Cumhurbaşkanı Erdoğan, uyuşturucu ile mücadele konusunda 'Eczanelere varıncaya kadar üzerine gideceğiz. Bunların satıldığı yerlerin araştırılmasında taviz vermeyeceğiz. ' dedi.

Güncelleme: 25.08.2017 15:22

Cumhurbaşkanı Erdoğan, uyuşturucu ile mücadele konusunda 'Eczanelere varıncaya kadar üzerine gideceğiz. Bunların satıldığı yerlerin araştırılmasında taviz vermeyeceğiz. ' dedi.

Dolmabahçe'de Jandarma ve Emniyet Teşkilatlarına Motosiklet Teslim Töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, uyuşturucu ile mücadeye dikkat çekerek, "Bugün yayınlanan KHK'nın içerisinde uyuşturucu ile alakalı çok daha ağırlaştırılmış cezai müeyyide bulunuyor. Ezcanelere varıncaya kadar üzerine gideceğiz. Bunların satıldığı yerlerin araştırılmasında asla taviz vermeyeceğiz." ifadelerini kullandı.

Erdoğan uyuşturucu ile mücadele konusunda çağrıda bulunarak, " Okullarımızın çevresinde uyuşturucu satışında faaliyet gösteren bu millet düşmanlarına karşı güvenlik güçlerimizin bunları adalete teslim edeceğine inanıyorum. Özellikle son dönemde çok sık şikayetle karşılaştığımız uyuşturucu satıcıları konusunda emniyet ve jandarma teşkilatımızdan çok büyük gayret bekliyorum."dedi

İşte Erdoğan'ın konuşmasıdan satır başları

"Teröristlere misli ile cevabını verdik, veriyoruz. Bunların kökünü kazımakta kararlıyız. Allah'ın izni ile de kazıyacağız. Bu milletin huzurunu, bu milletin, özellikle gururunu çiğnemeye, yok etmeye kimsenin hakkı yok. Azimliyiz, kararlıyız ve bize, çocuklarımıza daha huzurlu bir ülke bırakmak için fedakarca çalışan asayiş, organize suçlar gibi alanlarda suçlulara göz açtırmaya güvenlik güçlerimize de şükranlarımızı sunuyorum.

BÜYÜK SEFERBERLİK: ECZANELERE KADAR ÜZERİNE GİDECEĞİZ

Bugün yayınlanan KHK'nın içerisinde uyuşturucu ile alakalı çok daha ağırlaştırılmış cezai müeyyide bulunuyor. Ezcanelere varıncaya kadar üzerine gideceğiz. Captagon vesaire bunların satıldığı yerlerin araştırılmasında asla taviz vermeyeceğiz.

BEKÇİLERİMİZDEN BEKLENTİM...

Bekçilik sisteminin yeniden başlamasından memnuniyet duyuyorum. İstiyoruz ki geceleri de halkımız emniyette olsun. Bekçilerden devletimizin oradaki gözü, kulağı, sesi, güven kaynağı olmalarını bekliyoruz. Milletimiz güvenlik kuvetlerimize sahip çıkarsa, az gayretle çok netice elde edilir. Tam tersi olursa, milletimizle güvenlik kuvvetlerimiz arasında güçlü ilişki tesis edilemezse arzu ettiğimiz neticeye ulaşamayız. Asayiş, uyuşturucu, kaçakçılık, organize suçlar gibi güvenlik konularında da polisimizi, jandarmamızı milletimizle bütünleştirmeliyiz.

BU MİLLET DÜŞMANLARINI ADALETE TESLİM EDİN

Okullarımızın çevresinde uyuşturucu satışında faaliyet gösteren bu millet düşmanlarına karşı güvenlik güçlerimizin bunları adalete teslim edeceğine inanıyorum. Özellikle son dönemde çok sık şikayetle karşılaştığımız uyuşturucu satıcıları konusunda emniyet ve jandarma teşkilatımızdan çok büyük gayret bekliyorum.

ÖNCE İÇERİNİN TEMİZLENMESİ LAZIM

Birinci ihtimal, güvenlik kuvvetlerimiz içinde mücadele etmesi gereken kişiler onlarla iş birliği içindedir. Yapılması gereken önce içerinin temizlenmesidir. İkinci ihtimal, güvenlik kuvvetlerimizin teçhizat yönünden zayıflığı söz konusudur. Bu sorumluluk bizimdir. Bir kez daha bu araçların hayırlı olmasını diliyorum.

HASDAL'A YENİ EMNİYET KÜLLİYESİ

FETÖ'nün verdiği en büyük zarar polis ve jandarmada yol açtığı zafiyettir. İnşallah Hasdal'da yeni emniyet külliyemizi inşa edeceğiz. İstanbul Emniyet Teşkilatımız çok daha verimli bir imkana kavuşacak.

BAYRAM UYARISI

Buradan tüm halkıma sesleniyorum: 10 günlük Bayram sürecini yaşayacağız. Tabii ki sizler yollarda eğer yolların kuralını bir kenara koyar da duygusallıkla hareket eder ve hız yaparsanız hem ailenizi hem bizi üzersiniz. İstiyoruz trafik kazaları haberlerini duymak istemiyoruz. Bu bayram inşallah yas olmasın istiyoruz. Onun için hız kurallarına dikkat etmemizde, uykulu araç kullanmamayı tavsiye ediyoruz."

Diriliş Ertuğrul 5. sezonda flaş gelişme!
İşte Orta Doğu'nun en güçlü ordusu
Bu işte bir terslik var diyeceğiniz kareler
ŞOK 10 EKİM Aktüel İndirimli Ürünler Kataloğu
WhatsApp bugün değişti! Kimse fark etmedi bile
'Yeni bir dönemin arefesindeyiz'
Yakınındakileri bir bir görevden alıyor!
İşte CHP belediyeciliği!
Son vasiyeti yerine getirilecek mi ?
Darbeye yönelik 209 dava tamamlandı!
Meclis'te bütçe maratonu başlıyor!
Kaşıkçı hakkında yeni gelişme!
Köstebeğe teröristbaşından 'ödül' gömlek!
Trump'ın 'nükleer' şantajına Rusya'dan cevap!
5 bin 500 başpolise terfi imkanı!
Türkiye'yi yine Batı'ya şikayet etti!
Andımız ve ibadet dilinin Türkçeleştirilmesi!
Başkan Erdoğan'ın katılımıyla bugün açılıyor!
S.Arabistan'dan yeni 'Kaşıkçı' açıklaması!
Son röportajında 'Türkiye' övgüsü!

Bölüşürsek tok oluruz, bölünürsek yok oluruz!

Para yetmemesi- sosyal deney

Kayalığa inşa ettiği evde doğayla iç içe yaşıyor

Sırbistan'ın güneydoğusundaki Bela Palanka şehri yakınlarında, 12 metre yüksekliğindeki bir kayalığa inşa ettiği evde yaşayan Miroslav Pavlovic, 40 yıldır doğayla iç içe yaşamanın keyfini çıkarıyor.

Büyük ustayı bu sözlerle anacağız...

'Biz devletiz be. Osmanlı'dan geliyoruz. Onların nesi var? Zavallı Amerika'nın nesi var?'

Ara Güler, son yolculuğuna uğurlandı

Tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden duayen fotomuhabiri Ara Güler Galatasaray Meydanı'ndaki Üç Horan Ermeni Kilisesi'nde düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı.

Hem ağladılar, hem yarıştılar

Bilecik'te düzenlenen emekleme yarışmasında, anne ve babalar bebeklerinden daha fazla heyecan yaşadı.

Çok Okunanlar

Fetih Suresi anlamı, Arapça ve Türkçe okunuşu ile tefsiri

Fetih Suresi Müslümanlara çok büyük müjdelerle dolu olan surelerden biridir. Hz. Muhammed (sav) ve ashabına ve biz Müslümanlara zaferler müjdelemektedir. Cihada çıkan Müslümanlara da Fetih Suresi'nde uyarılar ve kolaylıklar yer alır. Özürlünün, hastanın ve âmâ için Fetih Suresinde kolaylıklar zikredilirken, özürsüz olarak cihaddan geri duranlara da azab müjdelenmektedir. Fetih Suresi gerçek iman sahipler için müjde, inanmış gibi yapanlar için korku vesilesidir.

Suud duyurdu: Kaşıkçı böyle öldürüldü

Suudi Arabistan'dan gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesine ilişkin açıklama geldi.

Türkiye Katar'ı koruyacak!

HAVELSAN, Katar'ın önde gelen kurumlarından Al Mesned Holding ile siber güvenlik alanında iş birliği anlaşması imzaladı. Anlaşma doğrultusunda Katar'ın siber güvenlik alanındaki ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik bir şirket kurulacak.

Ve Suudi Arabistan cinayeti kabul etti!

Suudi Arabistan, gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın konsolosluk içinde yaşanan arbede neticesinde öldüğünü duyurdu. Suudi Arabistan, olaya ilişkili 18 Suudi vatandaşının gözaltına alındığını açıkladı.

S.Arabistan'dan yeni 'Kaşıkçı' açıklaması

Suudi Arabistan Adalet Bakanı: Kaşıkçı olayı bizim egemenliğimiz altında olan bir bölgede gerçekleşti. Mahkeme için tüm belgeler tamamlanınca olay mahkemeye sevk edilecek.

Bu kategorideki diğer haberler