Hak-İş Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Toruntay, Avrupa Birliği Bakanı Ömer Çelik ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu'nu memleketleri Adana'da Hak-İş düzenleyeceği 1 Mayıs etkinliklerine davet etti. Toruntay, "Mehmetçiğimize destek vermek amacıyla sınıra giden ve birileri tarafından yıpratılmak istenen sanatçı arkadaşlarımızı da bu şenliğimize bekliyoruz. Onlarda birer emekçi ayrıca Adana birçok sanatçımızın da memleketi" de

Güncelleme: 16.04.2018 13:49

Hak-İş Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Toruntay, Avrupa Birliği Bakanı Ömer Çelik ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu'nu memleketleri Adana'da Hak-İş düzenleyeceği 1 Mayıs etkinliklerine davet etti. Toruntay, "Mehmetçiğimize destek vermek amacıyla sınıra giden ve birileri tarafından yıpratılmak istenen sanatçı arkadaşlarımızı da bu şenliğimize bekliyoruz. Onlarda birer emekçi ayrıca Adana birçok sanatçımızın da memleketi" de

NEŞAT GÜNDOĞDU/ANKARA

Hak-İş Genel Başkan Yardımcısı ve Öz Taşıma-İş Genel Başkanı Mustafa Toruntay, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma gününde Adana'da kutlama yapacaklarını hatırlattı. Büyük bir şölen ile kutlama yapılacağını söyleyen Toruntay, "Tüm işçilerimizi, emekçilerimizi Adana'da düzenleyeceğimiz büyük etkinliğe bekliyoruz. Adanalı Bakanlarımız zaten ev sahibi, özellikle Mehmetçiğimize destek vermek amacıyla sınıra giden ve birileri tarafından yıpratılmak istenen sanatçı arkadaşlarımızı da bu şenliğimize bekliyoruz. Onlarda birer emekçi ayrıca Adana birçok sanatçımızın da memleketi" diye konuştu.

Zor şartlar altında çalışıyorlar

Toruntay, geçtiğimiz günlerde Ankara'daki bir EGO şoförünün otobüste fenalaşan bir yolcuyu hemen hastaneye yetişmesini tebrik ederek, "Otobüs şoförlerimiz çok zor şartlar altında çalışıyorlar. Bazıları yolcular tarafından hakarete dahi uğruyorlar. Şoförlerimiz, 'müşteri her zaman haklıdır' prensibi ile sük\u00fbneti sağlamaya çalışıyor. Ama haklarını da yasal yollardan arıyorlar. Biz de bu anlamda elimizden gelen desteği veriyoruz. Tüm şoförlerimizin ve ulaşım sektöründeki tüm emekçilerimizin büyük bir gayret ile çalışarak, işlerinin hakkını verdiklerinin tüm halkımız tarafında bilinmesini arzu ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Müslaman bir ülkede herkes işini iyi yapmalı

Taşeron konusundaki son gelişmelere de değinen Toruntay, "Taşeron işçilerin kadroya geçmesi ile uzun yıllardır devam eden büyük bir sorun çözülmüş oldu. Hükümetin bu adımını çok yerinde buluyoruz. Yalnız kadroya geçmeyen 100 bine yakın bir işçinin de hakları göz ardı edilmemeli. 3 yıllık sözleşme süresi boyunca süreç kanuna göre net ama bu 100 bin kişinin durumları iyi incelenmeli" şeklinde konuştu.

Toruntay, gösterdiği üstün çaba ile yolcusunun hayatını kurtaran Fevzi Bölükbaşı'nı tebrik ederek diğer tüm şoförlere örnek olması gerektiğini söyledi. Fevzi Bölükbaşı ise işi yaptığını belirterek, "Müslüman bir ülkede yaşıyoruz, herkes işini iyi yapmalı" dedi.

Yolcusunun hayatını kurtaran EGO otobüs şoförü Fevzi Bölükbaşı, "Müslüman bir ülkede yaşıyoruz, herkes işini iyi yapmalı" dedi.

Çok Okunanlar

Maliye okulları ses getirecek

Ankara önemli bir tarih olaya ev sahipliği yapacak. Türkiye'nin önemli eğitim kurumlarından olan Maliye Okulu ülkeye mal olmuş birçok kişi kazandırmıştı. Maliye Okulları tarihi anlamak ve anlatmak adına “Maliye Okulu adı yuvasına dönüyor. Asırlık anılar yeniden canlanıyor” sloganı ile okulun bahçesine “Anı Plaketi” çakılacak.

ODA TV ilahiyatçısı küffarın bile kurmadığı cümlelerle İslam'a saldırdı

Oda TV'nin ilahiyatçı yazarı Cemil Kılıç, yine mübarek Ehlibeyt'in arkasına saklanarak İslam'a saldırdı. Karanlık Oda'nın yazarına göre "İslam ölmüş, katledilmiş, İslam bir facianın dini" imiş. İslam'a ve yılın 365 günü Ehlibeyt muhabbetini ve hürmetini içinde taşıyan ve yaşayanlara, bu bir günü fırsat bilip saldıran ve karanlık düşüncelerini Ehlibeyt'i siper edinerek yaymaya çalışan ilahiyatçı takımına, Müslümanlar ise Allah'ın 2 ayeti ile cevap veriyor.

Hadi 20 Eylül 20.30 ipucu: 1992 ABD Basketbol takımın adı nedir?

Türkiye'de çok sevilen 300 binden fazla anlık kullanıcıya ulaşan Hadi yarışması bu akşam 20.30'da yapılacak yarışma için bir ipucu yayınladı. Hadi'nin sosyal medya hesabından yapılan duyuruda 1992'de Barcelona Olimpiyatlarına katılan Amerikan basketbol takımına verilen isim soruldu. Basketbol severlerin rahatlıkla bilebileceği bu sorunun cevabını öğrenmek için haberimizi okumaya devam edebilirsiniz. Hadi yarışmasının ipucuna bakarak soruyu bilmek isteyen kullanıcılar 1992 ABD Basket takımın adı ne? Barcelona Olimpiyatlarına katılan ABD basket takımına verilen isim nedir? Dream Team veya Rüya Takımı kime denir? gibi soruların yanıtını araştırmaya başladı. Detaylar için milatgazetesi.com'u takip edebilirsiniz.

FETÖ'cülerden şeytani taktik

Terörist başı Gülen ve onla bağlı örgüt olan FETÖ'cülerde taktik bitmiyor. Bursa'da İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda, 17 kişi gözaltına alınırken, şüphelilerden İ.K'ya ait araçta yapılan arama sonucu, motor bölümünde yanmaması için alüminyum folyoya sarılmış halde ve ilk yardım çantasındaki pamukların arasında 15 bin 500 dolar ele geçirildi.

ABD ordusu zor durumda!

Dünyayı, icra ettiği kanlı operasyonlar ve kirli politikalarla kan gölüne çeviren ABD'nin ordusu zor durumda. ABD Hava Kuvvetleri'nin görev yoğunluğu, teknik sorunlar ve yetişmiş personel eksikliği nedeniyle gelecekteki olası çatışmaların koşullarını karşılamadığı belirtildi.

Bu kategorideki diğer haberler