Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmanı ardından gazetecilere önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Afrin'i kime teslim edeceğimizi biz iyi biliriz" dedi.

Güncelleme: 10.04.2018 13:07

Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmanı ardından gazetecilere önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Afrin'i kime teslim edeceğimizi biz iyi biliriz" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmanın ardından gazetecilere önemli açıklamalarda bulundu.

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov'un Afrin'i Suriye'nin kontrolüne bırakılması gerektiğini söylmesinin ardından Erdoğan'dan sert tepki geldi. 

AFRİN'İ KİME GERİ VERECEĞİMİZİ EN İYİ BİZ BİLİRİZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bu yaklaşım çok yanlış. Biz şu anda Afrin'i kime geri vereceğimizi çok iyi biliyoruz. Suriye'de şu anda başka ülkelerin kontrol altında tuttuğu yerlerin Suriye'ye teslimi konuşulsun. 'Oraları rejim verdi' ifadesi bizi ikna etmez. Biz yeri geldiği zaman Afrin'i, Afrinlilerin kendisine bizzat teslim ederiz. Ama bunun zamanı bize aittir; onu da biz belirleriz, Sayın Lavrov değil" dedi.

LAVROV: "AFRİN SURİYE HÜKÜMETİNE GERİ VERİLMELİ"

Lavrov, soruya  "Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin Afrin'i işgal etmek istediğini hiçbir zaman söylemedi. Nitekim biz de Afrin'deki durumu normalleştirmede en kolay yöntemin, Türkler buradaki hedeflerine ulaştıklarını söylediklerinde, bu bölgenin kontrolünün Suriye hükümetine geri verilmesi olacağına inanıyoruz" dedi.

Çok Okunanlar

60 yaşındaymış, 20'lik kız istiyormuş!

Türk halkı dünyanın her yerindeki mağdurlar için seferber olurken, insanların mağduriyetini fırsata çevirmek isteyen küçük bir gafiller topluluğu ise pes dedirtiyor.

O imama 6 yıl hapis cezası

Emekli imam Abdulkadir Anar'a, PKK'nın cenaze törenlerine katılarak islam dinine zıt vecibeleri yerine getirdiği ve sivil Cuma namazlarını kıldırdığı için 6 yıl 3 ay hapis cezası verildi.

İş kuleleri önünde silahlı saldırı

İstanbul Levent'te bulunan İş Kuleleri önüne gelen bir kişi elindeki silahla 2 el ateş etti. Güvenlik görevlileri tarafından etkisiz hale getirilen kişi, polise teslim edildi. Olay yerinde bir tüfek ve çanta polis tarafından inceleniyor.

Şehzade Orhan Osmanoğlu'ndan bomba bir yazı

2. Abdülhamit Han'ın torunu Şehzade Orhan Osmanoğlu istihbarat servisinin önemi ile ilgili çok dikkat çeken bir yazı yazdı. Osmanoğlu 'Aslanlarımız çakal avında..' başlıklı yazısında Sultan Abdülhamid Han'ın kurduğu istihbarat teşkilatını da anlattı.

Paralel manyaklık!

FETÖ örgütünden bir üsteğmen hakkındaki iddianamede mahrem liderlerinden biri şunları söyledi: “Cep telefonlarını son iki rakamlarını 99'a tamamlayacak şekilde kodlayıp kâğıda kaydederdik. Kendi cep telefonumdan asla aramazdım, evime uzak büfelerden kontörlü telefonlardan arıyordum. Birkaç kişiyi arayacağım zaman farklı büfeleri gezerdim.”

Bu kategorideki diğer haberler