Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Gülhane Askeri Tıp Akademisindeki (GATA) yapılanmasına ilişkin iddianamede, örgüt üyesi tabip albayların FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'i mehdi olarak gördükleri ve yemek artıkları için birbirleriyle yarıştıkları anlatıldı. .

Güncelleme: 04.09.2017 13:45

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Gülhane Askeri Tıp Akademisindeki (GATA) yapılanmasına ilişkin iddianamede, örgüt üyesi tabip albayların FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'i mehdi olarak gördükleri ve yemek artıkları için birbirleriyle yarıştıkları anlatıldı. .

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca 104 şüpheli hakkında hazırlanan FETÖ'nün GATA'daki yapılanmasına ilişkin iddianamede, GATA'da görevli albay rütbesine yükselmiş subayların Gülen'e nasıl biat ettikleri çarpıcı bir örnekle gözler önüne serildi.

İddianamede yer verilen iki ayrı ihbar mektubunda GATA'ya sızmış FETÖ'cülerin örgütün elebaşı Gülen'le yedikleri bir yemekte yaşananlar anlatıldı.

Buna göre, GATA Sağlık Hizmetleri Yönetimi Bilim Dalı'nda görevli bir grup, 1996 yılı yaz aylarında Harbiye Askeri Müzesi'nde düzenlenen Askeri Tıp Kongresine katılmak üzere İstanbul'a gitti.

Kongre toplantılarının bitmesinin ardından sanıklardan eski doç. albay Turan F. ve Abdulkadir T'nin aralarında bulunduğu bazı kişiler, Gülen ile yemek yemek üzere Altunizade'deki FEM dershanesine geçti.

"SANKİ ZEMZEM SUYU İÇİYOR GİBİYDİ"

İhbarcılardan biri yemekte yaşananları şöyle anlattı:

"Ziyaretçiler salonda beklerken bir süre sonra Gülen beyaz cu\u0308bbesi ve vaiz sarıg\u0306ıyla salona girdi. Herkes ayag\u0306a kalktı ve hocanın yerles\u0327mesini bekledi, sonra hep birlikte yere oturduk. Etraf c\u0327ok kalabalıktı. Hoca kendisine ayrılmıs\u0327 sahne gibi bir yerde koltukta oturuyordu. Etrafında birkac\u0327 kis\u0327i daha ondan daha du\u0308s\u0327u\u0308k du\u0308zeyli sandalyedeydi. Geri kalan herkes yerde oturuyordu. Daha sonra 6-8 kis\u0327ilik yer sofraları olus\u0327turuldu. Turan F, Abdulkadir T. ve ben, bize go\u0308sterilen yer sofrasına oturduk. Biz yemeg\u0306e bas\u0327lamıs\u0327tık ki soframıza Fetullah Gülen geldi, bizler ayag\u0306a kalkarak ona yer verdik, sıraları sıklas\u0327tırdık. Neredeyse benim kars\u0327ıma du\u0308s\u0327u\u0308yordu.

Hep beraber aynı kaptan I\u0307zmir ko\u0308fte yemeg\u0306ini yedik. Gülen, salatadan yedi, dikkat ettim bir ko\u0308fteyi tam yedi, bir ko\u0308fteyi ise yarım bıraktı. Bir bardak suyun yarısını ic\u0327ti, yarısını bıraktı. Ekmeg\u0306in de yine bir kısmını yarım bıraktı. Belki on dakika, belki daha az sofrada bizle yemek yedi. Daha sonra bize 'afiyet olsun' diyerek, sofradan ayrıldı. O sofradan ayrılır ayrılmaz, Abdulkadir T'de garip bir telas\u0327 bas\u0327ladı. Sofrada Gülen'in hemen yanında oturan tanımadıg\u0306ım genc\u0327 de o\u0308yle bir telas\u0327la atıldı. Abdulkadir T, bir hamlede hocadan artık kalan su dolu bardag\u0306ı ve yarım I\u0307zmir ko\u0308fteyi kaptı, dualar ve salavatlar c\u0327ekerek ko\u0308fteyi yedi ve u\u0308zerine suyu ic\u0327ti. Sanki zemzem suyu ic\u0327iyor gibiydi. Yu\u0308zu\u0308nde kimseye kaptırmadan ele gec\u0327irdig\u0306i ganimetin hazzı vardı."

Gördüklerine çok şaşırdığını belirten ihbarcı, Turan F'nin kendisine "Hocanın kerametine nail olmak ic\u0327in yapıyorlar. Hoca pek fazla yemek yemez. Herkesle de yemeg\u0306e oturmaz. Ama askerleri c\u0327ok seviyor, o yu\u0308zden bizim soframıza geldi." dediğini aktardı.

İhbarcı, yemekten ayrılıp orduevine döndükten sonra Gülen'in yanına gittiğinden haberdar olan bazı kişilerin kendisine karşı tavrının olumlu şekilde değiştiğini, bu kişilerin değişik tarihlerde Gülen'den mehdi olarak söz ettiklerini kaydetti.

Kaynak: AA

.

En etkin Müslüman liderler listesine Erdoğan damgası!
Diriliş Ertuğrul 5. sezonda flaş gelişme!
İşte Orta Doğu'nun en güçlü ordusu
Bu işte bir terslik var diyeceğiniz kareler
ŞOK 10 EKİM Aktüel İndirimli Ürünler Kataloğu
MEB'den yeni uygulama
İran'dan ABD'ye gözdağı!
PKK'nın sözde sorumlusu yakalandı!
Kaşıkçı'nın nişanlısından Erdoğan paylaşımı
BM: Türkiye'den talep gelirse...
ABD'den tehdit gibi 'Kaşıkçı' çıkışı!
Bulunan sır araçtan iki bavul çıktı!
AP'den Kaşıkçı açıklaması
Özil'den takdire şayan paylaşım
'Kaşıkçı' olayındaki sır araç inceliyor!
Bakan Albayrak'tan 'bütçe' açıklaması!
Bomba iddia! Kaşıkçı'nın cesedi bulundu
Başkan Erdoğan'dan öğretmenlere müjde!
Eğitimde yeni dönem başlıyor!
FETÖ'cüler Yunan gibi yüzerek kaçıyor!

Japon suşisine Türk orkinosu

Akdeniz açıklarında avlandıktan sonra Ege ve Akdeniz kıyılarındaki çiftliklerde büyütülen orkinos ihracatından yılın 9 ayında 56,6 milyon dolar gelir elde edildi.

'Türkiye muz cumhuriyeti değildir'

Kuveyt Parlamento Başkanı Merzuk el Ghanim : “Buradan Türkiye'yi hedef almak isteyenlere sesleniyoruz. Başaramayacaksınız. Türkiye muz cumhuriyeti değildir.”

Türkiye neden hedef?

Alev Alat'lı : “Türkiye kendisine biçilen rolü oynamıyor. Sadece oynamamakla kalmıyor, bir de seslendiriyor “oynamayacağım” diye. Mesele bu.”

Sanki bugünü anlatıyor...

"Milleti Osmaniye diyerek, Bizi Hintli, Özbek, Türkistanlı, Afrikalı Müslümanlarla bağımızı kesmek istiyorlar. Yani diyorlar ki. Siz hudutlarınızla sınırlısınız. Bunları diyenler maaşlarını Fransa'dan, İngiltere'den alıyorlar."

Polisten HDP'li vekile soğuk duş!

Beraberindeki grupla PKK'lı teröristin cenazesine katılmak isteyen HDP Diyarbakır Milletvekili Saliha Aydeniz'e güvenlik şube müdürünün tepkisini içeren görüntüler ortaya çıktı.

Çok Okunanlar

Fetih Suresi anlamı, Arapça ve Türkçe okunuşu ile tefsiri

Fetih Suresi Müslümanlara çok büyük müjdelerle dolu olan surelerden biridir. Hz. Muhammed (sav) ve ashabına ve biz Müslümanlara zaferler müjdelemektedir. Cihada çıkan Müslümanlara da Fetih Suresi'nde uyarılar ve kolaylıklar yer alır. Özürlünün, hastanın ve âmâ için Fetih Suresinde kolaylıklar zikredilirken, özürsüz olarak cihaddan geri duranlara da azab müjdelenmektedir. Fetih Suresi gerçek iman sahipler için müjde, inanmış gibi yapanlar için korku vesilesidir.

Kaşıkçı'nın nişanlısından Erdoğan paylaşımı

Cemal Kaşıkçı'nın nişanlısı Hatice Cengiz Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarla Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür etti.

Bahçeli: Yerelde ittifak bitmiştir

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada gündemi sarsan ifadeler kullandı. Bahçeli "Yerel seçimlerde ittifak beklentimiz kalmamıştır" dedi.

Hitler'li, Stalin'li dönemde yazılan ‘andımız' çocuklara dayatılamaz! Gericiliğe hayır

Danıştay'ın, kendini hükümetin yerine koyarak aldığı ‘Andımız' kararı, her kesimden tepki çekti. Karar, Türkçe Ezan'ı ve Andımız'ı yazan Reşit Galip'in ruhunun hortlatılması olarak yorumlandı.

Bahçeli'nin ittifak çıkışına Erdoğan'dan cevap

Başkan Erdoğan AK Parti Grup toplantısında gündeme dair önemli açıklamalar yaptı. Erdoğan "yerel seçimlerde madem ki 'biz yolumuza' diyorlar biz de 'herkes kendi yoluna' deriz" dedi.

Bu kategorideki diğer haberler