Mahrem emniyet imamlarının yazışmaları, dağılma sürecine giren FETÖ'nün son durumunu gözler önüne serdi.

Güncelleme: 01.09.2017 11:36

Mahrem emniyet imamlarının yazışmaları, dağılma sürecine giren FETÖ'nün son durumunu gözler önüne serdi.

Din kisvesi altında yıllarca devasa miktarda para toplayan örgütün, son çırpınışları ve aldığı yeni önlemler oldukça ilginç. FETÖ üyelerinden memleketlerine dönmesi dahi isteniyor.

FETÖ'nün emniyet imamlarıyla ilgili soruşturmada ele geçirilen belgeler, örgütün 17/25 Aralık ve 15 Temmuz sonrası, açığa alınan, ihraç edilen polislere itirafçı olmasınlar diye dağıttığı paraları ödeyemez hale geldiğini ve bu nedenle farklı çözümler bulduğunu ortaya koydu. Himmet, kurban, örgütün şirketleri üzerinden gelen ödenekler kesilince parasız kalan FETÖ, mali tedbirler aldı. Bunlardan biri de örgüt üyesi polisler ve öğretmenlerin memleketlerine dönmelerine izin verilmesi.

Örgütün mal varlıklarına el konulması ve himmet gelirlerinin kesilmesiyle maddi sıkıntı yaşadıklarını da itiraf eden FETÖ'cülerin, açığa alınan, ihraç edilen, yurt dışına kaçırılan, haklarında dava açılan tüm üyeleri için milyonlarca lira para harcadığı belirlendi. Bu süreçte maliyeti düşürmek için "mali heyet" kuran örgüt imamları yazışmalarında masrafları azalttıklarını, para verdikleri yerlere ödemeleri kestiklerini anlatıyor. Emniyet imamları dağıtacak 3 aylık paraları kaldığını, herkese eşit para dağıtamadıklarını, bu nedenle ihtiyaç ne ise onu vererek bir çözüm bulduklarını hatta arabalarını bile sattıklarını bildiren raporlar gönderdi.

İŞSİZLİK MAAŞINA BAŞVURUN

Örgüt mensupları arasında öğretmenlerle ilgili de yazışmalar söz konusu: "Kurumlarımızda çalışan 1099 erkek, 931 bayan olmak üzere toplam 2030 personelimiz bulunmaktaydı. Bu personelin tamamına yakını kurumlarımızdan çıkarılmış ve lisansı iptal edilmiştir. Personelimizin tümünün işsizlik maaşına müracaat etmesi istenmiştir. Ancak, işten çıkartmalarda bazı kurumlarımızda işsizlik maaşına müracaat edemeyecek tarzda çıkartmalar olduğundan arkadaşlarımız müracaat edememiştir. İşsizlik maaşı alan personelimizin yüzde 30 oranında olduğu anlaşılmaktadır. Şu an için yüzde 10 oranında personelimiz de maişetlerinin temin adına memleketlerine taşınmaktadır."

TAŞINMA PARASINA DESTEK

Mağdur işsiz durumdaki örgüt üyesi öğretmenlerin farklı özel okullarda çalışmaları için yönlendirildiğini anlatan FETÖ imamı, lisansları iptal edildiği ve sistem üzerinden sakıncalı ibaresi konduğu için farklı kurumlarda işe giremediklerini belirtti. Süreç öncesi işe girenlerin de çıkarıldığını rapor eden örgüt üyesi, kamudan çıkarılan öğretmenlerin sayısının da giderek arttığını kaydetti. Memleketine gitmelerine izin verilenlere evlerini taşımalarında nakil masraflarına mümkün olduğunca destek olunacağını aktarıldı ancak köyüne dönenlerden bazılarına ailelerinin dahi sıcak bakmadığı belirtildi.

KARAR

Bu işte bir terslik var diyeceğiniz kareler
ŞOK 10 EKİM Aktüel İndirimli Ürünler Kataloğu
WhatsApp bugün değişti! Kimse fark etmedi bile
Acun zam yaptı! İşte O Ses Türkiye'de jürinin alacağı maaş
Daha zoru yok! Çok az kişi çözebildi
Cemal Kaşıkçı'yı işte bu yüzden katlettiler!
Yerli üretimle düşmanı titretecek 'Atak'
MEB'den 'andımız' açıklaması!
'Göç'ün sebeple 'göçmenleri' konuşacak!
Dünyanın tüccarları bu toplantıda buluştu!
İstanbul-Kiev arasındaki krizde karar verildi!
Erdoğan'dan 'üniversite' eleştirisi
Ankara Büyükşehir'den tarihi 'yazılım' kararı!
Siyon terörüne karşı nöbet! 122.gün
Çavuşoğlu'ndan ses kaydı iddialarına yanıt
İstanbul'da 'Suriye' zirvesi! Tarih netleşti
'Bilge Kral' bugün hayata gözlerini yummuştu
Kaşıkçı üzerinden kirli plan! Hedef: Türkiye
Partilere ayrılacak bütçe payı belli oldu
'Kaşıkçı'nın ses kaydında' bomba iddia!

İntihar etmeyi düşünen kadına tavsiye vermek

İntihar etmeyi düşünen kadına tavsiye vermek -Arabam var orada şu taraftan atla

Büyük cesaret!

Eğer uçağı kaçırırsanız, yapmanız gereken yüksek bir yere çıkıp uçağın kapısını hedeflemek...

TSK'nın yeni canavarı ASELPOD...

Hava Kuvvetlerimizin envanterine giren ve ihracatını da gerçekleştirdiğimiz ASELPOD...

Gagauz Özerk Yeri'nde Erdoğan coşkusu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Gagauz Özerk Yeri'nde halka hitabından önce kent meydanını dolduran çok sayıda Gagauz, sevgi gösterilerinde bulundu.

Nereye gitti şimdi bu?

Rakunlar bir şeyi yemeden önce yıkamak isterlermiş. Bu rakuna da pamuk şeker vermişler

Çok Okunanlar

Fetih Suresi anlamı, Arapça ve Türkçe okunuşu ile tefsiri

Fetih Suresi Müslümanlara çok büyük müjdelerle dolu olan surelerden biridir. Hz. Muhammed (sav) ve ashabına ve biz Müslümanlara zaferler müjdelemektedir. Cihada çıkan Müslümanlara da Fetih Suresi'nde uyarılar ve kolaylıklar yer alır. Özürlünün, hastanın ve âmâ için Fetih Suresinde kolaylıklar zikredilirken, özürsüz olarak cihaddan geri duranlara da azab müjdelenmektedir. Fetih Suresi gerçek iman sahipler için müjde, inanmış gibi yapanlar için korku vesilesidir.

Tutuklanan sosyal medya fenomeninden rezil ifade

Sapkın videoların sahibi Gaga Bulut lakaplı şahıs, "İlgi çekmek için feminen giyiniyorum, kız arkadaşım var" dedi.

İşte yerli otomobil! Adeta su yakıyor

Elektrikli yerli otomobil ilk kez İstanbul'da bir fuarda görücüye çıktı. İşte dizaynıyla da oldukça dikkat çeken yerli otomobilin ilk görüntüleri...

Danıştay'dan 'andımız' kararı

Türk Eğitim-Sen tarafınan Milli Eğitim Bakanlığı yönetmeliğinin 12. maddesi gereğince 'öğrenci andı'nı yürürlükten kaldıran düzenlemenin iptali için Danıştay'da dava açtı.

Torba Yasa Meclis'te! İşte ayrıntılar

TBMM Genel Kurulu'nda, trafik cezalarını artıran, uyuşturucuyla mücadeleye yönelik önlemleri içeren, yabancıların Türkiye'de iş ve işlemlerini kolaylaştıran düzenlemelerin de yer aldığı Karayolları Trafik Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Kanun Teklifi kabul edildi.

Bu kategorideki diğer haberler