Ekranların sevilen bilgi yarışması programı Kim Milyoner Olmak İster'in dün yayınlanan programında İstanbul'daki Halaskargazi Caddesi'ne adını veren Halaskar kelimesinin anlamı soruldu. Peki nedir bu halaskar? Halaskar ne anlama gelmektedir? İşte cevabı...

Güncelleme: 11.01.2018 12:01

Ekranların sevilen bilgi yarışması programı Kim Milyoner Olmak İster'in dün yayınlanan programında İstanbul'daki Halaskargazi Caddesi'ne adını veren Halaskar kelimesinin anlamı soruldu. Peki nedir bu halaskar? Halaskar ne anlama gelmektedir? İşte cevabı...

Murat Yıldırım'ın sunduğu bilgi yarışması Kim Milyoner Olmak İster'in dün akşamki yayınlanan programında sorulan İstanbuldaki Halaskargazi Caddesi'ne adını veren Halaskar nedir? sorusu insanların en çok merak ettiği sorulardan biri haline geldi.

İşte o soru ve cavabı:

İstanbul'daki Halaskargazi Caddesi'ne adını veren halaskar kelimesinin anlamı nedir? 

Şıklar ise A- Kurtarıcı, B- Barışçı, C- Savaşçı, D- Güçlü...

Kaynaklara göre Arapça-Farsaça kökenli bir kelime olan halaskar kurtatıcı anlamına gelmektedir. 

Dünyanın en çok seyredilen yarışması

Dünyanın en çok seyredilen ve kazandıran yarışma programı atv ekranlarında devam ediyor!

Yarışmada toplam 12 soru yer alıyor. Bu on iki soruyu yanıtlamak için size 4 joker hakkı sunuluyor. Ayrıca 2 barajınız var. Baraj sorularını doğru yanıtladığınızda o ana kadar kazandığınız ödül her halukarda sizin oluyor.

12. soruyu da doğru yanıtlarsanız kazanacağınız ödül tam 1 Milyon TL.

Kim Milyoner Olmak İster'e Katılmak İçin Nasıl Başvuru Yapılır?

2000 yılından bu yana ekranlarda olan ve kısa sürede televizyonların en popüler bilgi yarışması programı halini alan Kim Milyoner Olmak İster'e katılmak için başvuru formu nasıl doldurulur? Bu formu doldururken dikkat edilmesi gereken kural ve kriterler neler? Kimler Kim Milyoner Olmak İster yarışmasına başvuru yapma hakkına sahiptir? Şuan ATV ekranlarında yayınını sürdürmekte olan Kim Milyoner Olmak İster  programı ile ilgili olarak  merak ettiğiniz tüm detaylar yazımızın devamında.
En çok izlenen bilgi yarışması programı Kim Milyoner Olmak İster yarışmasına hemen hemen her gün binlerce insan başvuru talebinde bulunmaktadır. Bununla birlikte pek çok kişi ise yalnızca başvuru formunu yanlış doldurduğundan dolayı değerlendirmeye dahil edilmemektedir. Her kesimden bütün izleyicilerin büyük bir heyecanla izlediği ve yarışmacısı olmak istediği Kim Milyoner Olmak İster bilgi yarışması için başvuru forumunu doldururken  mutlaka dikkat edip göz önünde bulundurmanız gereken önemli detaylara bu yazımızda sizler için yer verdik. Tıpkı izlediğiniz diğer yarışmacılar gibi sizler de bu yarışmaya başvuruda bulunup yarışabilme olanağına sahipsiniz.

Ekranlarda 2000 yılından bu yana izlemiş olduğumuz Kim Milyoner Olmak İster? yarışmasına başvuruda bulunmak için yarışmaya ait olan başvuru formunu doldurmanız yeterli olacaktır. Başvuru formunu doldurduktan sonra ise mülakat için başvuru sonucunu beklemeniz icap etmektedir. Kim Milyoner Olmak İster programına katılım için başvuru formunu doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurabilmeniz için fotoğraf ekle bölümüne sizi doğru ve net olarak gösteren bir fotoğraf eklemeniz oldukça önemli bir kriterdir. Bu bölüme, sosyal medya hesaplarınızda yer alan fotoğrafları eklemek piksel yoğunluğunun düşmesine neden olur ve  net bir şekilde görünmenizi de önemli ölçüde engeller. Bunların yanı sıra başvuru formunuzu doldururken ATV' ye kişisel bilgilerinizin muhafaza edilmesi konusunda güvenebilirsiniz. Ülkemizin önde gelen kanalları arasında yer alan ATV, senelerdir bu formattaki yarışmalara öncülük ediyor ve bireysel verileri hiçbir surette paylaşmıyor. Bu duruma bağlı olarak sizden istenen TC Kimlik Numarası, ev ve iş adresi, telefon numarası ve bunun gibi diğer kişisel bilgileri doğru ve eksiksiz olarak doldurmanız olacaktır. Bu bağlamda ikinci aşamaya geçerken bilgilerinizi doğru ve eksiksiz bir şekilde sunmanız sizi öne geçirecektir.

Kim Milyoner Olmak İster Başvuru Formu nasıl doldurulur?

Türk televizyonlarında varlığı uzun senelerdir devam ettiren Kim Milyoner Olmak İster yarışmasına başvuru yapmak için aşağıda yönlendirdiğimiz linkteki başvuru formunu doldurmanız yeterlidir. Daha sonrasında da mülakat için başvuru sonucunu beklemeniz gerekmektedir. Kim Milyoner Olmak İster başvuru formunu doğru şekilde doldurabilmeniz için fotoğraf ekle bölümünde sizi doğru ve net gösteren bir fotoğraf koymalısınız. Sosyal medya hesaplarınızdaki fotoğrafları eklemek piksel yoğunluğunu düşür ve sizin net olarak görünmenizi engeller. ATV'ye kişisel verilerinizin saklanılması konusunda güvenebilirsiniz. Türkiye'nin önde gelen kanallarından ATV yıllardır bu formattaki yarışmaları yapıyor ve kişisel verileri paylaşmıyor. Bu anlamda sizden istenen TC Kimlik Numarası, ev adresi, iş adresi, telefon numarası ve diğer kişisel bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmalısınız. İkinci aşamaya geçerseniz bilgilerinizin eksiksiz ve doğru olması sizi 1-0 öne geçirecektir. 

Kim Milyoner Olmak İster nelere dikkat ediyor?

Kişisel dünyanızı öğrenebilmek için sevdiğiniz kitaplar, filmler ve hobilerinizi bilmeleri gerekiyor. Burada sevdiğiniz şeyleri yazmalısınız. Bilmediğiniz bir kitap ismi ya da yapmadığınız bir hobiyi yazmanız küçük duruma düşmenize neden olabilir. Bu açıdan bütün bilgileri eksiksiz ve doğru şekilde doldurmanız en iyisidir. Kendinizde eksik olarak gördüğünüz şey, belki de yarışmaya seçilmenize olanak sağlar. Bu açıdan doğru bilgilerle başvurur yapmak en iyisidir. Ayrıca bir yarışma programı için mükemmel donanımlı birisini seçmek pek tercih edilmez.
 
Kim Milyoner Olmak İster başvuru şartları

Kim Milyoner Olmak İster yarışması başvuru şartı olarak herhangi bir özel şart aramamaktadır. 18 yaşından büyük olmanız yarışma başvuru koşulları için yeterlidir.

Kim Milyoner Olmak İster Programının Dikkat Ettiği Kriterler Nelerdir?

Kişisel dünyanız hakkında, bilgi sahibi olmak amacı ile ilgi alanınıza giren kitaplar, filmler ve hobileriniz yarışma ekibinin bilmek istediği bilgiler arasında yer alıyor. Bu kısımda, sevdiğiniz ve ilgi duyduğunuz kitaplara ve diğer hobi alanlarına yer vermelisiniz. Bu durumun aksine hakkında bilgi sahibi olmadığınız bir kitap ismi vermeniz ya da ilgi alanımıza girmeyen bir hobiyi yazmanız küçük duruma düşmenize yol açabilmektedir. Bu yönden bakılacak olursa sizden istenen tüm bilgileri noksansız ve doğru olarak doldurmanız sizin açınızdan avantaj olacaktır. Kendi nezdiniz hal de eksik gördüğünüz herhangi bir şey, belki de bu yarışma için sizin seçilmenizde önemli bir dayanak olacaktır. Bu anlamda başvuruda bulunurken kendi adınıza doğru bilgileri kullanmak isabetli ve yerinde olacaktır. Bunun yanı sıra bir yarışma programı için eksiksiz donanıma sahip bir yarışmacı seçmek tercih edilen bir durum değildir.

Tüm bunların yanı sıra yarışma için başvuru koşullarına değinecek olursak Kim Milyoner Olmak İster yarışmasına katılmak için herhangi bir özel başvuru şartı aranmadığını belirtmek isteriz. 18 yaşınızı doldurmuş olmanız, bu yarışmaya katılmak için yeterli bir koşuldur. Bunun dışında yarışmacı adaylarından başvuru formunu doldurmak dışında özel bir nitelik aranmamaktadır.

Bu besinleri sakın buzdolabına koymayın!
Yerel seçim anketinden bomba sonuç!
Dünyanın en gizemli üssü!
Türkiye'nin en çok satan lüks otomobilleri
Uyuyan güzelin sırrı çözüldü
ABD'den ilginç Brunson açıklaması: Türk yetkilerle konuşacağız
MİT'in paketlediği Reyhanlı planlayıcısı tutuklandı
1,5 milyon lira ödüllü terörist öldürüldü
Putin'den teröristbaşına: Sebebi sensin!
ABD'nin teröristleri yine sivilleri hedef aldı!
Yunanistan 'insanlık'tan sınıfta kaldı!
Norveç'ten 'Kaddafi' itirafı! ABD izin vermedi...
ABD'den flaş 'Esad' kararı!
Türkiye'den dev petrol hamlesi! Anlaştılar
İşte Kaddafi'nin vasiyeti!
500 bin çocuk ölümün pençesinde!
TSK'dan teröristleri üzecek 'sınır' hamlesi!
Kamera arkasında 'derbicik' gerginliği
Yeni nefes kredisi geliyor
RTÜK'ten ebeveynleri rahatlayacak karar!

Başkası alınca ölü numarası yapan köpek!

Hoşlanmadığı insanın yanında ölü numarası yapan köpek.

Köpek bebeği kıskanırsa

Reyhanlı saldırısının planlayıcısı adliyeye sevk edildi

MİT Başkanlığınca yakalanan Reyhanlı'daki bombalı saldırının planlayıcısı Yusuf Nazik, emniyetteki işlemleri tamamlanarak adliyeye sevk edildi.

Seçkin birliğin parolası: Başarmadan dönmek yok

Türkiye'nin en seçkin birlikleri arasında yer alan SAT komandoları, "başarmadan geri dönmek yok" anlayışıyla yerine getirdikleri görevleri için eğitimlerini aralıksız sürdürüyor.

Hürkuş teslimata gün sayıyor

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) tarafından özgün olarak geliştirilen ilk milli hava aracı Hürkuş, Türk Hava Kuvvetleri envanterine girmek için gün sayıyor.

Çok Okunanlar

Flaş gelişme: Trump görüşmek istiyor

BM Zirvesi'ne katılacak olan Trump'ın İran Cumhurbaşkanı Ruhani ile görüşmek istediği açıklandıç

Terörist Gülen'in avanesi bakın ne istiyor

15 Temmuz'un mimarı vatan haini ve bölücü terör örgütü lideri Fethullah Gülen'in avanesi arasında yer alanlardan Hakan Şükür, Türkiye'deki ''af'' tartışmalarına umut bağlamış olsa gerek. Galatasaray'ın Aksihar maçının yorumcularını eleştirerek yorumculuk yapmak istediğini belirten bir tweet attı.

100 milyon lira ile kaçan banka müdürü yakalandı

Antalya'da çalıştığı bankadan, döviz bürolarından ve iş insanlarından aldığı 100 milyon lira kayıplara karıştığı öne sürülen banka müdürü İzmir'de gözaltına alındı.

Rusya'dan İsrail'e 'hava sahası' darbesi geliyor!

Rus Senatör Frants Klintseviç, Rusya'nın ileride İsrail Hava Kuvvetleri ile olayların yaşanmaması için adım atabileceğini ve İsrail'e Suriye hava sahasını kapatacak gerekli tüm kaynaklara sahip olduğunu söyledi.

Başkan Erdoğan Rus gazeteye makale yazdı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya'daki "Kommersant" gazetesi için makale kaleme aldı. Erdoğan makalede; "Rusya'nın terör odaklarına karşı Türkiye'nin mücadelesine destek vermesini bekliyoruz." ifadelerine yer verdi.

Bu kategorideki diğer haberler