Kılıçdaroğlu'nun sözde adalet yürüyüşüne ilişkin Feto'nun açıklamalarının apaçık bir belge hükmünde olduğunu vurgulayan AK Parti milletvekili Metiner, talimatın Pensilvanya'dan geldiğini ifade ederek, CHP'nin FETÖ'nün kuryesi olduğunu söyledi.

Güncelleme: 08.11.2017 09:13

Kılıçdaroğlu'nun sözde adalet yürüyüşüne ilişkin Feto'nun açıklamalarının apaçık bir belge hükmünde olduğunu vurgulayan AK Parti milletvekili Metiner, talimatın Pensilvanya'dan geldiğini ifade ederek, CHP'nin FETÖ'nün kuryesi olduğunu söyledi.

Ezgi ÇelikAnkara

15 Temmuz hain darbe girişiminin elebaşı Pensilvanya Şeytanı Fethullah Gülen, uzun süren sessizliğini 4 Kasım'da darbeci Sisi'nin yayın organı olan Al-Ahram Al-Arabi Dergisi'ne bozdu. Teröristbaşı Gülen, verdiği röportajda kendisini koruyup kollayan ABD'ye övgüler yağdırdı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Türkiye aleyhinde açıklamalarda bulundu. CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun adalet yürüyüşüne ilişkin konuşmayı da ihmal etmedi.

Batı'da kendini aklamaya çalışıyor

Fethullahçı Terör Örgütü'nün(FETÖ) ABD tarafından himaye edilen sapık elebaşı Fethullah Gülen, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun sözde adalet yürüyüşüne ilişkin skandal açıklamalarda bulundu. Gülen, kendi yandaşlarının da desteklediği yürüyüş için "Müspet olmakla beraber yetersiz kaldı ve arkası gelmedi. Daha evvel de birçok fırsat kaçırıldı." ifadelerini kullandı. FETÖ'cü hainlerin kamu kurum ve kuruluşlarından temizlenerek yargının karşısına çıkarılmasından duyduğu rahatsızlığı da dile getiren teröristbaşı AB'nin Türkiye'ye karşı yeterince yaptırımda bulunmadığından şikayet ederek "AB ülkelerinin bu konudaki tepkileri beklentilerimizin çok gerisinde kaldı. AB daha etkili yaptırımları devreye soksaydı bunlar yaşanmazdı" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ve AK Parti hükümetinin sözde hizmet hareketini "Gulyabani" gibi gösterdiğini savunan Pensilvanya Şeytanı, kendisini aklamaya çalıştı.

Talimat Pensilvanya'dan geldi

15 Temmuz hain darbe girişiminin elebaşı Fethullah Gülen'in açıklamalarını Milat'a değerlendiren AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, Teröristbaşı Gülen'in açıklamalarının işbirliklerini apaçık gösteren bir belge hükmünde olduğunun altını çizdi. FETÖ'nün ABD'ye biat ettiğini ifade eden Milletvekili Metiner, "FETÖ'nün güç sahibi ve efendisi ABD'dir. Dolayısıyla ABD'ye övgüler yağdırmasında hiçbir mahsur yok. Çünkü efendisine kusur işlememesi gerekiyor. Ayrıca verdiği röportajda görüldüğü gibi bu iblisin Türkiye'deki işbirlikçisi de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'dur. Biz, sözde adalet yürüyüşünün talimatının Pensilvanya'dan geldiğini defalarca dile getirdik. Birileri komplo teorisi ürettiğimizi Kılıçdaroğlu ve CHP'ye haksızlık ettiğimizi söylüyordu. Umarım bu açıklamalardan sonra onlarda şapkalarını önlerine koyar ve düşünürler" dedi.

Kılıçdaroğlu'nun yeni misyonu

Adalet yürüyüşünün üst aklın projesi olduğunun tescillendiğini dile getiren Milletvekili Metiner, "Teröristbaşı, adalet yürüyüşünün yetersiz olduğunu ve arkasının gelmediğini dile getirmiş. Arkasının nasıl olmasını dilediklerini açıklasalardı onu da öğrenmiş olurduk. Belki de Kılıçdaroğlu'na yeni roller, yeni misyonlar biçerler" dedi.

Tarihi belge niteliğinde

Türkiye'yi daha önce defalarca Batı'ya şikayet eden Kılıçdaroğlu'nun demokrasisiyi tehdit eden bir unsur haline dönüştüğünü vurgulayan Metiner, sözlerini şu şekilde sürdürdü: "Pensilvanyadaki iblis kendisi gibi iblis olan Mısır'da ki Sisi'nin gazetesine yaptığı açıklamalarda her şeyi ortaya koymuştur. Adalet maskesinin arkasındaki uluslararası kirli ilişkiler gün yüzüne çıkmıştır. Bizim söyleyip bir türlü ikna edemediğimiz gerçekleri Pensilvanyada ki iblis bu açıklamalarıyla netleştirmiştir " bilgisini verdi.

Diriliş Ertuğrul 5. sezonda flaş gelişme!
İşte Orta Doğu'nun en güçlü ordusu
Bu işte bir terslik var diyeceğiniz kareler
ŞOK 10 EKİM Aktüel İndirimli Ürünler Kataloğu
WhatsApp bugün değişti! Kimse fark etmedi bile
Son röportajında 'Türkiye' övgüsü!
CIA, 'Kaşıkçı'nın ses kayıtlarını dinlemiş!
Afganistan kan ağlıyor! 193 saldırı...
Brexit muamması İngilizleri çıldırttı!
'Kaşıkçı' olayında cevaplanmayan sorular!
Korkaklar ordusundan skandal gözaltı!
Çin'de korkunç patlama: Onlarca ölü
Trump açıkladı! Çekiliyoruz
AB: Suudiler anlaşmayı iptal etti
Fransa'dan Cemal Kaşıkçı kınaması
Fenerbahçe Sivas'ta umduğunu bulamadı
S.Arabistan'dan yeni 'Kaşıkçı' açıklaması
Devlet Bahçeli'den 'andımız' açıklaması
'Ayrımcılık yapan karşısında bizi bulur'
Yanlış bilgilendirme olmasın diye...

Büyük ustayı bu sözlerle anacağız...

'Biz devletiz be. Osmanlı'dan geliyoruz. Onların nesi var? Zavallı Amerika'nın nesi var?'

Ara Güler, son yolculuğuna uğurlandı

Tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden duayen fotomuhabiri Ara Güler Galatasaray Meydanı'ndaki Üç Horan Ermeni Kilisesi'nde düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı.

Hem ağladılar, hem yarıştılar

Bilecik'te düzenlenen emekleme yarışmasında, anne ve babalar bebeklerinden daha fazla heyecan yaşadı.

Doğa düşmanı korkaklar!

Zavallı fili zevk uğruna öldüren avcılar fil sürüsünün üstüne geldiğini görünce çareyi kaçmakta buldu.

Star Rafinerisi açılışı gerçekleştirildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile İzmir'in Aliağa ilçesinde yapımı tamamlanan SOCAR Star Rafinerisi açılış törenine katıldı.

Çok Okunanlar

Fetih Suresi anlamı, Arapça ve Türkçe okunuşu ile tefsiri

Fetih Suresi Müslümanlara çok büyük müjdelerle dolu olan surelerden biridir. Hz. Muhammed (sav) ve ashabına ve biz Müslümanlara zaferler müjdelemektedir. Cihada çıkan Müslümanlara da Fetih Suresi'nde uyarılar ve kolaylıklar yer alır. Özürlünün, hastanın ve âmâ için Fetih Suresinde kolaylıklar zikredilirken, özürsüz olarak cihaddan geri duranlara da azab müjdelenmektedir. Fetih Suresi gerçek iman sahipler için müjde, inanmış gibi yapanlar için korku vesilesidir.

Suud duyurdu: Kaşıkçı böyle öldürüldü

Suudi Arabistan'dan gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesine ilişkin açıklama geldi.

Türkiye Katar'ı koruyacak!

HAVELSAN, Katar'ın önde gelen kurumlarından Al Mesned Holding ile siber güvenlik alanında iş birliği anlaşması imzaladı. Anlaşma doğrultusunda Katar'ın siber güvenlik alanındaki ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik bir şirket kurulacak.

Ve Suudi Arabistan cinayeti kabul etti!

Suudi Arabistan, gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın konsolosluk içinde yaşanan arbede neticesinde öldüğünü duyurdu. Suudi Arabistan, olaya ilişkili 18 Suudi vatandaşının gözaltına alındığını açıkladı.

S.Arabistan'dan yeni 'Kaşıkçı' açıklaması

Suudi Arabistan Adalet Bakanı: Kaşıkçı olayı bizim egemenliğimiz altında olan bir bölgede gerçekleşti. Mahkeme için tüm belgeler tamamlanınca olay mahkemeye sevk edilecek.

Bu kategorideki diğer haberler