'Gezici zihniyetin bir türevi'

Güncelleme: 17.04.2018 10:52

KORAY TAŞDEMİR / İSTANBUL

AK Parti karşısında her seçimi kaybeden ve halktan bir teveccüh göremeyen CHP, çareyi yürümek ve oturmakta arıyor. Sözde "adalet" adı altında Ankara'dan İstanbul'a yürüyüş eylemi yapan CHP'lilere yürümek ağır gelmiş olacak ki şimdi de oturma eylemi yaptılar. Gezi Kalkışması'nda da başı çeken CHP'nin bir siyasi parti gibi davranmadığını ve birilerinin güdümünde olduğunu dile getiren AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, "Kılıçdaroğlu'nun Atatürk CHP'sini sürüklediği yer budur, onlar oturmaya devam etsinler, zaten 2019'da halk onları sandığa gömecek ve bir daha hiç kalkamayacaklar" dedi.

'Otur' diyorlar, onlar da oturuyor

AK Parti İstanbul Milletvekili Metiner, CHP'lilerin siyasi olarak da her zaman oturduğunu ifade ederek "Birileri bunlara "otur" diyor bunlar oturuyor "yürü" diyor bunlar da yürüyorlar, bunlar Che Guevara edebiyatı yapıyorlar, Amerikan bayrağı sallıyorlar, Amerikan bayrağı altında Amerikan silahlarıyla Türkiye'ye karşı savaşanları da halk özgürlük savaşçıları diye tanımlayıp onların hendek arkadaşları oluyorlar, onların siyasi partileriyle işbirliği yapıyorlar" dedi. Metiner, CHP'liler o siyasi partinin temsilcilerini de halk kahramanları olarak adlandırıyorlar. İnşallah oturdukları yerden hiç kalkmazlar, oturmaya devam etsinler, bize durmak yok yola devam" diye konuştu.

Demokratik siyasetin doğasına aykırı

Metiner, CHP'nin yürüme ve oturma eyleminin gezi zihniyetinin türevi olduğunu belirterek "Bir siyasal partinin böyle eylemler yapması demokratik siyasetin doğasına aykırı. Sivil toplum kuruluşları bunu yaptığında anlamı ve değerlidir ama siyasi bir parti yaptığı zaman abes oluyor. Anlaşılan CHP artık kendisi siyasi bir parti olarak görmüyor. Gezi zihniyetini kuşanmış marjinal sol soslu bir sivil toplum örgütü olarak kendilerini görüyorlar" dedi. Amerikan sol siyasetinin Türkiye'deki tipik temsilcisinin CHP olduğunu da ifade eden Metiner, "Bir yanda Deniz Gezmiş ve Che Guevara diyor öbür yanda ise Amerikan'ın bölgedeki emperyalist politikalarına sessiz kalıyor. Hatta CHP'nin genel başkan yardımcılarından biri PYD'yi siyasi parti gibi görüyor ve 'CHP neyse PYD'de odur' diyor. Amerikan emperyalizmine ses etmeyen Esed ve Sisi gibi diktatörlerle de iş tutan ilginç bir parti gerçekliliğiyle karşı karşıyayız" diye konuştu.

CHP, FETO Deccal'ının aparatı olmuş

CHP'nin kendi iradesi ile hareket eden bir parti olmadığının altını çizen AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, "Pensilvanya güdümlü bir siyaset izliyorlar. Fetullah Gülen denilen Deccal'ın aparatına dönüşmüş durumdalar. Kılıçdaroğlu'nun CHP'si Amerikancı sol soslu Gezici zihniyete büründürülmüş marjinal bir sivil toplum örgütüdür. Dediğim gibi onlar oturmaya devam etsinler. Zaten 2019'da da millet onları bir daha kalkmamak üzere sandığa gömecek" dedi.

Bu besinleri sakın buzdolabına koymayın!
Yerel seçim anketinden bomba sonuç!
Dünyanın en gizemli üssü!
Türkiye'nin en çok satan lüks otomobilleri
Uyuyan güzelin sırrı çözüldü
Almanya'nın ağzının suyu aktı: Türkiye ekonomik açıdan sağlıklı bir ülke
Son gün 1 Ekim
Almanya ile yeni dönem
 İdlib'de sınırlar belirlendi
Yarın İstanbul'da ulaşım yüzde 50 indirimli
Her yerde aday çıkartacağız!
ABD'de 3'lü gövde gösterisi
Her an savaş çıkabilir!
Yandex'le Hepsiburada'dan dev anlaşma!
Türkiye'den dengeleri değiştirecek hamle!
Oktar 'tek tip kedicik' seviyormuş!
Dükkanlar 800 yıllık dua ile açıldı! Bereket olsun...
FETÖ'yü koruyan Almanya DİTİB'i hedefe koydu!
Türkiye'nin EURO 2024 adaylık dosyası açıklandı!
Türk Yıldızları ve THY nefes kesti!
Lavrov'dan İdlib açıklaması! Türkiye ve Rusya...
O ülkenin Cumhurbaşkanı adayı sahte peygamber çıktı!
Teröristbaşından İran'a tehdit: Tüm gücümüzle...

ABD'nin YPG/PKK bölgesine askeri sevkiyatları sürüyor

ABD'nin YPG/PKK bölgesine askeri sevkiyatları sürüyor

ABD, Suriye'de terör örgütü YPG/PKK işgalindeki bölgelere silah, mühimmat ve askeri malzeme sevkiyatına devam ediyor.

YBŞ'li teröristler görüntülendi

Irak'ta terör örgütü PKK'ya bağlı YBŞ (Şengal Savunma Birlikleri) militanları Musul vilayetinin Sincar ilçesinde görüntülendi.

Gökyüzünde muazzam gösteri

TEKNOFEST İstanbul'un ilk gün etkinlikler kapsamında iki Atak taaruz helikopteri alçak uçuş yaparak yöresel harman dalı oyunu figürleriyle festival alanında gösteri yaptı.

Park halindeki arabaya ayı girdi

Kuzey Karolina'da bir ayı park halindeki arabaya girdi. Sürücü koşarak kaçmak zorunda kaldı.

Çok Okunanlar

Erdoğan, Suudi Arabistan'a meydan okudu

Jonathan Ferziger ve Fadwa Hodali Bloomberg'de “Erdoğan, Doğu Kudüs'ün her yerinde” başlıklı enteresan bir yazı yayınladı.

Abdullah Gül Üniversitesi Spor Kulübü ismi değişti

Kadınlar Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Abdullah Gül Üniversitesi Spor Kulübü, isim değişikliğine gitti. 

İtalya'nın ‘Kangal' isteğine Türkiye'den yanıt!

Sivas Kangal köpeklerinin, İtalya'nın Toskana bölgesinde yaşanan kurt saldırılarının ardından yerel belediye meclisinde görüşülmesi Türkiye'de memnunlukla karşılandı. Kangal üreticisi Hüseyin Yıldız, "Bu köpeklerin yurt dışına çıkması yasak. Sadece Tarım Bakanlığı iznine tabi. Bu izin verilirse köpeklerimizin İtalya'ya gitmesinden gurur duyarız" dedi.

Son dakika kodu ile geçtiler! Dünyaya duyurdular

Yerel basın vnexpress aracılığı ile yapılan duyuruda, Vietnam Cumhurbaşkanı, 61 yaşındaki Tran Dai Quang'ın ölüm haberi duyuruldu. Ayrıca 'son dakika' koduyla uluslararası ajanslar tarafından da dünyaya duyuruldu.

'Güler yüz, tatlı kelam, aldandığımı itiraf ediyorum'

Altan kardeşler ve Ilıcak davasında istinaf duruşması görülüyor. İlk savunmayı yapan Nazlı Ilıcak, "Asla cemaat diktatörlüğünü savunamam" dedi. Ilıcak, FETÖ'nün terör örgütü olduğunu darbe girişiminden sonra anladığını belirterek, "Güler yüz, tatlı kelam… Dini faaliyetleri beni cezbetti. Aldandığımı itiraf ediyorum" şeklinde ifade verdi.

Bu kategorideki diğer haberler