Gaziantep Şahinbey Belediyesi, KOSGEB ile birlikte yürüttüğü çalışma kapsamında uygulamalı girişimcilik eğitimini tamamlayan 120 girişimciye katılım belgesi verildi. İşini kurmak isteyenlere 50.000'ni hibe, 100.000 TL faizsiz kredi desteği verilecek.

Güncelleme: 10.04.2018 11:19

Gaziantep Şahinbey Belediyesi, KOSGEB ile birlikte yürüttüğü çalışma kapsamında uygulamalı girişimcilik eğitimini tamamlayan 120 girişimciye katılım belgesi verildi. İşini kurmak isteyenlere 50.000'ni hibe, 100.000 TL faizsiz kredi desteği verilecek.

Mehmet Güngördü/Gaziantep

Gaziantep Şahinbey Belediyesi ve KOSGEB işbirliği ile başlatılan girişimcilik kursunu başarıyla tamamlayan 120 kursiyer, Şahinbey Belediyesi nikah salonunda düzenlenen törenle belgelerini Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu'nun elinden aldı. Düzenlenen törene Başkan Mehmet Tahmazoğlu'nun yanı sıra KOSGEB Müdür Vekili Bekir Polat ve protokol üyeleri ile kursiyerler katıldı.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, KOSGEB belgesi alan girişimcilerin önemli katkılar sağlayacağını belirterek; "Şahinbey Belediyesi olarak, sadece kaldırım ve yol yapmıyoruz. Birçok farklı alanda hizmetlerde bulunuyoruz. Herkesin girişimci olması için girişimcilik kurslarını önemsiyoruz. Bu, zaten Gazianteplilerin ruhunda var. Bir yerde işçi olarak çalışmaktansa kendi işini kurmak çok önemli. Hükümetimiz bu anlamda ciddi desteklerde bulunuyor."

50 bin ile 100 bin TL faizsiz kredi veriliyor

KOSGEB belgesi alan girişimciler kendi işlerinin patronu olacak diyen Tahmazoğlu şunları söyledi: "Girişimcilik kurslarını tamamlayan ve işini resmiyete uygun olarak kuran kursiyerlere KOSGEB tarafından 50.000 TL hibe, 100.000 TL geri ödemeli faizsiz kredi desteği veriliyor. Bu, hükümetimizin sizlere sunmuş olduğu güzel bir imkan bizler de buna aracılık ediyoruz. Yeni bir projeyle 1000 kursiyere daha eğitim vereceğiz. Bununla da ilgili çalışmalarımız başladı. Aldığınız kurslar sonrasında kendi işinizi kurup, yanınızda elemanlar çalıştıracaksınız, şehrimizin ve ülkemizin ekonomisine katkıda bulunarak istihdam alanı oluşturacaksınız. Rabbim hayırlı uğurlu eylesin" dedi.

Kursiyerlere belgeleri verildi

Sözlerine belediye başkanına ve ekibine teşekkür eden KOSGEB Müdür Vekili Bekir Polat, Kursiyerlere KOSGEB'in vermiş olduğu destekle ilgili değişikler hakkında bilgiler vererek tavsiyelerde bulundu. Yapılan konuşmaların ardından kursiyerlere katılım belgeleri verildi.

Çok Okunanlar

O imama 6 yıl hapis cezası

Emekli imam Abdulkadir Anar'a, PKK'nın cenaze törenlerine katılarak islam dinine zıt vecibeleri yerine getirdiği ve sivil Cuma namazlarını kıldırdığı için 6 yıl 3 ay hapis cezası verildi.

60 yaşındaymış, 20'lik kız istiyormuş!

Türk halkı dünyanın her yerindeki mağdurlar için seferber olurken, insanların mağduriyetini fırsata çevirmek isteyen küçük bir gafiller topluluğu ise pes dedirtiyor.

İş kuleleri önünde silahlı saldırı

İstanbul Levent'te bulunan İş Kuleleri önüne gelen bir kişi elindeki silahla 2 el ateş etti. Güvenlik görevlileri tarafından etkisiz hale getirilen kişi, polise teslim edildi. Olay yerinde bir tüfek ve çanta polis tarafından inceleniyor.

İstanbul 18 Eylül trafiğe kapatılacak yollar hangileri?

Bu akşam oynanacak olan Galatasaray- Lokomotiv Moskova maçı nedeni ile İstanbul'da bazı yollar trafiğe kapatılacak. İstanbullular 18 Eylül akşamı trafiğe kapatılacak olan yolların hangileri olduğunu araştırıyor.

AK Parti'de flaş istifa!

Numan Kurtulmuş ile polemik yaşayan Ordu Belediye Başkanı Enver Yılmaz görevinden istifa etti.

Bu kategorideki diğer haberler