Bugün 13 Nisan cuma günü miraç kandili, herkesin kandili mübarek olsun. Bu özel günde sevdiğiniz insanlara kandilleşmek için gönderebileceğiniz en anlamlı ve güzel kandil mesajları haberimizde sizler için derledik. Miraç kandili göğe yükselme anlamı taşır. İşte en güzel miraç kandili mesajları...

Güncelleme: 13.04.2018 11:45

Bugün 13 Nisan cuma günü miraç kandili, herkesin kandili mübarek olsun. Bu özel günde sevdiğiniz insanlara kandilleşmek için gönderebileceğiniz en anlamlı ve güzel kandil mesajları haberimizde sizler için derledik. Miraç kandili göğe yükselme anlamı taşır. İşte en güzel miraç kandili mesajları...

Bugün 13 Nisan cuma günü miraç kandili, herkesin kandili mübarek olsun. Bu özel günde sevdiğiniz insanlara kandilleşmek için gönderebileceğiniz en anlamlı ve güzel kandil mesajları haberimizde sizler için derledik. Miraç kandili göğe yükselme anlamı taşır. İşte en güzel miraç kandili mesajları...

Bugün Müslüman Alemi için en kutsal günlerden biri olan Miraç Kandili.. Bugünün anlam ve önemine uygun kandil mesajlarını haberimizde derledik. Hazreti Muhammed'in Allah'ın huzuruna yükseldiği gece olarak kabul edilen Miraç Kandili, bugün idrak edilecek. İslam aleminde 'Allah'a yükseliş ve arınma' olarak kabul edilen Miraç Kandili, bugün idrak edilecek. İşte en güzel kandil mesajları ve Miraç Kandili'nin önemi

Mübarek günler gelirken İslam alemi Miraç Kandili'nin ne zaman idrak edileceğini merakla araştırıyor. İslam alemi üç ayları idrak ediyor ve üç ayların içinde birçok önemli gün bulunuyor. İdrak ettiğimiz bu önemli günler içinde sıradaki kandil olan Miraç Kandili yarın kutlanacak. Miraç Kandilinde vatandaşların sevdiklerine, akrabalarına, dostlarına gönderebilecekleri en anlamlı ve güzel kandil mesajlarını haberimizde sizler için derledik. Haberimizin detayında sıralı olan kandil mesajlarından herhangi birini seçerek istediğiniz kişilere yollamanız mümkün. İşte en güzel kandil mesajları...

KANDİL MESAJLARI 

Biçarelere, dul ve aceze hatunlara bakmak için çalışıp, çabalayan kimsenin; gece sabaha kadar namaz kılan, her gün oruç tutan, meydan-I gazada cihad eden gibi Allah yanında rütbesi vardır.
 
* İlahi esintilerin kalpleri okşadığı, bir anın bir asra bedel olduğu bu gece dualarda birleşmek dileğiyle, Miraç Kandiliniz Mübarek Olsun
 
* Bin damla serpilsin yüreğine, bin tatlı mutluluk dolsun günlerine, binbir hayalin gerçekleri bulsun, her türlü duaların kabul olsun, kandilin mübarek olsun\u2026
 
* Mevla çekirdeğe orman gizlemiş, yılanın zehrine derman gizlemiş, tahıl tanesine harman gizlemiş, mübarek gecelere cennet gizlemiş, hayırlı kandiller.
 
* Rabbim bizi özünden iman edip, gözünden düşmeyen kullarından eylesin. Regaib Kandiliniz mübarek olsun.


 
* Sofranız afiyetli, paranız bereketli, kararlarınız isabetli, yuvanız muhabbetli, kalbiniz merhametli, bedeniniz sıhhatli, yüzünüz mutlu, Regaib Kandiliniz mübarek olsun\u2026
 
* Avuçların açıldığı, gözlerin yaşardığı, ilahi esintilerin kalpleri okşadığı anın bir asra bedel olduğu bu gece dualarda birleşmek dileğiyle kandilinizi kutlarım.

-Miraç Kandilinin İslam aleminin yeniden dirilişine vesile olması dileğiyle, kandiliniz mübarek, dualarınız mübarek olsun.

-Ya Rabbim Sen affedicisin, affetmesini seven ve bilensin. Sen bizleri bu mübarek Miraç kandili hatırına Affı Mağfiret eyle.  Hayırlı Kandiller.

-Ellerin duaya uzandığı, sinelerin dostlara açıldığı, gözlerin masumiyet aradığı bu mübarek günde tüm dualarınız kabul olması dileğiyle iyi kandiller.

-Bugün ettiğiniz bütün dualar göklere yükselip, tek tek kabul olup üzerinize sağanak gibi yağsın inşallah. Miraç kandiliniz mübarek olsun.

WhatsApp'tan Miraç Kandili mesajları göndermek isteyenler haberimize bakabilir. Resimli Miraç Kandili mesajları, hadisli Miraç Kandili mesajları haberimizde yer alıyor. Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed aleyhisselamın Miraca yükseldiği bu gecede Müslümanlar; birbirlerine en güzel resimli Miraç Kandili mesajları, hadisli Miraç Kandili mesajları gönderiyor. Yakınlarınıza gönderebileceğiniz en güzel Miraç Kandili mesajlarına haberimizden ulaşabilirsiniz.

-Allah'ın aşkıyla yan bu gece, Mevlana gibi dön bu gece, secdeye varıp huzura erince, şu fakiride an bu gece. Miraç kandiliniz kutlu olsun!

-Bazen yenik düştük zamana, esiri olduk anlamsız koşturmaların ve fakat adını yüreğimize yazdığımız dostlarımızı hiç unutmadık. Kandiliniz mübarek olsun.

- Allah'ın rahmeti, bereketi sizinle olsun, gönül güneşiniz hiç solmasın, yüzünüz Aydın olsun, kalbiniz nur dolsun, makamınız Firdevs, dualarınız kabul olsun. Kandiliniz kutlu olsun..

- Sofranız afiyetli, paranız bereketli, kararlarınız isabetli, yuvanız muhabbetli, kalbiniz Merhametli, bedeniniz sıhhatli, dualarınız kabul olsun, kandiliniz kutlu olsun.

- İlahi Esintilerin kalpleri okşadığı, bir anın bir asra bedel olduğu bu gece dualarda birleşmek dileğiyle, Kandilinizi Kutlarım.

- Allah'ın aşkıyla yan bu gece, Mevlana gibi dön bu gece, secdeye varıp huzura erince, şu fakiride an bu gece. kandiliniz kutlu olsun.

 Yükü sevgi, özü saygı, gücü barış, süsü hoşgörü olan mübarek Miraç kandilinizi kutlarım Allah'a emanet olun. Güzel kandiller..

- Zengin; çok mala sahip olana denmez, zengin kalbi olana denir. Kalb zenginliğinden mahrum olan kimse, ne kadar geniş servete sahib olursa olsun yine fakirdir. Tamaı ve hırsı sebebiyle de halk nazarında hakirdir. Kalbi zengin olan kimse de ne kadar fakir olsa herkesin nazarında muhteremdir.

MİRAÇ KANDİLİ NEDİR?
 
Göğe yükselme anlamını taşıyan Mirac, Recep ayının 27. gecesinde gerçekleşmiş eşsiz mucizelerden biridir. Kuran-ı Kerim'de geniş bir yere sahip olarak anlatılmış olan Mirac gecesi, Recep ayının 27. gecesinde Miraç Kandili olarak kutlanmaktadır. 2018 yılında 13 Nisan Cuma günü idrak edilecek.

MİRAÇ KANDİLİ DUASI

Euzü billahi mineş-şeytanir-rac\u00eem Bismillahir-rahmanir-rah\u00eem

Ey Bizleri varlığa erdiren Var olmadaki sonsuz zevki gönüllerimize duyuran Güzeller Güzeli Rabbimiz! Sana sonsuz hamd ü senalar olsun. Kainatın İftihar Tablosu Peygamber Efendimiz'e Sonsuz salat ü selam olsun.

Gufranla ufkumuzda tüllenen şu mübarek gecede bir kere daha dergah-ı ilah\u00eenin önünde el açıp yalvarıyoruz:

Çok Okunanlar

O imama 6 yıl hapis cezası

Emekli imam Abdulkadir Anar'a, PKK'nın cenaze törenlerine katılarak islam dinine zıt vecibeleri yerine getirdiği ve sivil Cuma namazlarını kıldırdığı için 6 yıl 3 ay hapis cezası verildi.

60 yaşındaymış, 20'lik kız istiyormuş!

Türk halkı dünyanın her yerindeki mağdurlar için seferber olurken, insanların mağduriyetini fırsata çevirmek isteyen küçük bir gafiller topluluğu ise pes dedirtiyor.

İş kuleleri önünde silahlı saldırı

İstanbul Levent'te bulunan İş Kuleleri önüne gelen bir kişi elindeki silahla 2 el ateş etti. Güvenlik görevlileri tarafından etkisiz hale getirilen kişi, polise teslim edildi. Olay yerinde bir tüfek ve çanta polis tarafından inceleniyor.

İstanbul 18 Eylül trafiğe kapatılacak yollar hangileri?

Bu akşam oynanacak olan Galatasaray- Lokomotiv Moskova maçı nedeni ile İstanbul'da bazı yollar trafiğe kapatılacak. İstanbullular 18 Eylül akşamı trafiğe kapatılacak olan yolların hangileri olduğunu araştırıyor.

AK Parti'de flaş istifa!

Numan Kurtulmuş ile polemik yaşayan Ordu Belediye Başkanı Enver Yılmaz görevinden istifa etti.

Bu kategorideki diğer haberler