Genç Memur-Sen İstanbul İl Başkanlığı, 2017 yılındaki faaliyetlerini basınla paylaştı. Genç Memur Sen'in gençlere yönelik düzenlediği "5 yıl sonra ben" anket hakkında bilgi veren İl Başkanı İbrahim Aydınlı, " Bu çalışma neticesinde gençlerimizin birinci kaygısı ve önceliğinin iyi bir iş hedefi olduğunu gördük" dedi.

Güncelleme: 04.12.2017 09:08

Genç Memur-Sen İstanbul İl Başkanlığı, 2017 yılındaki faaliyetlerini basınla paylaştı. Genç Memur Sen'in gençlere yönelik düzenlediği "5 yıl sonra ben" anket hakkında bilgi veren İl Başkanı İbrahim Aydınlı, " Bu çalışma neticesinde gençlerimizin birinci kaygısı ve önceliğinin iyi bir iş hedefi olduğunu gördük" dedi.

KORAY TAŞDEMİR/İSTANBUL

Genç Memur Sen İstanbul İl Başkanlığı basın mensupları ile bir araya geldi. Gençlere yönelik çalışmaları hakkında bilgi veren Memur Sen İstanbul İl Başkanı İbrahim Aydınlı, özellikle İstanbul Gençlik Festivali'nde gerçekleştirmiş oldukları "5 Yıl Sonra Ben" anketiyle çarpıcı bilgilerin elde edildiğine dikkat çekti. Anket çalışmasına 4779 liseli ve üniversiteli gençleri katıldı.

Aile ikinci planda kaldı

Ülkenin ve ümmetin geleceği için büyük önem arz eden gençlerin hayallerini bilmenin, orta vadede toplumun nereye gideceğini anlamak açısından oldukça önemli bir katkı sağlayacağına dikkat çeken Aydınlı, "Yapmış olduğumuz çalışma neticesinde gençlerimizin öncelikli kaygısının ve hedefinin öncelikli olarak bir iş sahibi olmak olduğunu görüyoruz. "5 Yıl Sonra Ben" çalışmasında iş ve meslek sahibi olmaya yönelik kaygıların birinci sırada, ailenin ise ikinci sırada yer aldığını söyleyebiliriz." dedi.

Hayalimiz, ilim ve hikmet dolu şuurlu bir gençlik

Etkinliğe katılan iki gencin 5 yıl sonra iyi bir insan olmak istiyorum" hayalini paylaşan Aydınlı, "Aslında işin özünü bu cümle oluşturuyor. Sadece başarı eksenli düşünen, amaca giden her yolu kendisine hak gören, sadece menfaatleri doğrultusunda hareket eden bencil bir gençlik hayal ettiğimiz bir gençlik değil elbette. Birinci sıraya Allah'ın rızasını, insanı ve insanın haklarını koyarak hedeflerine azim ve gayretle yürüyen güçlü bir vatan ve güçlü bir ümmet için çalışan, şahsi menfaatleri uğruna bu değerleri asla ezip geçmeyen, ilim, irfan ve hikmet yolunda şuurlu bir gençliktir bizim hayalimiz." diye konuştu.

İşte Orta Doğu'nun en güçlü ordusu
Bu işte bir terslik var diyeceğiniz kareler
ŞOK 10 EKİM Aktüel İndirimli Ürünler Kataloğu
WhatsApp bugün değişti! Kimse fark etmedi bile
Acun zam yaptı! İşte O Ses Türkiye'de jürinin alacağı maaş
Kaşıkçı'ya ait ilk delil ortaya çıktı!
Trump zevkten dört köşe!
'Dünyadaki en alçak, en gaddar eylem'
ABD Meclisi'nin hedefinde Prens Selman var
Kral Selman ile Sisi görüştü
Prens Selman'a yeni görev!
'Suikast hazırlıkları' görüntüleri ortaya çıktı!
Gazeteci Kaşıkçı'nın cesedi nerede?
Ve Suudi Arabistan cinayeti kabul etti!
Bakanlık duyurdu: Türkiye'de ilk!
20 Türk personel ifadeye çağrıldı
Kral Selman o iki ismi görevden aldı!
Günün Ayeti, Hadisi, Duası
ABD'den flaş Kaşıkçı açıklaması
Suudi yönetim yanlısı hesaplar kapatıldı

Star Rafinerisi açılışı gerçekleştirildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile İzmir'in Aliağa ilçesinde yapımı tamamlanan SOCAR Star Rafinerisi açılış törenine katıldı.

Nasıl bir fareyse kedi korkudan...

Tuvalete giren fareyi çıkarmak istediler ama hiç umdukları gibi olmadı.

İntihar etmeyi düşünen kadına tavsiye vermek

İntihar etmeyi düşünen kadına tavsiye vermek -Arabam var orada şu taraftan atla

Büyük cesaret!

Eğer uçağı kaçırırsanız, yapmanız gereken yüksek bir yere çıkıp uçağın kapısını hedeflemek...

TSK'nın yeni canavarı ASELPOD...

Hava Kuvvetlerimizin envanterine giren ve ihracatını da gerçekleştirdiğimiz ASELPOD...

Çok Okunanlar

Fetih Suresi anlamı, Arapça ve Türkçe okunuşu ile tefsiri

Fetih Suresi Müslümanlara çok büyük müjdelerle dolu olan surelerden biridir. Hz. Muhammed (sav) ve ashabına ve biz Müslümanlara zaferler müjdelemektedir. Cihada çıkan Müslümanlara da Fetih Suresi'nde uyarılar ve kolaylıklar yer alır. Özürlünün, hastanın ve âmâ için Fetih Suresinde kolaylıklar zikredilirken, özürsüz olarak cihaddan geri duranlara da azab müjdelenmektedir. Fetih Suresi gerçek iman sahipler için müjde, inanmış gibi yapanlar için korku vesilesidir.

Cemal Kaşıkçı'yı işte bu yüzden katlettiler!

Suudi gazeteci Kaşıkçı'nın Twitter geçmişi, hiçbir delile gerek kalmadan Suudi Arabistan tarafından neden ortadan kaldırıldığını gösterir nitelikte. Adeta 'sürgün hayatı' yaşayan Kaşıkçı ile ilgili İngiliz gazeteci David Hirst de "Twitter yorumlarına bakan herkes (Kaşıkçı'nın) neden susturulmak istendiğini açıkça görür" ifadelerini kullanmıştı.

MEB'den 'andımız' açıklaması!

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan Danıştay'ın öğrenci andıyla ilgili yapılan açıklamada "Karar kesinleşmedi, hukuki süreç devam ediyor" ifadeleri kullanıldı.

Kaşıkçı üzerinden kirli plan! Hedef: Türkiye

Kayıp Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı olayına ilişkin S.Arabistan yönetiminin yanında yer alan İngiliz basını algı operasyonlarına başladı. İngiltere'de yayın yapan The Times Gazetesi'nin Orta Doğu uzmanı gazeteci Richard Spencer, Türkiye'yi suçlayan bazı yazılar kaleme aldı.

'Dilimizi kesmişlerdi, tedavi olduk, tarihi silmişlerdi, yazdık'

Yazar Cem Sancar: “Bu topraklarda kimseyi ötekileştirmeden tüm mirası, hepsini kucaklamalıyız. Dilimizi kesmişlerdi, tedavi olduk. Tarihi silmişlerdi, yazdık. İnşallah bundan sonra güzel şeyler olacak.” dedi.

Bu kategorideki diğer haberler