Türkiye ve Filistin dostu ünlü piyanist Stephane Blet, Türk halkına seslenip İsrail için boykot çağrısı yaptı.

Güncelleme: 23.12.2017 07:04

Türkiye ve Filistin dostu ünlü piyanist Stephane Blet, Türk halkına seslenip İsrail için boykot çağrısı yaptı.

Ünlü Fransız piyanist Stephane Blet, Filistin için hazırladığı yeni bestesini ilk kez çalmak üzere Cumhuriyet Üniversitesinin davetlisi olarak Sivas'a geldi. Cumartesi akşamı vereceği resital öncesi Sivas'a gelen Blet, üniversite bünyesinde ki Mihmandar Otel'e yerleşti.  Geceli burada geçiren ünlü piyanist kendisini karşılayan basın mensuplarının da sorularını yanıtladı. Blet, 25 yıldır Filistin için savaştığını belirterek, "Ben 25 yıldır Filistinliler için savaş veriyorum. Filistin isimli bir beste yaptım. Bu besteyi ilk kez Sivas'ta çalacağım. Filistinliler için sık sık konserler veriyorum. Özellikle Avrupa'da insanları uyandırmaya çalışıyorum. Fransa'da medya çok fazla Siyonist olduğu için de eskisi kadar kolay olmuyor. Ama insanlar yavaş yavaş uyanıyorlar" dedi.

"TRUMP BÜYÜK SİYONİST"

Trump'un yaptıkları karşısında şaşırmadığını belirten ünlü piyanist, "Blet, İsrail'in Kudüs'ü başkent ilan edilmesi ile ilgili bir soru üzerine"Buna şaşırmadım. Trump'un kim olduğun biliyoruz. Büyük bir Siyonist o. Bunun için yapılan yeni provokasyonlar beni şaşırtmıyor. Maalesef devam edecekler. Bu insanlarla konuşmamak gerek. Onlara artık yeter dememiz lazım. Çok sert bir boykot ortaya koymamız lazım. İsrail ve ABD'den gelen ürünleri almamamız lazım. Bu ülkelerden gelen ürünlerin internette listeleri var. Bu insanlara tek bir kuruş bile vermememiz lazım. Savaşmaya devam etmemiz lazım" dedi.

"İBLİSE KARŞI SAVAŞIYORUZ"

"Avrupa'da Filistinliler için protestolar yapmak istiyoruz" diyen Blet, "Ama artık bu mümkün değil. Ülke çok fazla Siyonist olduğu için artık bu yasak.  Fransa'da da yapmaya çalışıyoruz. Ancak eskisi gibi değil. Jack Chirac'tan sonra çok daha zorlaştı. Sarkozy'den sonra maalesef Filistin için mücadele eden insan sayısı azaldı. Filistin için yapılan saldırıların sonu yok. Bugün onlara yapıyorlar yarın bize yapacaklar. Umarım insanlar uyanacak ve bu yapılanın ne kadar kötü bir hareket olduğunun farkına varacaklar. Savaştan vazgeçmemek lazım. Çünkü çok güçlüler. Bir iblise karşı savaşıyoruz. İblis yalancı, onun için onunla konuşmamak lazım. Sadece savaşmak lazım. Bu saldırılar devam edecek. Belki de bir savaş olacak."

Blet Sivas'ta parmağına taktığı Osmanlı tuğrası işlemeli yüzük dikkat çekti.

Diriliş Ertuğrul 5. sezonda flaş gelişme!
İşte Orta Doğu'nun en güçlü ordusu
Bu işte bir terslik var diyeceğiniz kareler
ŞOK 10 EKİM Aktüel İndirimli Ürünler Kataloğu
WhatsApp bugün değişti! Kimse fark etmedi bile
Erdoğan'dan kritik görüşme!
Merkel'den S. Arabistan'a rest!
Kaşıkçı'nın cesedine ilişkin yeni açıklama
Bakandan İstanbul'a 'dev proje' müjdesi
ABD Senatosu Prens Selman'ı hedef aldı!
Kartal deplasmanda yıkıldı! 2-0
Teröristbaşına soğuk duş! İptal edildi
Erdoğan'dan Cemal Kaşıkçı çıkışı!
Yerli üretime talep yağıyor!
Kaşıkçı soruşturmasında flaş gelişme!
Suudi yetkiliden kan donduran itiraf!
Komşuda 114 bin kişi pis sudan öldü!
'Yeni bir dönemin arefesindeyiz'
Yakınındakileri bir bir görevden alıyor!
İşte CHP belediyeciliği!

Balıkların kum kavgası!

İzlenme rekorları kıran sevimli balıkların kum kavgası.

Ekmek nimettir, yeri çöp değildir!

Ülkemizde bir yılda çöpe atılan 2,1 milyar adet ekmeğin parasal değeri 1.5 milyar TL'dir.

Bölüşürsek tok oluruz, bölünürsek yok oluruz!

Para yetmemesi- sosyal deney

Kayalığa inşa ettiği evde doğayla iç içe yaşıyor

Sırbistan'ın güneydoğusundaki Bela Palanka şehri yakınlarında, 12 metre yüksekliğindeki bir kayalığa inşa ettiği evde yaşayan Miroslav Pavlovic, 40 yıldır doğayla iç içe yaşamanın keyfini çıkarıyor.

Büyük ustayı bu sözlerle anacağız...

'Biz devletiz be. Osmanlı'dan geliyoruz. Onların nesi var? Zavallı Amerika'nın nesi var?'

Çok Okunanlar

Fetih Suresi anlamı, Arapça ve Türkçe okunuşu ile tefsiri

Fetih Suresi Müslümanlara çok büyük müjdelerle dolu olan surelerden biridir. Hz. Muhammed (sav) ve ashabına ve biz Müslümanlara zaferler müjdelemektedir. Cihada çıkan Müslümanlara da Fetih Suresi'nde uyarılar ve kolaylıklar yer alır. Özürlünün, hastanın ve âmâ için Fetih Suresinde kolaylıklar zikredilirken, özürsüz olarak cihaddan geri duranlara da azab müjdelenmektedir. Fetih Suresi gerçek iman sahipler için müjde, inanmış gibi yapanlar için korku vesilesidir.

Son vasiyeti yerine getirilecek mi ?

Suudi Gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın katledilmesi hadisesiyle ilgilenen aktivistler, yazarlar ve gazeteciler, herkesin merak ettiği, "Cesedi nerede?" sorusuna yanıt ararken gazetecinin vasiyetinin Medine'ye gömülmek olduğu ortaya çıktı

Kaşıkçı'nın cesedine ilişkin yeni açıklama

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığı öldürülen gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın cesedine ilişkin açıklama yaptı.

S.Arabistan'dan yeni 'Kaşıkçı' açıklaması!

Suudi Arabistan Adalet Bakanı Velid es-Samani, gazeteci Kaşıkçı davasıyla ilgili soruşturma ve yargılama sürecine ilişkin açıklamalarda bulundu.

İşte CHP belediyeciliği!

CHP'li Kartal Belediyesi, Kartal'ın en işlek yerlerinden biri olan Atalar Caddesi'ne geçtiğimiz yıl parke taş döşedi. Aradan bir yıl geçmesine rağmen belediyenin parke taş üzerine asfalt dökmesi vatandaşların tepkisine neden oldu.

Bu kategorideki diğer haberler