Doğu Karadeniz'in önemli turizm destinasyonlarından Limni Gölü Tabiat Parkı, gündüz karın güzelliği, gece de aydınlatmalarla ortaya çıkan doğal güzelliğiyle ziyaretçilerini adeta büyülüyor.

Güncelleme: 03.12.2017 19:19

Doğu Karadeniz'in önemli turizm destinasyonlarından Limni Gölü Tabiat Parkı, gündüz karın güzelliği, gece de aydınlatmalarla ortaya çıkan doğal güzelliğiyle ziyaretçilerini adeta büyülüyor.

Doğu Karadeniz'in önemli turizm merkezlerinden Limni Gölü Tabiat Parkı, kış aylarında bitki örtüsünü kaplayan karın gündüz görüntüsü ve yapılan aydınlatma çalışmaları sonrası ortaya çıkan gece güzelliğiyle ziyaretçilerine huzurlu bir ortam sunuyor. Ziyaretçiler, soğuk havanın etkisiyle buz tutan gölde gezinmenin keyfini de yaşıyor.

Gümüşhane'nin Torul ilçesinde bulunan Orman ve Su İşleri Bakanlığınca 2004 yılında "A tipi mesire yeri" statüsüne alınan Limni Gölü, kent merkezine 45 kilometre uzaklıkta bulunuyor.

Sarıçam ve ladin ağaçlarıyla kaplı alanda oluşan krater özelliğine sahip gölün bulunduğu tabiat parkını bu yıl 100 bini aşkın yerli ve yabancı turist ziyaret etti.

Yıl boyunca hizmet verecek

Ziyaretçiler için bir restoran ve konaklama amaçlı 22 orman köşkünün de bulunduğu tabiat parkı, yol güzergahındaki yoğun kar yağışlarının ardından oluşan muhtemel çığ tehlikesinin engellenmesine yönelik çalışmaların tamamlanmasının ardından 12 ay boyunca ziyarete açılacak.

Altyapının güçlendirilmesi ve kapasitenin artırılmasına yönelik çalışmaların sürdüğü parkı, 2018 yılında 150 bin yerli ve yabancı turistin ziyaret etmesi hedefleniyor.

Zigana Dağı'nın eteklerindeki Limni Gölü Tabiat Parkı'nın kar yağışı sonrası gece ışıklandırılmış hali de AA kameramanı tarafından havadan görüntülendi.

Yapılan aydınlatma çalışmalarıyla gece güzelliğinin de görülebildiği tabiat parkında, seyrine doyumsuz manzaralar görüntülere yansıdı.

3 yılda 5 milyon liralık yatırım

Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Gümüşhane Şube Müdürü İlbeyi Aydın, geçen yıllarda 20 bin kişinin ziyaret ettiği Limni Gölü Tabiat Parkı'na bu yıl yerli ve yabancı 100 bini aşkın turist geldiğini söyledi.

Ziyaretçi sayısının artmasında Gümüşhane Valisi Okay Memiş'in gayretleriyle yol sorununun çözülmesinin önemli derecede etkili olduğuna dikkati çeken Aydın, tabiat parkına 3 yılda 5 milyon lira yatırım yapıldığını bildirdi.

Gündüzü ayrı gecesi ayrı bir güzellik

İlbeyi Aydın, Limni Gölü Tabiat Parkı'na gösterilen ilginin her geçen gün arttığını belirterek, "Burası havasıyla, tabiatıyla, florasıyla, faunasıyla çok farklı bir yer. Limni Gölü'nün gündüz görüntüsü ayrı, gece görüntüsü ayrı bir güzellik. Limni Gölü Tabiat Parkı'nı bu yıl 100 bin turist ziyaret etti. Gelecek yıl bu sayının 150 bin olmasını bekliyoruz. Hazırlıklarımız bu doğrultuda devam ediyor." diye konuştu.

Diriliş Ertuğrul 5. sezonda flaş gelişme!
İşte Orta Doğu'nun en güçlü ordusu
Bu işte bir terslik var diyeceğiniz kareler
ŞOK 10 EKİM Aktüel İndirimli Ürünler Kataloğu
WhatsApp bugün değişti! Kimse fark etmedi bile
Son röportajında 'Türkiye' övgüsü!
CIA, 'Kaşıkçı'nın ses kayıtlarını dinlemiş!
Afganistan kan ağlıyor! 193 saldırı...
Brexit muamması İngilizleri çıldırttı!
'Kaşıkçı' olayında cevaplanmayan sorular!
Korkaklar ordusundan skandal gözaltı!
Çin'de korkunç patlama: Onlarca ölü
Trump açıkladı! Çekiliyoruz
AB: Suudiler anlaşmayı iptal etti
Fransa'dan Cemal Kaşıkçı kınaması
Fenerbahçe Sivas'ta umduğunu bulamadı
S.Arabistan'dan yeni 'Kaşıkçı' açıklaması
Devlet Bahçeli'den 'andımız' açıklaması
'Ayrımcılık yapan karşısında bizi bulur'
Yanlış bilgilendirme olmasın diye...

Büyük ustayı bu sözlerle anacağız...

'Biz devletiz be. Osmanlı'dan geliyoruz. Onların nesi var? Zavallı Amerika'nın nesi var?'

Ara Güler, son yolculuğuna uğurlandı

Tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden duayen fotomuhabiri Ara Güler Galatasaray Meydanı'ndaki Üç Horan Ermeni Kilisesi'nde düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı.

Hem ağladılar, hem yarıştılar

Bilecik'te düzenlenen emekleme yarışmasında, anne ve babalar bebeklerinden daha fazla heyecan yaşadı.

Doğa düşmanı korkaklar!

Zavallı fili zevk uğruna öldüren avcılar fil sürüsünün üstüne geldiğini görünce çareyi kaçmakta buldu.

Star Rafinerisi açılışı gerçekleştirildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile İzmir'in Aliağa ilçesinde yapımı tamamlanan SOCAR Star Rafinerisi açılış törenine katıldı.

Çok Okunanlar

Fetih Suresi anlamı, Arapça ve Türkçe okunuşu ile tefsiri

Fetih Suresi Müslümanlara çok büyük müjdelerle dolu olan surelerden biridir. Hz. Muhammed (sav) ve ashabına ve biz Müslümanlara zaferler müjdelemektedir. Cihada çıkan Müslümanlara da Fetih Suresi'nde uyarılar ve kolaylıklar yer alır. Özürlünün, hastanın ve âmâ için Fetih Suresinde kolaylıklar zikredilirken, özürsüz olarak cihaddan geri duranlara da azab müjdelenmektedir. Fetih Suresi gerçek iman sahipler için müjde, inanmış gibi yapanlar için korku vesilesidir.

Suud duyurdu: Kaşıkçı böyle öldürüldü

Suudi Arabistan'dan gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesine ilişkin açıklama geldi.

Türkiye Katar'ı koruyacak!

HAVELSAN, Katar'ın önde gelen kurumlarından Al Mesned Holding ile siber güvenlik alanında iş birliği anlaşması imzaladı. Anlaşma doğrultusunda Katar'ın siber güvenlik alanındaki ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik bir şirket kurulacak.

Ve Suudi Arabistan cinayeti kabul etti!

Suudi Arabistan, gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın konsolosluk içinde yaşanan arbede neticesinde öldüğünü duyurdu. Suudi Arabistan, olaya ilişkili 18 Suudi vatandaşının gözaltına alındığını açıkladı.

S.Arabistan'dan yeni 'Kaşıkçı' açıklaması

Suudi Arabistan Adalet Bakanı: Kaşıkçı olayı bizim egemenliğimiz altında olan bir bölgede gerçekleşti. Mahkeme için tüm belgeler tamamlanınca olay mahkemeye sevk edilecek.

Bu kategorideki diğer haberler