Araştırmalar, "Avrupa'nın en pahalı benzini bizde" , "Dünyanın en pahalı mazotunu biz kullanıyoruz" gibi iddiaları yalanlıyor. Dünyada benzine en çok ücreti ödeyen ülkelerin başında 2,12 dolar ile Hong Kong geliyor. Hong Kong'u 2,11 dolarlık fiyat ile İzlanda, 2,04 dolar ile de Norveç takip ediyor. Türkiye ise benzini en pahalı kullanan ilk 10 ülke arasında bile değil.

Güncelleme: 12.07.2018 10:00

Araştırmalar, "Avrupa'nın en pahalı benzini bizde" , "Dünyanın en pahalı mazotunu biz kullanıyoruz" gibi iddiaları yalanlıyor. Dünyada benzine en çok ücreti ödeyen ülkelerin başında 2,12 dolar ile Hong Kong geliyor. Hong Kong'u 2,11 dolarlık fiyat ile İzlanda, 2,04 dolar ile de Norveç takip ediyor. Türkiye ise benzini en pahalı kullanan ilk 10 ülke arasında bile değil.

Haber merkezi

16 yıllık iktidar tecrübesi ile Türkiye'yi 2023 hedeflerine götürmenin planlarını yapan AK Parti Hükümeti'ni yıpratmak amaçlı algı operasyonları bitmek bilmiyor. Manipülatif içeriklerle ülkede kaos çıkarmayı hedefleyen milli irade düşmanlarının "dünyanın en pahalı benzini kullanıyoruz" yalanı deşifre oldu.

Milat'ın elde ettiği verilere göre; dünyanın en ucuz benzinini Venezuela kullanıyor, dünyanın en pahalı benzinini ise Hong-Kong kullanıyor. Hatta dünyanın hemen hemen bütün ülkeleri benzine en az bizim kadar hatta daha fazla ödüyorlar. En ucuz benzin sıralaması listesinde 42 Avrupa ülkesi arasında Türkiye, 1,32 dolar ile 8 sırada yer alıyor. Avrupa'da en ucuz dizel sıralaması listesinde ise Türkiye, 42 Avrupa ülkesi arasında 7. sırada yer alıyor.

En ucuzu Belarus'ta

Global Petrol Prices verilerine göre, en ucuz benzin sıralaması listesinde 42 Avrupa ülkesi arasında Türkiye 1,32 dolar ile 8 sırada yer alıyor. 0,69 dolar ile Avrupa'nın en ucuz benzin kullanan ülkesi Belarus oldu. Belarus'u 0,72 dolar ile Rusya, 1,13 dolar ile Moldovya ve Ukrayna takip ediyor. Avrupa'nın en pahalı benzinini de yine İzlanda kullanıyor. Dizel sıralamasına bakıldığında Türkiye dünya ülkelerine göre ortalama bir fiyata sahip. Avrupa'da en ucuz dizel sıralaması listesinde Türkiye, 42 Avrupa ülkesi arasında 7. sırada yer alıyor. En ucuz dizeli kullanan ülke ise benzinde olduğu Belarus oluyor.

Hollanda vergide sınırları aştı

Dünyada motorine en fazla ücret ödeyen ülkeler sıralamasında İzlanda 2,03 dolar fiyatı ile ilk sırada yer alıyor. Onu 1,91 dolar ile Norveç, 1,83 dolarlık fiyatı ile de İsveç takip ediyor. Avrupa ülkelerinin akaryakıt fiyatlarına uyguladığı vergileri incelediğimizde de 95 Oktan Kurşunsuz Benzine en çok vergi uygulayan AB ülkesi sıralamasında Hollanda yüzde 67,20'lik oranla 1. sırada yer alıyor. Yunanistan yüzde 65,56'lık oranla 2. Sırada, yüzde 65,03'lük vergi oranlıyla İtalya 3. sırada bulunuyor. Yüzde 57,92'lik oranla Türkiye bu liste de 17. sırada yer alıyor. Motorine en çok vergi uygulayan AB ülkesi sıralamasında Birleşik Krallık %63,21'lik oranla 1. sırada, Türkiye ise 21. sıra yüzde 50,92'lik oranla 21.sırada.

Bu besinleri sakın buzdolabına koymayın!
Yerel seçim anketinden bomba sonuç!
Dünyanın en gizemli üssü!
Türkiye'nin en çok satan lüks otomobilleri
Uyuyan güzelin sırrı çözüldü
Terörist Gülen'in avanesi bakın ne istiyor
Sorguda itiraf etti! O ABD'li kim?
Katil devlet İsrail Filistinlilere saldırdı!
ODTÜ Ormanı'nda cinayet!
Erdoğan: 'Zahmetsiz rahmet olmaz'
Abdülhamid'in müzik albümü ortaya çıktı
Flaş gelişme: Trump görüşmek istiyor
100 milyon lira ile kaçan banka müdürü yakalandı
İşlemler tamamlandı: İlk isim o oldu
ABD Suriye'de sivili katliamı gerçekleştirdi
Dünya Türkiye'yi izliyor
Türkiye bizim için çok önemli
ABD-İran krizi büyüyor! Aynaya bakın
Sedanur'un otopsisi ile ilgili üst üste açıklama
'Unutulmaz bir intikam alacağız'

Semin Öztürk'ten akrobasi gösterisi

Türkiye Teknoloji Takımı (T3) Vakfı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve Anadolu Ajansı'nın global iletişim ortağı olduğu TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali üçüncü gününde ziyaretçilerini ağırlıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan TEKNOFEST İSTANBUL'da

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Teknoloji Takımı (T3) Vakfı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen, Anadolu Ajansı'nın global iletişim ortağı olduğu TEKNOFEST'te düzenlenen törende konuştu.

Öğrencileri taşıyan midibüs devrildi: 1 ölü, 18 yaralı

Kocaeli Körfez'de ortaokul ve lise öğrencileri taşıyan midibüs devrildi. Kaza sonucunda bir kişi hayatını kaybetti, 18 kişi yaralandı. midibüsteki öğrencilerin TEKNOFEST İstanbul'a gitmek üzere Aksaray'dan yola çıktığı öğrenildi.

ABD'nin YPG/PKK bölgesine askeri sevkiyatları sürüyor

ABD'nin YPG/PKK bölgesine askeri sevkiyatları sürüyor

ABD, Suriye'de terör örgütü YPG/PKK işgalindeki bölgelere silah, mühimmat ve askeri malzeme sevkiyatına devam ediyor.

Çok Okunanlar

Flaş gelişme: Trump görüşmek istiyor

BM Zirvesi'ne katılacak olan Trump'ın İran Cumhurbaşkanı Ruhani ile görüşmek istediği açıklandıç

100 milyon lira ile kaçan banka müdürü yakalandı

Antalya'da çalıştığı bankadan, döviz bürolarından ve iş insanlarından aldığı 100 milyon lira kayıplara karıştığı öne sürülen banka müdürü İzmir'de gözaltına alındı.

Milyonlara müjde! 520 lira zam

SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin Ocak zammı enflasyon tahminine göre yüzde 10.65 olacak. Buna göre maaşlarda 108 ile 521 lira arasında artış yaşanacak.

Başkan Erdoğan yurt dışındayken yerine bakacak isim belli oldu

Resmi Gazete'de yer alan kararnameye göre Cumhurbaşkanı Erdoğan yurt dışında iken yerine Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay vekalet edecek.

HDP'nin bitişinin görüntüsü

Van'da HDP'li vekillerin katılımıyla gerçekleştirilen mitinge sadece 500 kişini katılması Kandil'in partisine şok yaşattı.

Bu kategorideki diğer haberler