28 Şubat'ın FETÖ'nün önünü açtığını ifade eden Dr. Küçükyılmaz "Gerçek Müslümanlar takiye nedir bilmez. 28 Şubat'ta kendilerini gizleyemeyip görevlerinden alındılar. FETÖ'cüler ise o dönem meydanı boş bulup kurumlara yerleştiler" dedi.

Güncelleme: 10.01.2018 09:31

28 Şubat'ın FETÖ'nün önünü açtığını ifade eden Dr. Küçükyılmaz "Gerçek Müslümanlar takiye nedir bilmez. 28 Şubat'ta kendilerini gizleyemeyip görevlerinden alındılar. FETÖ'cüler ise o dönem meydanı boş bulup kurumlara yerleştiler" dedi.

NEŞAT GÜNDOĞDU/ANKARA

Birlik Vakfı'nda düzenlenen 'Yeniden Diriliş' isimli konferansına katılan Cumhurbaşkanlığı Kurumsal İletişim Başkanı Dr. Mücahit Küçükyılmaz, programın ardından Milat'a özel açıklamalarda bulundu. FETÖ'nün en önemli özelliğinin 28 Şubat sürecinde ortaya çıkması olduğunu aktaran Küçükyılmaz, "Çünkü gerçek Müslümanlar takiye nedir bilmez. Dolayısıyla da kendilerini gizleyemediler. Ordudan, emniyetten, yargıdan dindarlar ve muhafazakarlar atıldı. Bu durum ise FETÖcülerin önünü açtıl. O zamanki sistem, Müslümanlara zulm ettiği için de onlar bir anlamda meydanı boş bulmuş oldular. Böylece yerleştiler. AK Parti iktidara geldiğinde de bunlarla çalışmak zorunda kaldı. Fakat hiçbir zaman tam bir güven ilişkisi olmadı" dedi.

Devasa bir anti-Türkiye lobisi var

O dönemlerde devletin yurtdışında lobisi olmadığı için FETÖcülere yatırım yaptığını belirten Küçükyılmaz dikkat çekici şu ayrıntıları paylaştı: "O zamanlar bunlara karşı çıkanlar vardı. Biz de gücümüzün yettiğince bunlara karşı çıkmaya çalışıyorduk. Ama o dönem bu iyi niyetle yapıldı. Türkiye'nin dışarıda tezlerini dillendirecek insanlara ihtiyaç var' denildi. Şimdi bu durum bizim aleyhimize döndü. Yurtdışında Türkiye'nin aleyhine çalışan devasa bir anti-Türkiye lobisi var. Bu adamlar bu işi yürütüyorlar. Bunca yıl hem teorisi hem pratiği ile vardığım nokta şu: 'Eğer karşı taraf ikna olmak için sizinle iletişim kurmuyorsa orada ikna yerine tezlerinizi güçlü bir biçimde vurgulamanız gereklidir.'

Her şeyin açık oynandığı bir dönem

'Bizim şu anda ikna edeceğimiz kitleler ikna olmuş durumda yurtdışında' diyen Dr. Mücahit Küçükyılmaz Artık ikna faslını geçtik. Her şeyin çok açık oynandığı bir dönemdeyiz. Bizim tarafımızı tutanlar zaten tutuyorlar ama karşımızda öyle bir kitle var ki, biz ne söylersek söyleyelim\u2026 İşte gördük Amerika'daki Hakan Atilla davasını. Adamların her şeyleri ortaya çıkmış durumda fakat buradan hala bu davayı sürdürüp oradan hukuki bir sonuç bir yaptırım çıkarma kaygısındalar. Bizim vardığımız sonuç şu: 'Sen Yahudilerin, Hristiyanların dinlerine girmedikten sonra onlar senden razı olmazlar' Yani benim iletişimle ilgili çalışmalarımın dayandığı yer bu ayettir. Şimdi Cumhurbaşkanımız da öyle düşünüyor zaten" dedi.

İşte Orta Doğu'nun en güçlü ordusu
Bu işte bir terslik var diyeceğiniz kareler
ŞOK 10 EKİM Aktüel İndirimli Ürünler Kataloğu
WhatsApp bugün değişti! Kimse fark etmedi bile
Acun zam yaptı! İşte O Ses Türkiye'de jürinin alacağı maaş
Tren kalabalığa daldı! Ölü ve yaralılar var
ABD cami bombaladı!
Konsolosluk çalışanları ilk ifadesini verdi
Ansızın geldiler! Ceza yağdırdılar
Siyonistler fitne için bakın ne yapıyor!
Star Rafinerisi açılışı gerçekleştirildi
En büyük önceliğimiz haline geldi!
Konut satışında Cumhuriyet rekoru!
Japon uzman uyardı! İstanbul depremi...
Kaşıkçı'nın nerede öldürüldüğü tespit edildi!
'Göç'ün sebepleri 'göçmenleri' konuşacak!
Cemal Kaşıkçı'yı işte bu yüzden katlettiler!
Floyd kabul etti! Khabib 'en iyi' olmak istiyor
BDDK'dan bankalara fren! Zorla...
Barzani gözünü Türkiye'ye dikti!

Nasıl bir fareyse kedi korkudan...

Tuvalete giren fareyi çıkarmak istediler ama hiç umdukları gibi olmadı.

İntihar etmeyi düşünen kadına tavsiye vermek

İntihar etmeyi düşünen kadına tavsiye vermek -Arabam var orada şu taraftan atla

Büyük cesaret!

Eğer uçağı kaçırırsanız, yapmanız gereken yüksek bir yere çıkıp uçağın kapısını hedeflemek...

TSK'nın yeni canavarı ASELPOD...

Hava Kuvvetlerimizin envanterine giren ve ihracatını da gerçekleştirdiğimiz ASELPOD...

Gagauz Özerk Yeri'nde Erdoğan coşkusu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Gagauz Özerk Yeri'nde halka hitabından önce kent meydanını dolduran çok sayıda Gagauz, sevgi gösterilerinde bulundu.

Çok Okunanlar

Fetih Suresi anlamı, Arapça ve Türkçe okunuşu ile tefsiri

Fetih Suresi Müslümanlara çok büyük müjdelerle dolu olan surelerden biridir. Hz. Muhammed (sav) ve ashabına ve biz Müslümanlara zaferler müjdelemektedir. Cihada çıkan Müslümanlara da Fetih Suresi'nde uyarılar ve kolaylıklar yer alır. Özürlünün, hastanın ve âmâ için Fetih Suresinde kolaylıklar zikredilirken, özürsüz olarak cihaddan geri duranlara da azab müjdelenmektedir. Fetih Suresi gerçek iman sahipler için müjde, inanmış gibi yapanlar için korku vesilesidir.

Tutuklanan sosyal medya fenomeninden rezil ifade

Sapkın videoların sahibi Gaga Bulut lakaplı şahıs, "İlgi çekmek için feminen giyiniyorum, kız arkadaşım var" dedi.

İşte yerli otomobil! Adeta su yakıyor

Elektrikli yerli otomobil ilk kez İstanbul'da bir fuarda görücüye çıktı. İşte dizaynıyla da oldukça dikkat çeken yerli otomobilin ilk görüntüleri...

Cemal Kaşıkçı'yı işte bu yüzden katlettiler!

Suudi gazeteci Kaşıkçı'nın Twitter geçmişi, hiçbir delile gerek kalmadan Suudi Arabistan tarafından neden ortadan kaldırıldığını gösterir nitelikte. Adeta 'sürgün hayatı' yaşayan Kaşıkçı ile ilgili İngiliz gazeteci David Hirst de "Twitter yorumlarına bakan herkes (Kaşıkçı'nın) neden susturulmak istendiğini açıkça görür" ifadelerini kullanmıştı.

Danıştay'dan 'andımız' kararı

Türk Eğitim-Sen tarafınan Milli Eğitim Bakanlığı yönetmeliğinin 12. maddesi gereğince 'öğrenci andı'nı yürürlükten kaldıran düzenlemenin iptali için Danıştay'da dava açtı.

Bu kategorideki diğer haberler