AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker, Diyarbakır'da 1 polisin şehit düştüğü, 9 polisin yaralandığı çatışmada etkisiz hale getirilen teröristin, evde bulunan kadın ve çocukları kalkan olarak kullandığını söyledi.

Güncelleme: 03.11.2017 15:58

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker, Diyarbakır'da 1 polisin şehit düştüğü, 9 polisin yaralandığı çatışmada etkisiz hale getirilen teröristin, evde bulunan kadın ve çocukları kalkan olarak kullandığını söyledi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker, Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Milletvekilleri Galip Ensarioğlu ve Ebubekir Bal ve AK Parti İl Başkanı Muhammed Dara Akar ile birlikte, sabah saatlerinde 1 polisin şehit olduğu, 9 polisin yaralandığı ve 1 teröristin etkisiz hale getirildiği operasyona ilişkin açıklama yaptı.

Valilik binasında konuşan Eker, terör örgütü PKK'nın Diyarbakır'ın hayatına öteden beri terör eylemleriyle gölge düşürmeye çalıştığını belirterek, emrinde bulunduğu karanlık odakların, bir takım uluslararası istihbarat örgütlerinin emelleri doğrultusunda PKK terör örgütü ve onun türevlerinin eylem yaptığını ifade etti.

mehdi_eker

"EMNİYET GÜÇLERİ AZAMİ İTİNA VE DİKKAT SARF ETMİŞLER"

Millet olarak herkes ve bütün kurumlarla terör örgütü ve onun uzantılarıyla mücadele ettiklerini anlatan Eker, "Bugün sabah yapılan operasyonda böyle bir mücadelenin devamıdır. Bu PKK/YPS terör örgütü mensubu bugün sabah hak ettiği cezayı buldu. Bir hususu daha paylaşmak istiyorum. Esasen bu kardeşlerimizin yaralanmasının sebebi şu, evde bulunan çocukları ve kadını bir şekilde kalkan olarak kullandığı için terörist, onlara herhangi bir zarar gelmesin diye emniyet güçlerimizin sarf ettiği itina ve dikkat bu şekilde bir sonuca yol açmıştır. Bunu da özellikle belirtelim. Emniyet kuvvetlerimiz terörist ile sivil insanların, çocukların, kadınların birbirinden ayrılması, teröristin cezalandırılması veya derdest edilmesi sürecinde hiçbir sivilin, hiçbir kadının ve çocuğun zarar görmemesi için de azami itina ve dikkat sarf etmişler. Terörist de kadın ve çocukları kalkan olarak kullanmak suretiyle arkasına saklanmak suretiyle bir bombalama yapmış ve 9 kardeşimiz yaralanmıştır" dedi.

diyarbakAr

"EMNİYET GÜÇLERİ BÜYÜK BİR FEDAKARLIK YAPTI"

Kadın ve çocukların teröristin ailesi olduğunun değerlendirildiğine dikkat çeken Eker, "Tabi kesin bir bilgi yok. Soruşturma, inceleme devam ediyor. 3 çocuk ve bir kadın, çocuklar emniyet güçlerimiz tarafından emniyete alındı. Onların bu çatışmada zarar görmemesi için de emniyet güçlerimiz tarafından itinayla korundular ve emniyet güçlerimiz burada büyük bir fedakarlık yaptı çocuklara zarar gelmemesi için. Gözaltılar da var, onu sayın valimiz açıklar. Diyarbakir olarak bugün bir kez daha yüreğimiz yandı, Allah rahmet eylesin, milletçe başımız sağ olsun" diye konuştu.

Diriliş Ertuğrul 5. sezonda flaş gelişme!
İşte Orta Doğu'nun en güçlü ordusu
Bu işte bir terslik var diyeceğiniz kareler
ŞOK 10 EKİM Aktüel İndirimli Ürünler Kataloğu
WhatsApp bugün değişti! Kimse fark etmedi bile
Türk polisi cesedi bulmak için harekete geçti!
Suud duyurdu: Kaşıkçı böyle öldürüldü
Hükümet'ten flaş Kaşıkçı yorumu
Kaşıkçı için acil çağrı: Başlatın
İstanbul'da dev operasyon!
'Sırada Şişe Cam var'
Almanya'dan Suud'a rekor silah satışı
Kaşıkçı'ya ait ilk delil ortaya çıktı!
Trump zevkten dört köşe!
'Dünyadaki en alçak, en gaddar eylem'
ABD Meclisi'nin hedefinde Prens Selman var
Kral Selman ile Sisi görüştü
Prens Selman'a yeni görev!
'Suikast hazırlıkları' görüntüleri ortaya çıktı!
Gazeteci Kaşıkçı'nın cesedi nerede?

Hem ağladılar, hem yarıştılar

Bilecik'te düzenlenen emekleme yarışmasında, anne ve babalar bebeklerinden daha fazla heyecan yaşadı.

Doğa düşmanı korkaklar!

Zavallı fili zevk uğruna öldüren avcılar fil sürüsünün üstüne geldiğini görünce çareyi kaçmakta buldu.

Star Rafinerisi açılışı gerçekleştirildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile İzmir'in Aliağa ilçesinde yapımı tamamlanan SOCAR Star Rafinerisi açılış törenine katıldı.

Nasıl bir fareyse kedi korkudan...

Tuvalete giren fareyi çıkarmak istediler ama hiç umdukları gibi olmadı.

İntihar etmeyi düşünen kadına tavsiye vermek

İntihar etmeyi düşünen kadına tavsiye vermek -Arabam var orada şu taraftan atla

Çok Okunanlar

Fetih Suresi anlamı, Arapça ve Türkçe okunuşu ile tefsiri

Fetih Suresi Müslümanlara çok büyük müjdelerle dolu olan surelerden biridir. Hz. Muhammed (sav) ve ashabına ve biz Müslümanlara zaferler müjdelemektedir. Cihada çıkan Müslümanlara da Fetih Suresi'nde uyarılar ve kolaylıklar yer alır. Özürlünün, hastanın ve âmâ için Fetih Suresinde kolaylıklar zikredilirken, özürsüz olarak cihaddan geri duranlara da azab müjdelenmektedir. Fetih Suresi gerçek iman sahipler için müjde, inanmış gibi yapanlar için korku vesilesidir.

Cemal Kaşıkçı'yı işte bu yüzden katlettiler!

Suudi gazeteci Kaşıkçı'nın Twitter geçmişi, hiçbir delile gerek kalmadan Suudi Arabistan tarafından neden ortadan kaldırıldığını gösterir nitelikte. Adeta 'sürgün hayatı' yaşayan Kaşıkçı ile ilgili İngiliz gazeteci David Hirst de "Twitter yorumlarına bakan herkes (Kaşıkçı'nın) neden susturulmak istendiğini açıkça görür" ifadelerini kullanmıştı.

MEB'den 'andımız' açıklaması!

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan Danıştay'ın öğrenci andıyla ilgili yapılan açıklamada "Karar kesinleşmedi, hukuki süreç devam ediyor" ifadeleri kullanıldı.

'Dilimizi kesmişlerdi, tedavi olduk, tarihi silmişlerdi, yazdık'

Yazar Cem Sancar: “Bu topraklarda kimseyi ötekileştirmeden tüm mirası, hepsini kucaklamalıyız. Dilimizi kesmişlerdi, tedavi olduk. Tarihi silmişlerdi, yazdık. İnşallah bundan sonra güzel şeyler olacak.” dedi.

Kaşıkçı üzerinden kirli plan! Hedef: Türkiye

Kayıp Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı olayına ilişkin S.Arabistan yönetiminin yanında yer alan İngiliz basını algı operasyonlarına başladı. İngiltere'de yayın yapan The Times Gazetesi'nin Orta Doğu uzmanı gazeteci Richard Spencer, Türkiye'yi suçlayan bazı yazılar kaleme aldı.

Bu kategorideki diğer haberler