İzmir'de FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturmada yargılanan eski emniyet müdürü Davut Hancioğlu, 9 yıl hapis cezasına mahkum edildi.

Güncelleme: 03.08.2018 14:48

İzmir'de FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturmada yargılanan eski emniyet müdürü Davut Hancioğlu, 9 yıl hapis cezasına mahkum edildi.

13. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada tutuklu sanık Hancioğlu ve avukatı hazır bulundu.

İddia makamı, İzmir Emniyet Müdürlüğünde 4. sınıf emniyet müdürü olarak görev yapmasının ardından meslekten ihraç edilen Hancioğlu'nun örgütün kriptolu haberleşme programı ByLock'u kullandığının tespit edilmesi ve kamuoyunda "mahrem imamlar operasyonu" olarak bilinen operasyonda ele geçirilen dökümanlarda "örgüte mensubiyeti olan, teslimiyeti, sadakati ve bağlılığı en üst seviyede olan kişileri ifade eden A5 koduyla fişlenmesi" gibi hususları da göz önünde bulundurularak "silahlı terör örgütü üyesi olma" suçundan cezalandırılması ve tutukluluk halinin devamına karar verilmesi yönünde mütalaa verdi.

HAKKINDAKİ SUÇLAMALARI KABUL ETMEYEN HANCİOĞLU, BERAATİNİ VE TAHLİYESİ İSTEDİ

Mahkeme heyeti, FETÖ/PDY silahlı terör örgütü üyesi olma suçu sabit görülen Hancioğlu'nun "kamusal kudret kullanmaya emniyet müdürü düzeyinde elverişli konumunun bulunması" sebebiyle meydana getireceği zarar ve tehlikenin ağırlığı ve mahrem imamlar operasyonunda ele geçirilen bilgiler de dikkate alınarak 9 yıl hapis cezasına çarptırılmasına ve tutukluluk halinin devamına karar verdi.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığının FETÖ'nün darbe girişimi sonrası yürüttüğü soruşturma kapsamında meslekten ihraç edilen 4. sınıf emniyet müdürü Davut Hancioğlu gözaltına alınmış, 7 Ağustos 2016'da tutuklanmıştı.

Diriliş Ertuğrul 5. sezonda flaş gelişme!
İşte Orta Doğu'nun en güçlü ordusu
Bu işte bir terslik var diyeceğiniz kareler
ŞOK 10 EKİM Aktüel İndirimli Ürünler Kataloğu
WhatsApp bugün değişti! Kimse fark etmedi bile
Ak Parti'den Bahçeli'nin sözlerine cevap!
Din kavgası kabile savaşına dönüştü! 55 ölü
İspanya'dan S.Arabistan'a 'silah' tokadı!
Kurnaz Trump'ın 'Selman ve INF' oyunu!
Başkan'dan CHP'ye sert sözler!
Türk öğrencilerden müthiş buluş!
ABD Selman'ın biletini kesti!
'Kaşıkçı' olayında tanıklara sorulan sorular!
Bahçeli'den flaş af açıklaması!
'İlklerin projesi' olarak tarihe geçecek!
ABD'nin kararına Rusya'dan misilleme
CHP'li belediyeden 2 milyonluk tahrip!
İsyanın gölgesinde kritik eşik!
On binler ilerliyor! Trump orduyu gönderebilir
Milyonlarca İranlı Irak'a akın ediyor!

Japon suşisine Türk orkinosu

Akdeniz açıklarında avlandıktan sonra Ege ve Akdeniz kıyılarındaki çiftliklerde büyütülen orkinos ihracatından yılın 9 ayında 56,6 milyon dolar gelir elde edildi.

'Türkiye muz cumhuriyeti değildir'

Kuveyt Parlamento Başkanı Merzuk el Ghanim : “Buradan Türkiye'yi hedef almak isteyenlere sesleniyoruz. Başaramayacaksınız. Türkiye muz cumhuriyeti değildir.”

Türkiye neden hedef?

Alev Alat'lı : “Türkiye kendisine biçilen rolü oynamıyor. Sadece oynamamakla kalmıyor, bir de seslendiriyor “oynamayacağım” diye. Mesele bu.”

Sanki bugünü anlatıyor...

"Milleti Osmaniye diyerek, Bizi Hintli, Özbek, Türkistanlı, Afrikalı Müslümanlarla bağımızı kesmek istiyorlar. Yani diyorlar ki. Siz hudutlarınızla sınırlısınız. Bunları diyenler maaşlarını Fransa'dan, İngiltere'den alıyorlar."

Polisten HDP'li vekile soğuk duş!

Beraberindeki grupla PKK'lı teröristin cenazesine katılmak isteyen HDP Diyarbakır Milletvekili Saliha Aydeniz'e güvenlik şube müdürünün tepkisini içeren görüntüler ortaya çıktı.

Çok Okunanlar

Fetih Suresi anlamı, Arapça ve Türkçe okunuşu ile tefsiri

Fetih Suresi Müslümanlara çok büyük müjdelerle dolu olan surelerden biridir. Hz. Muhammed (sav) ve ashabına ve biz Müslümanlara zaferler müjdelemektedir. Cihada çıkan Müslümanlara da Fetih Suresi'nde uyarılar ve kolaylıklar yer alır. Özürlünün, hastanın ve âmâ için Fetih Suresinde kolaylıklar zikredilirken, özürsüz olarak cihaddan geri duranlara da azab müjdelenmektedir. Fetih Suresi gerçek iman sahipler için müjde, inanmış gibi yapanlar için korku vesilesidir.

Prens Selman Siyonizm'in emrinde

Milat'a konuşan Emniyet İstihbarat Dairesi Eski Başkanı Bülent Orakoğlu, Siyonizm'e adapte olan Suudi Prens Selman'a, yeni Filistin haritasına tüm Arap ülkelerini ikna etme görevi verildiğini belirterek “Kaşıkçı da bu projenin önünde engel görüldüğü için öldürüldü” dedi.

Son vasiyeti yerine getirilecek mi ?

Suudi Gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın katledilmesi hadisesiyle ilgilenen aktivistler, yazarlar ve gazeteciler, herkesin merak ettiği, "Cesedi nerede?" sorusuna yanıt ararken gazetecinin vasiyetinin Medine'ye gömülmek olduğu ortaya çıktı

Kaşıkçı'nın cesedine ilişkin yeni açıklama

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığı öldürülen gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın cesedine ilişkin açıklama yaptı.

Teröristbaşına soğuk duş! İptal edildi

Ürdün Kralı 2. Abdullah, İsrail'den 1994 barış anlaşması çerçevesinde kiraladığı toprakları boşaltmasını istedi.

Bu kategorideki diğer haberler