AK Parti Kurucu üyelerinden olan AK Parti İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu "Milletimize hizmet yolunda aynı kararlılık ve aynı ruhla 2023, 2053 ve 2071 hedeflerimize doğru yürümeyi sürdüreceğiz" dedi.

Güncelleme: 04.11.2017 09:56

AK Parti Kurucu üyelerinden olan AK Parti İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu "Milletimize hizmet yolunda aynı kararlılık ve aynı ruhla 2023, 2053 ve 2071 hedeflerimize doğru yürümeyi sürdüreceğiz" dedi.

Ezgi ÇelikAnkara

14 Ağustos 2001'de kurulan ve 3 Kasım 2002'de girdiği ilk seçimden zaferle çıkan AK Parti, bugün iktidardaki 15'nci yılını dolduruyor. AK Parti, 3 Kasım 2002'de girdiği ilk seçimde yüzde 34,1 oy oranı ile tek başına iktidar oldu. 14 Ağustos 2001'den bu yana kurulan 12 sandıktan da zaferle çıktı. 5 genel, 3 yerel, 3 referandum ve bir Cumhurbaşkanlığı seçimi kazandı. Türkiye'de 3 Kasım 2002 tarihinde itibaren yeni bir AK sayfa açıldı. Millet iradesi sandıklarda AK Parti'den yana oldu.

"Siyasi boşluğu doldurduk"

AK Parti Kurucu üyelerinden olan AK Parti İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu, 15 yıllık AK Parti iktidarını değerlendirdi. Kuzu, 14 Ağustos 2001 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde kurulan Adalet ve Kalkınma Partisi'nin birbiri ardına reformları devreye soktuğunu ve Türkiye'de bir yenilenme hareketi başlattığını söyledi. AK Parti'nin 15 yıldan bu yana girdiği her seçimde oyunu arttırdığını söyleyen Kuzu, kısa sürede tek başına iktidar olabilme şansını yakalayan başka bir parti olmadığını hatırlattı. AK Parti'nin kuruluşundan önce Türkiye'de bir siyasi boşluk olduğunu dile getiren Kuzu, "AK Parti, Kasım 2002'de yapılan erken genel seçimlerde, yüzde 35 oy oranı ile tek başına iktidar oldu. Bu durum Türkiye'de bir siyasi boşluk olduğunu ve ülkenin 2002 öncesinde ne kadar vahim bir tablo içerisinde olduğunu gösteriyor" dedi.

 "Türkiye, parti mezarlığına dönmüştü"

Türkiye'nin büyümesine mani olmak isteyenlerin her zaman işbaşında olduğunu söyleyen Kuzu, sözlerini şu şekilde sürdürdü: "FETÖ'nün yargı ve emniyet ayağı Erdoğan ve yakın çevresi ile bazı bakanları hedef alarak 17 ve 25 Aralık'ta darbe teşebbüsünde bulundu. En ciddi badire ise 15 Temmuz'da FETÖ'nün darbe teşebbüsü ile yaşandı. 15 Temmuz sebebiyle şu anda ülkemizde OHAL var. Durduk yere OHAL getirmedik. Biz özgürlük alanında fevkalade güzel işlerde başardık. Yasakları kaldırdık. Türkiye'de özgürlük noktasında başörtü sorunu vardı. Bunu çözdük. Parti kapatmalar çok gerilerde kaldı. Eski Türkiye'de her yıl biriki parti kapatılıyordu. Türkiye parti mezarlığına dönmüştü. Biz Türkiye'yi bu durumdan kurtardık. 15 sene içerisinde biz Türkiye'yi birçok alanda ihya ettik" dedi.

"Koalisyon rezilliğinden kurtulduk"

AK Parti'nin son zaferini Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi halk oylaması ile kazandığını hatırlatan Kuzu, "Benim 40 yıllık hayalim olan Başkanlık modelini AK Parti hükümeti getirdi. Ben 1977 yılından beri bu modeli savundum. Turgut Özal'a danışmanlık yaptım. Süleyman Demirel ile zaman zaman görüştüm. Alparslan Türkeş ve Necmettin Erbakan ile bu alanda çalışmalarımız oldu. Çok şükür benimde içinde olduğum meclis bu icraatı yapma imkanını buldu. Türkiye, koalisyon dediğimiz rezillikten kurtulmuş oldu. Siyasetin standardı yükseldi" dedi.

"Mega projeler hayata geçirildi"

AK Parti'nin 15 yıllık iktidar sürecinde birçok alanda hizmet ve projeyi hayata geçirdiğini kaydeden Milletvekili Kuzu, sözlerini şu şekilde sürdürdü: "Hükümetimiz sağlık, savunma sanayi, eğitim, ulaşım alanlarında dev hizmetleri milletimize sundu. Eğitimde aksamalar yaşansa da en büyük payı eğitim alanına ayırdı. Savunma sanayinde helikopter ve uçağa, yerli otomobile, insansız hava aracına, tank ve tüfeğine kadar projeleri başlattı ve hayata geçirdi. Duble yollardan, tünellere, 3. köprü projesinden Avrasya Tüneline ve Marmaray gibi mega projelere imza attı" dedi.

"Dik duran Türkiye var"

AK Parti hükümeti ile dış politikada yaşanan değişime değinen Kuzu, "Eski Türkiye'de "Amerika der, Türkiye yapar" sloganı vardı ve maalesef öyleydi. Ama şu anda baktığınız zaman gündem belirleyen bir Türkiye var. "Masada bende varım" diyebilen, kendi hakkını gözeten bir Türkiye var. Zaten Almanya ve ABD ile olan kavgalarımız buradan çıkıyor. Ne kadar vatan haini varsa bunları besliyorlar. Eskiden beri besliyorlardı. Ama hükümetler "Bunu neden yapıyorsun" diyemiyordu. Suriye sınırında gerçekleştirdiğimiz operasyon eski Türkiye'de yapılamazdı. Dolayısıyla biz Atatürk'ün "Yurtta sulh, cihanda sulh" sözünü elbette ki doğru buluyoruz. Eğer kendi ülkende sulh istiyorsan dışarıda sulh olması gerekir. Yoksa komşundaki yangın sana da sıçrar. Türkiye şu anda bu mantıkla hareket ediyor. Bundan dolayı da ülkemizde patlamalar, darbe girişimi gerçekleşiyor. Tüm bunlar dış mihrakların içerideki hainlerinin gerçekleştirdiği plan ve projelerdir" dedi.

 "Hedeflerimize kararlılıkla yürüyeceğiz"

"Türkiye'yi onarmaya devam ediyoruz" diyen Kuzu, "AK Parti, aynı kararlılık ve aynı ruhla 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine yürümeyi sürdürecek. Biz yeni nesil için çalışan bir partiyiz. Onların geleceğini önemsiyor ve gözetiyoruz. AK Parti, büyük bir parti. Şu anda 11 milyon kayıtlı üyemiz var. Birçok ülkenin nüfusunun iki katı. İnşallah daha nice hizmetler yapacağız. Anketler hala açık ara AK Parti'nin önde olduğunu gösteriyor. Partimizi kutluyorum. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi.

"Türkiye istikrarla büyüyecektir"

TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve AK Parti Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu, ise 3 Kasım 2002 seçimlerinin 15. yıl dönümüne ilişkin şu şekilde konuştu: "3 Kasım 2002'nin üzerinden bugün itibariyle tam 15 yıl geçti, bu süre zarfında milletimizle omuz omuza her alanda çok büyük mücadeleler verdik. Türkiye ekonomisi için felaket senaryoları yazanlar, terör örgütlerini kullanarak huzurumuzu bozmaya çalışanlar ne yaparlarsa yapsınlar, Türkiye istikrarla büyümeye devam edecek. Bugün 15 ilimiz 1 milyar doların üzerinde tek başına ihracat yapar seviyeye gelmiştir. İnanıyoruz ki bu illerimizin sayısı da, ihracat rakamlarımız da Türkiye düşmanlarını üzecek seviyede artacaktır Sayın Cumhurbaşkanımızın sürekli vurguladığı 'Tek Millet, Tek Bayrak, Tek Vatan, Tek Devlet' gibi Sayın Başbakanımız da ekonominin Rabia'sını 'Yatırım, İstihdam, Üretim, İhracat' şeklinde ortaya koyarak iş adamlarımıza duyurmuştur. O halde, 'Durmak yok' diyeceğiz ve üretime, ihracata, büyümeye devam edeceğiz. Hep birlikte bu güzel ülkeyi hak ettiği yere taşıyacağız. Allah yolumuzu açık etsin" şeklinde konuştu.

İşte Orta Doğu'nun en güçlü ordusu
Bu işte bir terslik var diyeceğiniz kareler
ŞOK 10 EKİM Aktüel İndirimli Ürünler Kataloğu
WhatsApp bugün değişti! Kimse fark etmedi bile
Acun zam yaptı! İşte O Ses Türkiye'de jürinin alacağı maaş
Tren kalabalığa daldı! Ölü ve yaralılar var
ABD cami bombaladı!
Konsolosluk çalışanları ilk ifadesini verdi
Ansızın geldiler! Ceza yağdırdılar
Siyonistler fitne için bakın ne yapıyor!
Star Rafinerisi açılışı gerçekleştirildi
En büyük önceliğimiz haline geldi!
Konut satışında Cumhuriyet rekoru!
Japon uzman uyardı! İstanbul depremi...
Kaşıkçı'nın nerede öldürüldüğü tespit edildi!
'Göç'ün sebepleri 'göçmenleri' konuşacak!
Cemal Kaşıkçı'yı işte bu yüzden katlettiler!
Floyd kabul etti! Khabib 'en iyi' olmak istiyor
BDDK'dan bankalara fren! Zorla...
Barzani gözünü Türkiye'ye dikti!

Nasıl bir fareyse kedi korkudan...

Tuvalete giren fareyi çıkarmak istediler ama hiç umdukları gibi olmadı.

İntihar etmeyi düşünen kadına tavsiye vermek

İntihar etmeyi düşünen kadına tavsiye vermek -Arabam var orada şu taraftan atla

Büyük cesaret!

Eğer uçağı kaçırırsanız, yapmanız gereken yüksek bir yere çıkıp uçağın kapısını hedeflemek...

TSK'nın yeni canavarı ASELPOD...

Hava Kuvvetlerimizin envanterine giren ve ihracatını da gerçekleştirdiğimiz ASELPOD...

Gagauz Özerk Yeri'nde Erdoğan coşkusu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Gagauz Özerk Yeri'nde halka hitabından önce kent meydanını dolduran çok sayıda Gagauz, sevgi gösterilerinde bulundu.

Çok Okunanlar

Fetih Suresi anlamı, Arapça ve Türkçe okunuşu ile tefsiri

Fetih Suresi Müslümanlara çok büyük müjdelerle dolu olan surelerden biridir. Hz. Muhammed (sav) ve ashabına ve biz Müslümanlara zaferler müjdelemektedir. Cihada çıkan Müslümanlara da Fetih Suresi'nde uyarılar ve kolaylıklar yer alır. Özürlünün, hastanın ve âmâ için Fetih Suresinde kolaylıklar zikredilirken, özürsüz olarak cihaddan geri duranlara da azab müjdelenmektedir. Fetih Suresi gerçek iman sahipler için müjde, inanmış gibi yapanlar için korku vesilesidir.

Tutuklanan sosyal medya fenomeninden rezil ifade

Sapkın videoların sahibi Gaga Bulut lakaplı şahıs, "İlgi çekmek için feminen giyiniyorum, kız arkadaşım var" dedi.

İşte yerli otomobil! Adeta su yakıyor

Elektrikli yerli otomobil ilk kez İstanbul'da bir fuarda görücüye çıktı. İşte dizaynıyla da oldukça dikkat çeken yerli otomobilin ilk görüntüleri...

Cemal Kaşıkçı'yı işte bu yüzden katlettiler!

Suudi gazeteci Kaşıkçı'nın Twitter geçmişi, hiçbir delile gerek kalmadan Suudi Arabistan tarafından neden ortadan kaldırıldığını gösterir nitelikte. Adeta 'sürgün hayatı' yaşayan Kaşıkçı ile ilgili İngiliz gazeteci David Hirst de "Twitter yorumlarına bakan herkes (Kaşıkçı'nın) neden susturulmak istendiğini açıkça görür" ifadelerini kullanmıştı.

Danıştay'dan 'andımız' kararı

Türk Eğitim-Sen tarafınan Milli Eğitim Bakanlığı yönetmeliğinin 12. maddesi gereğince 'öğrenci andı'nı yürürlükten kaldıran düzenlemenin iptali için Danıştay'da dava açtı.

Bu kategorideki diğer haberler