Sosyal Hizmetler alanında yüksek lisans yapan Furkan Can, arkadaşlarıyla gittiği dezavantajlı çocukların bulunduğu mahallelerde etrafı süsleyerek gönüllü palyaçoluk yapıyor.

Güncelleme: 06.12.2017 16:40

Sosyal Hizmetler alanında yüksek lisans yapan Furkan Can, arkadaşlarıyla gittiği dezavantajlı çocukların bulunduğu mahallelerde etrafı süsleyerek gönüllü palyaçoluk yapıyor.

İstanbul'da yaşayan yüksek lisans öğrencisi Furkan Can, arkadaşlarıyla gittiği dezavantajlı çocukların bulunduğu mahallelerde etrafı süsleyip gönüllü palyaçoluk yaparak, miniklerin yüzünü güldürüyor.

Kendilerine "Kahraman Adamlar" ismini veren Can ve arkadaşları, ücretsiz düzenlenen etkinliklerle halat çekme, çuval yarışı gibi unutulmaya yüz tutmuş sokak oyunlarını da yaşatmaya çalışıyor.

"Kahraman Adamlar", gerçekleştirdikleri etkinliklerle çocukların dünyasını renklendirerek yüzlerini güldürüyor.

"Çocukların kahramanı olmaya çalışıyoruz"

Furkan Can, yaptığı açıklamada, arkadaşlarıyla çocuklara yönelik bir şeyler yapmaları gerektiğini düşünerek harekete geçtiklerini söyledi.

Bu doğrultuda gönüllü palyaçoluk yapmaya karar verdiğini ve bu işi yaklaşık 1,5 yıldır sürdürdüğünü söyleyen Can, çocukların gülmesi için dezavantajlı grupların bulunduğu mahallelere giderek arkadaşlarıyla ücretsiz etkinlikler düzenlediklerini anlattı.

Can, faaliyetlerini herhangi bir yere bağlı olmadan kendi istekleriyle yaptıklarını vurgulayarak, "Amacımız sadece çocukların mutlu olması. Biz kendimizi "Kahramanlar Adamlar" diye adlandırdık. Çocukların kahramanı olmaya çalışıyoruz. Sloganımız da her çocuğun bir kahramanı var." diye konuştu.

Balonları biriktirdikleri parayla alıyorlar

Mutsuz çocuk görmenin kendilerini üzüldüklerini dile getiren Can, şöyle devam etti:

"Ekonomik seviyesi düşük olan mahallelerin çocuklarına gidiyoruz. Orada çocuklarla beraber sokak şenliği yapıyoruz. Bu şenliklerde, sokağı çocuklarla beraber süslüyoruz. Çocuklara palyaço kıyafeti giydiriyoruz. Çocuklarla halay çekme, çuval yarışı, yumurta taşıma gibi çeşitli oyunlar oynuyoruz. Amacımız sadece çocukların gülmesi, bu bize yetiyor. Bunları yaparken de balonları arkadaş çevremizle paralarımızı biriktirerek alıyoruz.

Buradaki amacımız çocukların mutlu olabilmesi. Biz bunu samimiyetle yaptığımız için çocuklar da gerçekten çok mutlu oluyor. Biz de onları görünce çok mutlu oluyoruz."

Can, yetimlerle ilgili de faaliyetler yaptıklarını ifade ederek, çocuk yuvalarına ve sevgi evlerine giderek etkinlikler düzenlediklerini söyledi.

Diriliş Ertuğrul 5. sezonda flaş gelişme!
İşte Orta Doğu'nun en güçlü ordusu
Bu işte bir terslik var diyeceğiniz kareler
ŞOK 10 EKİM Aktüel İndirimli Ürünler Kataloğu
WhatsApp bugün değişti! Kimse fark etmedi bile
Trump açıkladı! Çekiliyoruz
AB: Suudiler anlaşmayı iptal etti
Fransa'dan Cemal Kaşıkçı kınaması
Fenerbahçe Sivas'ta umduğunu bulamadı
Suudi Arabistan'dan yeni Cemal Kaşıkçı açıklaması
'Biz davamızın, milletimizin yolunu takip ettik'
Devlet Bahçeli'den 'andımız' açıklaması
Erdoğan: Etnik ayrımcılık yapan karşısında önce bizi bulur
Yanlış bilgilendirme olmasın diye...
Bakan Pekcan: Fırsatçıları tespit ettik
Para cezası olanlar dikkat!
Türkiye Katar'ı koruyacak!
Türk polisi cesedi bulmaya çok yakın
Suud duyurdu: Kaşıkçı böyle öldürüldü
Hükümet'ten flaş Kaşıkçı yorumu

Büyük ustayı bu sözlerle anacağız...

'Biz devletiz be. Osmanlı'dan geliyoruz. Onların nesi var? Zavallı Amerika'nın nesi var?'

Ara Güler, son yolculuğuna uğurlandı

Tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden duayen fotomuhabiri Ara Güler Galatasaray Meydanı'ndaki Üç Horan Ermeni Kilisesi'nde düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı.

Hem ağladılar, hem yarıştılar

Bilecik'te düzenlenen emekleme yarışmasında, anne ve babalar bebeklerinden daha fazla heyecan yaşadı.

Doğa düşmanı korkaklar!

Zavallı fili zevk uğruna öldüren avcılar fil sürüsünün üstüne geldiğini görünce çareyi kaçmakta buldu.

Star Rafinerisi açılışı gerçekleştirildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile İzmir'in Aliağa ilçesinde yapımı tamamlanan SOCAR Star Rafinerisi açılış törenine katıldı.

Çok Okunanlar

Fetih Suresi anlamı, Arapça ve Türkçe okunuşu ile tefsiri

Fetih Suresi Müslümanlara çok büyük müjdelerle dolu olan surelerden biridir. Hz. Muhammed (sav) ve ashabına ve biz Müslümanlara zaferler müjdelemektedir. Cihada çıkan Müslümanlara da Fetih Suresi'nde uyarılar ve kolaylıklar yer alır. Özürlünün, hastanın ve âmâ için Fetih Suresinde kolaylıklar zikredilirken, özürsüz olarak cihaddan geri duranlara da azab müjdelenmektedir. Fetih Suresi gerçek iman sahipler için müjde, inanmış gibi yapanlar için korku vesilesidir.

Suud duyurdu: Kaşıkçı böyle öldürüldü

Suudi Arabistan'dan gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesine ilişkin açıklama geldi.

Ve Suudi Arabistan cinayeti kabul etti!

Suudi Arabistan, gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın konsolosluk içinde yaşanan arbede neticesinde öldüğünü duyurdu. Suudi Arabistan, olaya ilişkili 18 Suudi vatandaşının gözaltına alındığını açıkladı.

Türkiye Katar'ı koruyacak!

HAVELSAN, Katar'ın önde gelen kurumlarından Al Mesned Holding ile siber güvenlik alanında iş birliği anlaşması imzaladı. Anlaşma doğrultusunda Katar'ın siber güvenlik alanındaki ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik bir şirket kurulacak.

Suudi Arabistan'dan yeni Cemal Kaşıkçı açıklaması

Suudi Arabistan Adalet Bakanı: Kaşıkçı olayı bizim egemenliğimiz altında olan bir bölgede gerçekleşti. Mahkeme için tüm belgeler tamamlanınca olay mahkemeye sevk edilecek.

Bu kategorideki diğer haberler