TRT 5. Uluslararası Medya Eğitim Programı'nın (UMEP) açılış galasında konuşan TRT Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi Erkan Durdu, "Gayemiz daha yaşanılabilir bir dünyanın nasıl şekilleneceğine dair müşterek değerler üretmek" dedi.

Güncelleme: 06.12.2017 13:17

TRT 5. Uluslararası Medya Eğitim Programı'nın (UMEP) açılış galasında konuşan TRT Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi Erkan Durdu, "Gayemiz daha yaşanılabilir bir dünyanın nasıl şekilleneceğine dair müşterek değerler üretmek" dedi.

ÖZLEM DOĞAN/ANTALYA

Türkiye'nin yayıncılık tecrübesini dünya ile paylaşmayı hedefleyen ve 70 ülkeden 162 medya çalışanının katıldığı TRT 5. Uluslararası Medya Eğitim Programı'nın (UMEP) açılış galası Salı günü Antalya'da gerçekleşti. Programa Anadolu Ajansı Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Özkaya ve Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni'nin yanı sıra TRT üst düzey yöneticileri ve çok sayıda basın mensubu katıldı. Programda konuşan TRT Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi Erkan Durdu 5. Uluslararası Medya Eğitim Programı'nın Türkiye'nin yayıncılık tecrübesini dünya ile paylaşmayı esas aldığını vurgularken "İnsan\u00ee ve ahlaki anlamda sınandığımız, ekranlarımızın insanlık vicdanında yargılandığı değerler savaşının tam ortasındayız. Bir medya çalışanı olarak her birimiz şu soruları sormak ve cevaplamak zorundayız: Medya, yıkıcı gerçekleri örtbas eden bir propaganda aracı mıdır? Güçlünün haksızlığına zemin hazırlayan bir meşruiyet kaynağı mıdır? Evet, insanlıkla birlikte medya da etik açıdan kendi sınavını veriyor" dedi.

İnsan, haber nesnesi değil öznesidir

UMEP'le ortak değerler etrafında oluşan yeni bir yayıncılık vizyonunu hedeflediklerini ifade eden Durdu, "Gayemiz, amacımız daha yaşanılabilir bir dünyanın nasıl şekilleneceğine dair müşterek değerler üretmek, bu değerler etrafında yeni iletişim ağları, yeni yayıncılık perspektifleri geliştirmektir. İnsanı haberin nesnesi değil öznesi kabul eden bir anlayışı savunuyoruz ve her medya mensubu kendi ülkesinin kültür elçisidir. Bu eğitim güvenilir bir medya oluşturmaya katkı sağlayacaktır" şeklinde konuştu. Açılış programı konuşmalarının ardından yapım ve yönetmenliğini TRT'den Handan Erdoğan'ın yaptığı "Derindeki Gözler" adlı belgeselin izlenmesiyle sona erdi.

Uzman isimler anlatacak

8 gün sürecek eğitim programı boyunca Kriz Yayıncılığı, Post Truth ve Yayıncılık, Emoji Kültürü, Algı Yönetimi, Medya ve İslamofobia, ve Eğlencenin Geleceği gibi güncel tartışma konuları sektör uzmanları tarafından ele alınacak. Program 12 Aralık 2017 Salı günü saat 19:00'da TRT Avaz'dan canlı yayınlanacak Gala gecesi ile sona erecek.

ŞOK 10 EKİM Aktüel İndirimli Ürünler Kataloğu
WhatsApp bugün değişti! Kimse fark etmedi bile
Acun zam yaptı! İşte O Ses Türkiye'de jürinin alacağı maaş
Daha zoru yok! Çok az kişi çözebildi
Çukur'dan kötü haber! Hayranları şokta!
İşte yerli otomobil! Adeta su yakıyor
Türkiye imzalı proje Afrika'yı uçuracak!
Kurtulmuş'tan flaş ittifak açıklaması!
Teröristlerden yeni talimat! Sosyal medyada..
Brexit kaosu! Oyalama taktiği başladı
AB ülkesinden Türkiye'ye skandal suçlama!
ABD'den 'Suriye ve YPG' yalanları!
Türkiye'nin korkutan birinciliği!
'Yeni bir başarı hikayesi yazıyoruz'
Bakan duyurdu: 1600 hakim savcı alınacak!
Made in China! Yapay ay gönderecekler...
Fransa'dan 'tokat gibi' karar!
Terörist İsrail'in belgesel hazımsızlığı!
Finansal Akbaba'dan faiz artışı sinyali!
TÜPRAŞ ABD ile masada!

Arıların savaşı!

30 eşek arısının 30.000 bal arısı bulunan bir kovanı işgali

Bir yabancının gözünden Türkiye

Leonardo Dalessandri'nin gözünden, Türkiye.

Bir madeni paradan daha fazlası..

Bir madeni paradan daha fazlası..

Trafiğin yoğunluğuna muhteşem çözüm

San Franciscoda Golden Gate köprüsünde, trafiğin yoğun olduğu vakitte şeritleri değiştiriyorlar...

Bilimin hayatımızdaki önemi

Parkinson hastası amcanın beyin pili kapalı ve açıkken kayıt edilen görüntüleri..Bilimin ne kadar müthiş bir şey olduğunu ve hayatımızda ne kadar büyük yeri olduğunun ispatı.

Çok Okunanlar

Fetih Suresi anlamı, Arapça ve Türkçe okunuşu ile tefsiri

Fetih Suresi Müslümanlara çok büyük müjdelerle dolu olan surelerden biridir. Hz. Muhammed (sav) ve ashabına ve biz Müslümanlara zaferler müjdelemektedir. Cihada çıkan Müslümanlara da Fetih Suresi'nde uyarılar ve kolaylıklar yer alır. Özürlünün, hastanın ve âmâ için Fetih Suresinde kolaylıklar zikredilirken, özürsüz olarak cihaddan geri duranlara da azab müjdelenmektedir. Fetih Suresi gerçek iman sahipler için müjde, inanmış gibi yapanlar için korku vesilesidir.

Ses kaydı gündeme bomba gibi düştü

Cemal Kaşıkçı'nın işkenceyle öldürüldüğüne dair ses kayıtları ortaya cıktı. Ses kaydında Başkonsolos Muhammed Uteybi, “Bu olayı dışarıda yapın. Benim başımı belaya sokacaksınız” ve “Yaşamak istiyorsan sus!” gibi sözler söylüyor.

Tutuklanan sosyal medya fenomeninden rezil ifade

Sapkın videoların sahibi Gaga Bulut lakaplı şahıs, "İlgi çekmek için feminen giyiniyorum, kız arkadaşım var" dedi.

Torba Yasa Meclis'te! İşte ayrıntılar

TBMM Genel Kurulu'nda, trafik cezalarını artıran, uyuşturucuyla mücadeleye yönelik önlemleri içeren, yabancıların Türkiye'de iş ve işlemlerini kolaylaştıran düzenlemelerin de yer aldığı Karayolları Trafik Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Kanun Teklifi kabul edildi.

Siyonistlerin yeni hizmetkarı!

Yahudilere yakınlığıyla bilinen Fas Kralı 6. Muhammed, bir hizmete daha imza attı. Kral, Nazilerin gerçekleştirdiği Yahudi soykırımı iddialarını içeren Holokost'un lise eğitim müfredatına eklenmesi için talimat verdiği öğrenildi.

Bu kategorideki diğer haberler