metnin altına imza atmayız" dedi.

Diriliş Ertuğrul 5. sezonda flaş gelişme!
İşte Orta Doğu'nun en güçlü ordusu
Bu işte bir terslik var diyeceğiniz kareler
ŞOK 10 EKİM Aktüel İndirimli Ürünler Kataloğu
WhatsApp bugün değişti! Kimse fark etmedi bile
Türk polisi cesedi bulmak için harekete geçti!
Suud duyurdu: Kaşıkçı böyle öldürüldü
Hükümet'ten flaş Kaşıkçı yorumu
Kaşıkçı için acil çağrı: Başlatın
İstanbul'da dev operasyon!
'Sırada Şişe Cam var'
Almanya'dan Suud'a rekor silah satışı
Kaşıkçı'ya ait ilk delil ortaya çıktı!
Trump zevkten dört köşe!
'Dünyadaki en alçak, en gaddar eylem'
ABD Meclisi'nin hedefinde Prens Selman var
Kral Selman ile Sisi görüştü
Prens Selman'a yeni görev!
'Suikast hazırlıkları' görüntüleri ortaya çıktı!
Gazeteci Kaşıkçı'nın cesedi nerede?

Hem ağladılar, hem yarıştılar

Bilecik'te düzenlenen emekleme yarışmasında, anne ve babalar bebeklerinden daha fazla heyecan yaşadı.

Doğa düşmanı korkaklar!

Zavallı fili zevk uğruna öldüren avcılar fil sürüsünün üstüne geldiğini görünce çareyi kaçmakta buldu.

Star Rafinerisi açılışı gerçekleştirildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile İzmir'in Aliağa ilçesinde yapımı tamamlanan SOCAR Star Rafinerisi açılış törenine katıldı.

Nasıl bir fareyse kedi korkudan...

Tuvalete giren fareyi çıkarmak istediler ama hiç umdukları gibi olmadı.

İntihar etmeyi düşünen kadına tavsiye vermek

İntihar etmeyi düşünen kadına tavsiye vermek -Arabam var orada şu taraftan atla

Çok Okunanlar

Fetih Suresi anlamı, Arapça ve Türkçe okunuşu ile tefsiri

Fetih Suresi Müslümanlara çok büyük müjdelerle dolu olan surelerden biridir. Hz. Muhammed (sav) ve ashabına ve biz Müslümanlara zaferler müjdelemektedir. Cihada çıkan Müslümanlara da Fetih Suresi'nde uyarılar ve kolaylıklar yer alır. Özürlünün, hastanın ve âmâ için Fetih Suresinde kolaylıklar zikredilirken, özürsüz olarak cihaddan geri duranlara da azab müjdelenmektedir. Fetih Suresi gerçek iman sahipler için müjde, inanmış gibi yapanlar için korku vesilesidir.

Cemal Kaşıkçı'yı işte bu yüzden katlettiler!

Suudi gazeteci Kaşıkçı'nın Twitter geçmişi, hiçbir delile gerek kalmadan Suudi Arabistan tarafından neden ortadan kaldırıldığını gösterir nitelikte. Adeta 'sürgün hayatı' yaşayan Kaşıkçı ile ilgili İngiliz gazeteci David Hirst de "Twitter yorumlarına bakan herkes (Kaşıkçı'nın) neden susturulmak istendiğini açıkça görür" ifadelerini kullanmıştı.

MEB'den 'andımız' açıklaması!

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan Danıştay'ın öğrenci andıyla ilgili yapılan açıklamada "Karar kesinleşmedi, hukuki süreç devam ediyor" ifadeleri kullanıldı.

'Dilimizi kesmişlerdi, tedavi olduk, tarihi silmişlerdi, yazdık'

Yazar Cem Sancar: “Bu topraklarda kimseyi ötekileştirmeden tüm mirası, hepsini kucaklamalıyız. Dilimizi kesmişlerdi, tedavi olduk. Tarihi silmişlerdi, yazdık. İnşallah bundan sonra güzel şeyler olacak.” dedi.

Kaşıkçı üzerinden kirli plan! Hedef: Türkiye

Kayıp Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı olayına ilişkin S.Arabistan yönetiminin yanında yer alan İngiliz basını algı operasyonlarına başladı. İngiltere'de yayın yapan The Times Gazetesi'nin Orta Doğu uzmanı gazeteci Richard Spencer, Türkiye'yi suçlayan bazı yazılar kaleme aldı.

Bu kategorideki diğer haberler