Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ile PTT işbirliğinde esnafa rahat bir nefes aldıracak "PTT Esnaf Kart" hayata geçirildi. Söz konusu proje ile 1 milyon 700 bin esnaf ve sanatkar çeşitli indirim ve avantajlar elde edecek.

Güncelleme: 15.05.2018 17:05

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ile PTT işbirliğinde esnafa rahat bir nefes aldıracak "PTT Esnaf Kart" hayata geçirildi. Söz konusu proje ile 1 milyon 700 bin esnaf ve sanatkar çeşitli indirim ve avantajlar elde edecek.

 Esnafın PTTBank'tan özel faiz oranlarıyla kredi alabileceğini söyleyen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, "Esnafımız Pttcell'den özel tarifelerin yanı sıra önemli indirimlerle PTT Sigorta güvencesi ve PTT Kargo indirimlerinden faydalanacak. Esnaf, 22 ülkeye devlet güvencesinde satış yapabilecek. Kayıtlı Elektronik Posta (KEP) ile gönderim ücretlerinde yüzde 25 indirim sağlanacak. EPTT AVM, satış, pazarlama ve reklam desteği verecek" dedi.
Bakan Arslan, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci'nin de katılımıyla düzenlenen tanıtım töreninde yaptığı konuşmada, gelişen ve değişen dünyada geleneksel yöntemlerle ilerlemenin mümkün olmadığını gören şirketlerin, yeni sistemlere ayak uydurmak için yapısal değişikliklere gittiğini söyledi.

GELİR AKTARAN ŞİRKET
Arslan, PTT'nin 5 bine yakın işyeri ve 2 bin 735 PTT Matik ile posta, lojistik, e-ticaret ve bankacılık hizmeti verdiğini dile getirerek, herhangi bir bankanın olmadığı bin 800 yerde PTTbank'ın olduğunu ve insanların bankacılık hizmetlerini karşıladığını bildirdi. PTT'nin her yıl yüzlerce milyon Türk Lirası gelir aktaran bir şirket haline geldiğini ifade eden Arslan, PTT'nin büyümeye devam edeceğini belirtti. Bakan Arslan, birilerinin PTT'nin 15 sene öncesiyle hareket etmesini ve küçülmesini istediğini ifade ederek, "Kusura bakmasınlar artık PTT, dünya devi şirketlerle yarışan bir kurum. A.Ş. özelliği alarak daha seri ve hızlı hareket eden kurum haline geldi" diye konuştu. Arslan, 5 bin personel alımının ardından yeni adımların geleceğini bildirdi.

PROJE MİHENK TAŞI OLACAK
Gümrük Bakanı Tüfenkci ise Esnaf Kart ile Türkiye'nin 2023 vizyonunda mihenk taşı olacak bir projeye imza atıldığını belirterek, "Bu projeyle esnafımız bir nefes alacak, müşteri yelpazesini genişletecek, finansman ve teknoloji ihtiyaçlarını karşılayabilecek" şeklinde konuştu.
Tüfenkci, söz konusu projenin ihracat hedeflerine önemli katkı sağlayacağının altını çizerek, AK Parti'nin iktidara geldiği 2002'de esnaf ve sanatkarlara sağlanan desteğin 154 milyon lira, kredi faizlerinin ise yüzde 47 seviyesinde olduğunu anımsatarak, esnafın bugün düşük oranlarda kredi kullanabildiğini ifade etti.

ESNAFIN REKABET GÜCÜ ARTACAK
PTT AŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kenan Bozgeyik de hükümetin destekleriyle ekonomiyi büyütme ve esnafın rekabet edebilirliğini artırmak için bu projeyi gerçekleştirdiklerini söyledi. Bozgeyik, "Bu projeyle birlikte ihracata dayalı lojistiğimizi artırırken esnafın da rekabet gücünü artırmak için gayret içerisinde olacağız" ifadelerini kullandı.

İşte Orta Doğu'nun en güçlü ordusu
Bu işte bir terslik var diyeceğiniz kareler
ŞOK 10 EKİM Aktüel İndirimli Ürünler Kataloğu
WhatsApp bugün değişti! Kimse fark etmedi bile
Acun zam yaptı! İşte O Ses Türkiye'de jürinin alacağı maaş
AK Parti: En alçak, en gaddar eylem
Erdoğan'dan kritik Kaşıkçı açıklaması!
ABD basını: 'Olayı Erdoğan aydınlattı'
O iki ismi Selman görevden aldı!
Gazeteci Kaşıkçı'nın cesedi nerede?
Suudi Arabistan cinayeti kabul etti
ABD'den flaş Kaşıkçı açıklaması
Sosyal medyadan Cemal kaşıkçı propagandası
Diriliş Ertuğrul 5. sezon fragmanı
Kaçak 419 FETÖ'cünün iadesi istendi
Eski istihbaratçıdan asılsız 'Türkiye' yorumu
Tren kalabalığa daldı! Ölü ve yaralılar var
ABD cami bombaladı!
Konsolosluk çalışanları ilk ifadesini verdi
Ansızın geldiler! Ceza yağdırdılar

Nasıl bir fareyse kedi korkudan...

Tuvalete giren fareyi çıkarmak istediler ama hiç umdukları gibi olmadı.

İntihar etmeyi düşünen kadına tavsiye vermek

İntihar etmeyi düşünen kadına tavsiye vermek -Arabam var orada şu taraftan atla

Büyük cesaret!

Eğer uçağı kaçırırsanız, yapmanız gereken yüksek bir yere çıkıp uçağın kapısını hedeflemek...

TSK'nın yeni canavarı ASELPOD...

Hava Kuvvetlerimizin envanterine giren ve ihracatını da gerçekleştirdiğimiz ASELPOD...

Gagauz Özerk Yeri'nde Erdoğan coşkusu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Gagauz Özerk Yeri'nde halka hitabından önce kent meydanını dolduran çok sayıda Gagauz, sevgi gösterilerinde bulundu.

Çok Okunanlar

Fetih Suresi anlamı, Arapça ve Türkçe okunuşu ile tefsiri

Fetih Suresi Müslümanlara çok büyük müjdelerle dolu olan surelerden biridir. Hz. Muhammed (sav) ve ashabına ve biz Müslümanlara zaferler müjdelemektedir. Cihada çıkan Müslümanlara da Fetih Suresi'nde uyarılar ve kolaylıklar yer alır. Özürlünün, hastanın ve âmâ için Fetih Suresinde kolaylıklar zikredilirken, özürsüz olarak cihaddan geri duranlara da azab müjdelenmektedir. Fetih Suresi gerçek iman sahipler için müjde, inanmış gibi yapanlar için korku vesilesidir.

Cemal Kaşıkçı'yı işte bu yüzden katlettiler!

Suudi gazeteci Kaşıkçı'nın Twitter geçmişi, hiçbir delile gerek kalmadan Suudi Arabistan tarafından neden ortadan kaldırıldığını gösterir nitelikte. Adeta 'sürgün hayatı' yaşayan Kaşıkçı ile ilgili İngiliz gazeteci David Hirst de "Twitter yorumlarına bakan herkes (Kaşıkçı'nın) neden susturulmak istendiğini açıkça görür" ifadelerini kullanmıştı.

MEB'den 'andımız' açıklaması!

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan Danıştay'ın öğrenci andıyla ilgili yapılan açıklamada "Karar kesinleşmedi, hukuki süreç devam ediyor" ifadeleri kullanıldı.

Kaşıkçı üzerinden kirli plan! Hedef: Türkiye

Kayıp Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı olayına ilişkin S.Arabistan yönetiminin yanında yer alan İngiliz basını algı operasyonlarına başladı. İngiltere'de yayın yapan The Times Gazetesi'nin Orta Doğu uzmanı gazeteci Richard Spencer, Türkiye'yi suçlayan bazı yazılar kaleme aldı.

'Dilimizi kesmişlerdi, tedavi olduk, tarihi silmişlerdi, yazdık'

Yazar Cem Sancar: “Bu topraklarda kimseyi ötekileştirmeden tüm mirası, hepsini kucaklamalıyız. Dilimizi kesmişlerdi, tedavi olduk. Tarihi silmişlerdi, yazdık. İnşallah bundan sonra güzel şeyler olacak.” dedi.

Bu kategorideki diğer haberler