ABD ve Rusya arasındaki yaşanan gerilim hakkında konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş savaş çığırtkanı devletlere seslenerek, ". Dünya bir büyük türbülansa, büyük bir çatışmaya doğru sürükleniyor. İnsanlığın ortak bir gelecek kurması için çalışmazsanız emperyalist hırslarınız içerisinde boğulacaksınız" dedi.

Güncelleme: 12.04.2018 16:21

ABD ve Rusya arasındaki yaşanan gerilim hakkında konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş savaş çığırtkanı devletlere seslenerek, ". Dünya bir büyük türbülansa, büyük bir çatışmaya doğru sürükleniyor. İnsanlığın ortak bir gelecek kurması için çalışmazsanız emperyalist hırslarınız içerisinde boğulacaksınız" dedi.

NEŞAT GÜNDOĞDU/ANKARA

Anadolu coğrafyasının barış içinde, birlikte yaşamanın ne olduğunu dünyaya gösteren bir coğrafya olduğunu vurgulayan Bakan Kurtulmuş Mardin'in asırlar boyunca etnik, mezhebi, dini anlamlarda dostluğun, kardeşliğin destanlarını yazmış olan bir kent olduğunu belirtti. Mardin Müzesi'nin açılışında konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, emperyalist güçlerin bu coğrafyayı bölerek, parçalayarak daha kolay yönetmenin yolunu tuttuklarını ve bir asır sonra yine aynı senaryoyu üreterek, bu ayrıştırmanın fitne ateşini yaktıklarını dile getirdi.

Hırslarında boğulacaklar

Emperyalist güçlerin dünyayı getirdiği noktayı ortaya koyan Bakan Numan Kurtulmuş sözlerini şöyle sürdürdü: "Suriye'de, Suriye halkının istediği bir barış düzenini kuramazsak, yakın zamanda ABD ile Rusya fiilen savaşmak noktasına gelir demiştik. Bu söylediklerimiz Avrupa'da, özellikle İngiltere'de bazı gazetelerin manşetlerinde de çıktı. Hakları savaştırarak, düşman ederek, vekalet savaşları üzerinden sürdürülecek bir savaşın, bu vekalet savaşlarını sürdüren o perde arkasındaki piyonlara da hiçbir faydası olmaz. Vekalet savaşları yetmedi şimdi de ticaret savaşlarını başlattılar. Dünya bir büyük türbülansa, büyük bir çatışmaya doğru sürükleniyor. Bu coğrafyada halkları bölüp kendinize güç elde etmek yerine insanlığın gücünden istifade ederek, insanlığın daha ileriye gitmesine vesile olun. Bu topraklarda yaşayan insanların insanlık dersinden eğer nasibinizi almaz, insanlığın ortak bir gelecek kurması için çalışmazsanız emperyalist hırslarınız içerisinde boğulacaksınız."

Çok Okunanlar

İngilizler Hatay'a göz dikti!

Türkiye'nin Suriye sınırında güvenliği sağlamaya yönelik adımları İngiliz The Economist dergisini rahatsız etti. İdlib'teki gelişmelerin değerlendirildiği makalede "Türkiye, 1930'larda Hatay'ı Suriye'den ayırdı, şimdi sıra İdlib'de." İfadeleri kullanıldı.

Bankalar Birliği duyurdu: Borcu olanlar dikkat!

Türkiye Bankalar Birliği'nden yapılan son dakika açıklamaya göre bankaların üzerinde görüştükleri yapılandırma çerçeve anlaşması imzalandı.

Türkiye dünyada 4. ülke oldu

İlk yerli hibrit lokomotif Almanya'daki dünyanın en büyük demiryolu fuarında görücüye çıktı. Yüzde 40 yakıt tasarrufu sağlayacak lokomotif sayesinde Türkiye dünyada bu teknolojiye sahip 4. ülke oldu.

Beklenen logo geldi!

Müşterilerin alış veriş yaparken daha bilincli davranabilecekleri şekilde "Türk Malı" logosu geldi. Uygulama 15 gün sonra başlıyor. Bakanlık yerli üretim logosunu ilk kez gösterdi.

Adnan Oktar davasında flaş karar!

Adnan Oktar grubuna yönelik 1999 yılında yapılan operasyonda gözaltına alınanlara işkence yaptıkları iddia edilen dönemin Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Adil Serdar Saçan'ın da aralarında bulunduğu 11 sanığın yargılandığı davada mahkeme davanın düşmesine karar verdi.

Bu kategorideki diğer haberler