FETÖ ile ABD'nin irtibatı her geçen gün biraz daha gün yüzüne çıkıyor. ABD'yi köşeye sıkıştıran deliler ortaya çıkınca da Büyükelçi Bass giderayak küstahlaştı.

Güncelleme: 07.10.2017 15:53

FETÖ ile ABD'nin irtibatı her geçen gün biraz daha gün yüzüne çıkıyor. ABD'yi köşeye sıkıştıran deliler ortaya çıkınca da Büyükelçi Bass giderayak küstahlaştı.

15 Temmuz soruşturmaları sürdükçe ABD'nin 15 Temmuz'daki izi biraz daha gün yüzüne çıkıyor. Adil Öksüz ABD Konsolosluğu'ndan aranması, 15 Temmuz tarihine ait İncirlik Üssü'ndeki kayıtların silinmesi ve son olarak ABD İstanbul Başkonsolosluğu'nda görevli Metin Topuz'un FETÖ bağlantısının ortaya çıkarak tutuklanması...

SADECE KENDİNE YAKIN GAZETECİLERİ ÇAĞIRDI

Görev süresini tamamlayıp Afganistan'a giderecek olan ABD'nin Ankara büyükelçisi John Bass giderayak kendine yakın gazetecilerle bir araya geldi. ABD'nin kirli planlarını deşifre eden gazete ve gazetecilere açık bir ambargonun uygulandığı toplantıda Bass Türkiye ile ilgili küstah açıklamalar yaptı.

En başından beri ilginç toplantı olduğu anlaşılan buluşmada Bass'ın çok gergin olduğu ve süresizlik nedeniyle sadece birer soru almak istediği ilk dikkat çeken noktaydı. Bass toplantıda gazetecilerin sorularına geçiştirme yanıtlar verdi.

HER SEFERİNDE BASIN ÖZGÜRLÜĞÜNDEN DEM VURAN ABD'YE DE BİR BAKIN

Davet edilmeyen gazeteciler için Bass, son dönemde bazı medya organlarında çıkan ABD haberlerinden dolayı karşı tavır koyduklarını ima ederek, Burada değiller çünkü onları gazetecilik etiğini izlemedikleri ve kurguyu tercih etmeleri nedeniyle medya temsilcisi olarak görmüyorum dedi.

KÜSTAHLIKTA SINIR TANIMADI

Toplantıda Bass'da FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanan ABD İstanbul Başkonsolusluğunda çalışan Metin Topuz'la ilgili soru sorulunda haddi aşan sözler kullandı. Bass "Türk Hükümeti'nde bazılarının bu davanın mahkemede takip edilmesi yerine yargılamanın basın organları aracılığıyla yapılmasını tercih etmiş olmalarından derin bir rahatsızlık duyuyorum. Bu bana adalet değil daha çok intikam peşinde olmak gibi geliyor. Hukukun üstünlüğü ilkesi ve demokratik normlara bağlılık bildirmiş ülkelerimizde bu ikisi arasında büyük fark vardır" ifadelerini kullandı.

Toplantıda Bass'a ABD'nin gönderdiği Kemal Batmaz'la ilgili belge hatırlatılarak bu 15 Temmuz'un arkasında Gülen'in olduğu dair somur bir kanıt değil mi diye sorulunca 'O belgeleri görmedim' dedi.

Bu besinleri sakın buzdolabına koymayın!
Yerel seçim anketinden bomba sonuç!
Dünyanın en gizemli üssü!
Türkiye'nin en çok satan lüks otomobilleri
Uyuyan güzelin sırrı çözüldü
TSK açıkladı! PKK'ya büyük darbe
FETÖ'cü komutan yakalandı
Tamimi Trump'a resti çekti
İtirafçı teröristin anlattıkları tüyleri diken diken etti
İşte FETÖ'nün 'izdivaç genelgesi'
Erdoğan açıkladı! Yerel seçimlerde...
Akdeniz'de gerilim!Yunan gemisine el koydu
Fırsatçılar raftan inmek bilmiyor!
Erdoğan'ın yeni danışmanı belli oldu
ABD'deki bakım evinde dehşet anları!
Almanya'nın ağzının suyu aktı: Türkiye ekonomik açıdan sağlıklı bir ülke
Son gün 1 Ekim
Almanya ile yeni dönem
 İdlib'de sınırlar belirlendi
Yarın İstanbul'da ulaşım yüzde 50 indirimli

ABD'nin YPG/PKK bölgesine askeri sevkiyatları sürüyor

ABD'nin YPG/PKK bölgesine askeri sevkiyatları sürüyor

ABD, Suriye'de terör örgütü YPG/PKK işgalindeki bölgelere silah, mühimmat ve askeri malzeme sevkiyatına devam ediyor.

YBŞ'li teröristler görüntülendi

Irak'ta terör örgütü PKK'ya bağlı YBŞ (Şengal Savunma Birlikleri) militanları Musul vilayetinin Sincar ilçesinde görüntülendi.

Gökyüzünde muazzam gösteri

TEKNOFEST İstanbul'un ilk gün etkinlikler kapsamında iki Atak taaruz helikopteri alçak uçuş yaparak yöresel harman dalı oyunu figürleriyle festival alanında gösteri yaptı.

Park halindeki arabaya ayı girdi

Kuzey Karolina'da bir ayı park halindeki arabaya girdi. Sürücü koşarak kaçmak zorunda kaldı.

Çok Okunanlar

Erdoğan, Suudi Arabistan'a meydan okudu

Jonathan Ferziger ve Fadwa Hodali Bloomberg'de “Erdoğan, Doğu Kudüs'ün her yerinde” başlıklı enteresan bir yazı yayınladı.

Abdullah Gül Üniversitesi Spor Kulübü ismi değişti

Kadınlar Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Abdullah Gül Üniversitesi Spor Kulübü, isim değişikliğine gitti. 

Şeyhin 'putperestlik' suçlaması o işletmeyi kapattı!

Kuveyt'te bir 3 boyutlu yazıcı dükkanı, bir şeyhin "burada putperestlik yapılıyor" suçlamasının ardından kapatıldı.

'Güler yüz, tatlı kelam, aldandığımı itiraf ediyorum'

Altan kardeşler ve Ilıcak davasında istinaf duruşması görülüyor. İlk savunmayı yapan Nazlı Ilıcak, "Asla cemaat diktatörlüğünü savunamam" dedi. Ilıcak, FETÖ'nün terör örgütü olduğunu darbe girişiminden sonra anladığını belirterek, "Güler yüz, tatlı kelam… Dini faaliyetleri beni cezbetti. Aldandığımı itiraf ediyorum" şeklinde ifade verdi.

İtalya'nın ‘Kangal' isteğine Türkiye'den yanıt!

Sivas Kangal köpeklerinin, İtalya'nın Toskana bölgesinde yaşanan kurt saldırılarının ardından yerel belediye meclisinde görüşülmesi Türkiye'de memnunlukla karşılandı. Kangal üreticisi Hüseyin Yıldız, "Bu köpeklerin yurt dışına çıkması yasak. Sadece Tarım Bakanlığı iznine tabi. Bu izin verilirse köpeklerimizin İtalya'ya gitmesinden gurur duyarız" dedi.

Bu kategorideki diğer haberler