Bu yıl 9-13 Mayıs tarihleri arasında yapılacak olan Etnospor Kültür Festivali'nin tanıtım toplantısı, Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan'ın da katılımıyla yapıldı.

Güncelleme: 16.04.2018 16:16

Bu yıl 9-13 Mayıs tarihleri arasında yapılacak olan Etnospor Kültür Festivali'nin tanıtım toplantısı, Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan'ın da katılımıyla yapıldı.

DÜNYA Etnospor Konfederasyonu tarafından 9-13 Mayıs tarihlerinde üçüncüsü düzenlenecek Etnospor Kültür Festivali'nin tanıtım toplantısı yapıldı. Yenikapı Meydanı'ndaki Avrasya Gösteri Merkezi'nde gerçekleştirilen toplantıda, Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu Başkanı Hakan Kazancı, Vakıf Katılım Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Öztürk Oran, Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Himmet Karadağ ve Etnospor Kültür Festivali Sanat Yönetmeni Yasin Tütüncü hazır bulundu.

Zamanın ruhu yaşatılacak

Toplantıda konuşan Bilal Erdoğan, Etnospor Kültür Festivali vasıtasıyla hem geleneksel sporların yeniden popüler olmasını sağlamayı hem de müziklerden oyunlara kadar birçok geleneksel etkinliği yaşatmayı hedeflediklerini belirterek, "Hazırlayacağımız alanda zamanın ruhunu görsel olarak da yakalamaya çalışan bir tarzı geliştirmenin gayreti içindeyiz." dedi.

Tüm İstanbul davetli

Tüm İstanbulluları Etnospor Kültür Festivali'ne davet eden Bilal Erdoğan, "Toplumumuzun tüm kesimlerinin kendisi için bir şey bulabileceğine inanıyoruz. Özellikle çocuklarımız için TRT Çocuk kanalıyla bir çalışmamız var. Özgün yapımların karakterlerini çocuklarımızla buluşturacağız. Çocuk etkinlik alanını kat kat büyüttük. Burası, 5 gün boyunca İstanbul halkının ailecek gelip iyi vakit geçireceği tamamen ücretsiz bir etkinlik olacak." diye konuştu.

43 çadır kurulacak

Bilal Erdoğan, etkinliğin bu sene, "At binenin, kılıç kuşananın" sloganıyla yapılacağını vurgulayarak, "Toplam 11 dalda 883 sporcu müsabaka yapacak. Çeşitli atlı akrobasi gösterileri düzenlenecek. Bir tane büyük han çadırı ve 43 oba çadırı bulunacak. Organizasyonda 156 at kullanılacak. İstanbul'un en önemli yağlı güreş etkinliklerinden Fetih Güreşleri, 45'i başpehlivan toplam 300 güreşçinin katılımıyla burada gerçekleştirilecek." açıklamasında bulundu.

5 gün sürecek

Yenikapı Meydanı'nda kurulacak özel alanda gerçekleştirilecek Etnospor Kültür Festivali, 9 Mayıs Çarşamba günü başlayacak ve 5 gün sürecek. Vatandaşların, spor yarışmalarını izleyip, kültürel faaliyetlere dahil olabilecekleri etkinlikte, geleneksel Türk sporlarından, mangala, kökbörü, kuşak güreşi, aba güreşi, atlı cirit, atlı okçuluk, aşık oyunu, şalvar güreşi, mas güreşi, yaya okçuluğu ve yağlı güreş müsabakaları gerçekleştirilecek.

Bu besinleri sakın buzdolabına koymayın!
Yerel seçim anketinden bomba sonuç!
Dünyanın en gizemli üssü!
Türkiye'nin en çok satan lüks otomobilleri
Uyuyan güzelin sırrı çözüldü
Sedanur'dan acı haber!
ABD yine aynı türküyü söylüyor
Askeri törene terör saldırısı! Ölü ve yaralılar var
TSK açıkladı! PKK'ya büyük darbe
FETÖ'cü komutan yakalandı
Her gün parkta nöbet tutuyorlar! işte nedeni
Taşıdığı bavullardan yakayı ele verdi
İnstagram'a bakın hangi özellik geliyor
ABD'nin istihbarat bataklığı!
Akdeniz'de gerilim!Yunan gemisine el koydu
Fırsatçılar raftan inmek bilmiyor!
Erdoğan'ın yeni danışmanı belli oldu
ABD'deki bakım evinde dehşet anları!
Almanya'nın ağzının suyu aktı: Türkiye ekonomik açıdan sağlıklı bir ülke
Son gün 1 Ekim

ABD'nin YPG/PKK bölgesine askeri sevkiyatları sürüyor

ABD'nin YPG/PKK bölgesine askeri sevkiyatları sürüyor

ABD, Suriye'de terör örgütü YPG/PKK işgalindeki bölgelere silah, mühimmat ve askeri malzeme sevkiyatına devam ediyor.

YBŞ'li teröristler görüntülendi

Irak'ta terör örgütü PKK'ya bağlı YBŞ (Şengal Savunma Birlikleri) militanları Musul vilayetinin Sincar ilçesinde görüntülendi.

Gökyüzünde muazzam gösteri

TEKNOFEST İstanbul'un ilk gün etkinlikler kapsamında iki Atak taaruz helikopteri alçak uçuş yaparak yöresel harman dalı oyunu figürleriyle festival alanında gösteri yaptı.

Park halindeki arabaya ayı girdi

Kuzey Karolina'da bir ayı park halindeki arabaya girdi. Sürücü koşarak kaçmak zorunda kaldı.

Çok Okunanlar

Erdoğan, Suudi Arabistan'a meydan okudu

Jonathan Ferziger ve Fadwa Hodali Bloomberg'de “Erdoğan, Doğu Kudüs'ün her yerinde” başlıklı enteresan bir yazı yayınladı.

Abdullah Gül Üniversitesi Spor Kulübü ismi değişti

Kadınlar Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Abdullah Gül Üniversitesi Spor Kulübü, isim değişikliğine gitti. 

Şeyhin 'putperestlik' suçlaması o işletmeyi kapattı!

Kuveyt'te bir 3 boyutlu yazıcı dükkanı, bir şeyhin "burada putperestlik yapılıyor" suçlamasının ardından kapatıldı.

'Güler yüz, tatlı kelam, aldandığımı itiraf ediyorum'

Altan kardeşler ve Ilıcak davasında istinaf duruşması görülüyor. İlk savunmayı yapan Nazlı Ilıcak, "Asla cemaat diktatörlüğünü savunamam" dedi. Ilıcak, FETÖ'nün terör örgütü olduğunu darbe girişiminden sonra anladığını belirterek, "Güler yüz, tatlı kelam… Dini faaliyetleri beni cezbetti. Aldandığımı itiraf ediyorum" şeklinde ifade verdi.

İtalya'nın ‘Kangal' isteğine Türkiye'den yanıt!

Sivas Kangal köpeklerinin, İtalya'nın Toskana bölgesinde yaşanan kurt saldırılarının ardından yerel belediye meclisinde görüşülmesi Türkiye'de memnunlukla karşılandı. Kangal üreticisi Hüseyin Yıldız, "Bu köpeklerin yurt dışına çıkması yasak. Sadece Tarım Bakanlığı iznine tabi. Bu izin verilirse köpeklerimizin İtalya'ya gitmesinden gurur duyarız" dedi.

Bu kategorideki diğer haberler