FETÖ/PDY'nin mahrem imam yapılanmasına yönelik operasyonda Harp Akademileri Komutanlığı personelinden sorumlu imam yakalandı.

Güncelleme: 02.12.2017 14:24

FETÖ/PDY'nin mahrem imam yapılanmasına yönelik operasyonda Harp Akademileri Komutanlığı personelinden sorumlu imam yakalandı.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün İstanbul'daki mahrem imamlar yapılanmasına ilişkin yürütülen soruşturmada önemli isimlere ulaşıldı.

HARP AKADEMİLERİ KOMUTANLIĞI İMAMI YAKALANDI!

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcılarından Can Tuncay'ın yürüttüğü soruşturma kapsamında Harp Akademileri Komutanlığı'ndan sorumlu mahrem imamlar tespit edildi. Nadir kod R.A.'nın 15 Temmuz darbe girişimi ardından Harp Akademileri Komutanlığı personelinden sorumlu mahrem imam olduğu belirlenirken R.A.'nın bu görevi darbe girişiminden 1 gün sonra firar eden Selman kod İ.Z.'den devraldığı anlaşıldı.

'GAYBUBET EVLERİ' SORUMLUSUYDU

Mahrem imam R.A.'nın örgüte yönelik suçlamalar kapsamında cezaevine gönderilen Harp Akademileri Komutanlığı personelinin ailelerini ziyaret ederek ihtiyaçlarını gidermeye çalıştığı, tutuklu personelin örgüt ile bağlılığının kopmaması için faaliyette bulunduğu, ayrıca Avrupa Yakası'nda bulunan firari şahısların saklandığı, örgütsel olarak 'gaybubet evleri' şeklinde tabir edilen evlerin sorumlusu olduğu belirlendi.

EVDE ELE GEÇİRİLDİ

Soruşturma kapsamında İstanbul Bahçelievler'de bulunan bir 'gaybubet evi' de deşifre edildi. Bu hücrenin sorumlusunun Yavuz kod S.S. olduğu belirlendi. Evde yapılan aramada firari örgüt mensupları için hazırlanan sahte 14 nüfus cüzdanı ve 2 sürücü belgesi ile 70 bin TL, 75 bin Euro ve 22 bin ABD Doları para ele geçirildi.

MAHREM YAPILANMA İÇİNDE YER ALIYORLARDI

Soruşturma kapsamında 15 Temmuz girişimi sırasında İstanbul'da en etkin olarak kullanılan askeri birliklerden olan 66. Mekanize Piyade Komutanlığı'nda görev yapan örgüt mensubu asker şahısların örgüt sorumluluğunu yapan Nasrullah kod C.A. da yakalandı. Bu şüphelinin de sorumlu olduğu komutanlık bünyesindeki tutuklu personelin ailelerini gezdiği, ihtiyaçlarını giderme suretiyle örgüt ile bağlarının kopmaması için çapa gösterdiği belirlendi. Şüpheli R.A. ve E.G.'nin de örgütün mahrem yapılanma içerisinde görev aldıkları belirlendi.

MAHREM İMAMLAR YAKALANDI

Şüphelilerin tamamının örgütün kriptolu haberleşme uygulaması ByLock kullanıcısı olduğunu belirleyen savcılık, düzenlediği operasyonda mahrem imamlar C.A., E.G., R.A. ve S.S.'yi gözaltına aldı.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan şüpheliler 'silahlı terör örgütü kurma ve yönetme' suçu kapsamında Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edildi. Şüphelilerden 4'ü de sorguları ardından tutuklanarak Silivri Cezaevi'ne gönderildi.

Sabah

ŞOK 10 EKİM Aktüel İndirimli Ürünler Kataloğu
WhatsApp bugün değişti! Kimse fark etmedi bile
Acun zam yaptı! İşte O Ses Türkiye'de jürinin alacağı maaş
Daha zoru yok! Çok az kişi çözebildi
Çukur'dan kötü haber! Hayranları şokta!
Bakan duyurdu: 1600 hakim savcı alınacak!
Made in China! Yapay ay gönderecekler...
Fransa'dan 'tokat gibi' karar!
Finansal Akbaba'dan faiz artışı sinyali!
TÜPRAŞ ABD ile masada!
Bu tuzağa düşmeyin! Atm'de kopyalayıp...
Siyasetin hanımefendisi Hakk'a yürüdü
Yurt genelinde hava durumu
Darbeci Sisi'nin suç ortağı 'Fransa'!
Ara Güler hayatını kaybetti
Torba Yasa Meclis'te! İşte ayrıntılar
FETÖ'nün silah fabrikası hala faaliyette!
Siyonistler belgeseli bile hazmedemedi
CHP'de toplu istifa
Suudi Arabistan'a şok! ABD harekete geçti

Trafiğin yoğunluğuna muhteşem çözüm

San Franciscoda Golden Gate köprüsünde, trafiğin yoğun olduğu vakitte şeritleri değiştiriyorlar...

Bilimin hayatımızdaki önemi

Parkinson hastası amcanın beyin pili kapalı ve açıkken kayıt edilen görüntüleri..Bilimin ne kadar müthiş bir şey olduğunu ve hayatımızda ne kadar büyük yeri olduğunun ispatı.

Baba güven demek!

Sakatlanan oğlunun kolundan tutup bitiş çizgisine ulaşmasını sağlayan baba. 1992 Olimpiyatları Derek Redmond

Bugatti hız testi

Bir Bugatti'nin motorunu test etmek istiyorsanız, yolu tamamen boşaltmanız gerekir.

Atla drift yapılır mı?

Atla drift yapan kovboy.

Çok Okunanlar

Fetih Suresi anlamı, Arapça ve Türkçe okunuşu ile tefsiri

Fetih Suresi Müslümanlara çok büyük müjdelerle dolu olan surelerden biridir. Hz. Muhammed (sav) ve ashabına ve biz Müslümanlara zaferler müjdelemektedir. Cihada çıkan Müslümanlara da Fetih Suresi'nde uyarılar ve kolaylıklar yer alır. Özürlünün, hastanın ve âmâ için Fetih Suresinde kolaylıklar zikredilirken, özürsüz olarak cihaddan geri duranlara da azab müjdelenmektedir. Fetih Suresi gerçek iman sahipler için müjde, inanmış gibi yapanlar için korku vesilesidir.

Ses kaydı gündeme bomba gibi düştü

Cemal Kaşıkçı'nın işkenceyle öldürüldüğüne dair ses kayıtları ortaya cıktı. Ses kaydında Başkonsolos Muhammed Uteybi, “Bu olayı dışarıda yapın. Benim başımı belaya sokacaksınız” ve “Yaşamak istiyorsan sus!” gibi sözler söylüyor.

Torba Yasa Meclis'te! İşte ayrıntılar

TBMM Genel Kurulu'nda, trafik cezalarını artıran, uyuşturucuyla mücadeleye yönelik önlemleri içeren, yabancıların Türkiye'de iş ve işlemlerini kolaylaştıran düzenlemelerin de yer aldığı Karayolları Trafik Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Kanun Teklifi kabul edildi.

Tutuklanan sosyal medya fenomeninden rezil ifade

Sapkın videoların sahibi Gaga Bulut lakaplı şahıs, "İlgi çekmek için feminen giyiniyorum, kız arkadaşım var" dedi.

Siyonistlerin yeni hizmetkarı!

Yahudilere yakınlığıyla bilinen Fas Kralı 6. Muhammed, bir hizmete daha imza attı. Kral, Nazilerin gerçekleştirdiği Yahudi soykırımı iddialarını içeren Holokost'un lise eğitim müfredatına eklenmesi için talimat verdiği öğrenildi.

Bu kategorideki diğer haberler