Bu yıl ilk kez düzenlenen İsot Festivali etkinlikleri kapsamında Şanlıurfalı sanatçılar sahneye çıktı

Güncelleme: 13.10.2017 11:48

Bu yıl ilk kez düzenlenen İsot Festivali etkinlikleri kapsamında Şanlıurfalı sanatçılar sahneye çıktı

Geçtiğimiz günlerde Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl ilki düzenlenen İsot Festivali büyük ilgi gördü. Birbirinden farklı etkinliklerin yer aldığı dört buluşma ile on binlerce Şanlıurfalı'yı bir araya getiren festival, aynı zamanda memleket hasreti çeken Şanlıurfalılar'dan da tam not aldı. Damak tadıyla Şanlıurfa mutfağının vazgeçilmezleri arasında yer alan Urfa isotunun tanıtımına yönelik düzenlenen etkinliklere, birçok ulusal televizyon kanalı ve sosyal medya da yoğun katılım gösterdi.

'BÜTÜN ACILARIMIZ BÖYLE OLSUN'
Festivalin ilk buluşması 16 Eylül'de Kısas mahallesindeki tarlada isot hasadıyla başladı. Hasada katılarak tarladan isot toplayan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Bütün acılar böyle olsun" diyerek hasadın hayırlı olmasını diledi. 23 Eylül'de ise 'Tarladan sofraya isot serüveni' konulu etkinlik düzenlendi. Mutfak Müzesi'nde yapılan programda isotun tarladan sofraya kadar uzanan yolculuğu anlatıldı. Festival programının üçüncü buluşması ise 7 Ekim'de Ulu Camii'nin önünden Barutçu Hanı'na kadar süren kortej yürüyüşü ile başladı. Etkinlikler çerçevesinde Tarladan Sofraya İsot Serüveni adlı fotoğraf sergisi davetlilerin beğenisine sunuldu. Acının En Tatlısı İsot Yarışması ile devam eden etkinlikler kapsamında Şanlıurfalı sanatçılar Ferhat Göçer, Zekeriya Ünlü ve Sedat Anar da sevenleri ile buluştu.

EN İYİ ÇİĞ KÖFTE İÇİN YARIŞTILAR
Festivalin son buluşmasında ise çiğ köfte yarışması düzenlendi. Sakıbın Köşkü ve Hamarat Eller Çarşısı'nda gerçekleştirilen yarışmada dereceye girenler belirlendi. Ardından Aşık Sefai, Münevver Özdemir ile Mahmut Tuncer, şarkılarıyla sevenlerine unutulmaz bir gece yaşattı.

Çok Okunanlar

Maliye okulları ses getirecek

Ankara önemli bir tarih olaya ev sahipliği yapacak. Türkiye'nin önemli eğitim kurumlarından olan Maliye Okulu ülkeye mal olmuş birçok kişi kazandırmıştı. Maliye Okulları tarihi anlamak ve anlatmak adına “Maliye Okulu adı yuvasına dönüyor. Asırlık anılar yeniden canlanıyor” sloganı ile okulun bahçesine “Anı Plaketi” çakılacak.

ODA TV ilahiyatçısı küffarın bile kurmadığı cümlelerle İslam'a saldırdı

Oda TV'nin ilahiyatçı yazarı Cemil Kılıç, yine mübarek Ehlibeyt'in arkasına saklanarak İslam'a saldırdı. Karanlık Oda'nın yazarına göre "İslam ölmüş, katledilmiş, İslam bir facianın dini" imiş. İslam'a ve yılın 365 günü Ehlibeyt muhabbetini ve hürmetini içinde taşıyan ve yaşayanlara, bu bir günü fırsat bilip saldıran ve karanlık düşüncelerini Ehlibeyt'i siper edinerek yaymaya çalışan ilahiyatçı takımına, Müslümanlar ise Allah'ın 2 ayeti ile cevap veriyor.

Hadi 20 Eylül 20.30 ipucu: 1992 ABD Basketbol takımın adı nedir?

Türkiye'de çok sevilen 300 binden fazla anlık kullanıcıya ulaşan Hadi yarışması bu akşam 20.30'da yapılacak yarışma için bir ipucu yayınladı. Hadi'nin sosyal medya hesabından yapılan duyuruda 1992'de Barcelona Olimpiyatlarına katılan Amerikan basketbol takımına verilen isim soruldu. Basketbol severlerin rahatlıkla bilebileceği bu sorunun cevabını öğrenmek için haberimizi okumaya devam edebilirsiniz. Hadi yarışmasının ipucuna bakarak soruyu bilmek isteyen kullanıcılar 1992 ABD Basket takımın adı ne? Barcelona Olimpiyatlarına katılan ABD basket takımına verilen isim nedir? Dream Team veya Rüya Takımı kime denir? gibi soruların yanıtını araştırmaya başladı. Detaylar için milatgazetesi.com'u takip edebilirsiniz.

ABD ordusu zor durumda!

Dünyayı, icra ettiği kanlı operasyonlar ve kirli politikalarla kan gölüne çeviren ABD'nin ordusu zor durumda. ABD Hava Kuvvetleri'nin görev yoğunluğu, teknik sorunlar ve yetişmiş personel eksikliği nedeniyle gelecekteki olası çatışmaların koşullarını karşılamadığı belirtildi.

FETÖ'cülerden şeytani taktik

Terörist başı Gülen ve onla bağlı örgüt olan FETÖ'cülerde taktik bitmiyor. Bursa'da İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda, 17 kişi gözaltına alınırken, şüphelilerden İ.K'ya ait araçta yapılan arama sonucu, motor bölümünde yanmaması için alüminyum folyoya sarılmış halde ve ilk yardım çantasındaki pamukların arasında 15 bin 500 dolar ele geçirildi.

Bu kategorideki diğer haberler