Yeni Yüzyıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu, ABD'deki Reza Zarrab davasıyla ilgili "Hukuk görüntüsü altında siyasi, stratejik ve güvenlik içerikli büyük bir hesaplaşmaya şahit oluyoruz. Türkiye'yi ekonomik olarak zayıflatmak, siyasetini istikrarsızlaştırmak ve Türkiye'yi Türkiye'den yönetme kararlılığının simgesi durumuna gelmiş olan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı yıpratmak istiyorlar" dedi.

Güncelleme: 06.12.2017 13:08

Yeni Yüzyıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu, ABD'deki Reza Zarrab davasıyla ilgili "Hukuk görüntüsü altında siyasi, stratejik ve güvenlik içerikli büyük bir hesaplaşmaya şahit oluyoruz. Türkiye'yi ekonomik olarak zayıflatmak, siyasetini istikrarsızlaştırmak ve Türkiye'yi Türkiye'den yönetme kararlılığının simgesi durumuna gelmiş olan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı yıpratmak istiyorlar" dedi.

Ezgi ÇelikAnkara

Türkiye'nin Suriye politikası ve dış politika hamleleri küresel sömürü düzeninin baronlarında rahatsızlık uyandırdı. Türkiye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik saldırılarını artıran statükocu güçler Cumhurbaşkanı Erdoğan üzerinden Türkiye'nin geleceğini hedef alıyor.

"Hedef: Erdoğan ve Türkiye"

Yeni Yüzyıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu, gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Son dönemde Türkiye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan aleyhinde yürütülen operasyonlara dikkat çeken Hacısalihoğlu, "15 Temmuz'da başarılamayanı, gerçekleştirebilmenin farklı yollarını arıyorlar" dedi. ABD'de görülen Zarrab davasının Türkiye'yi hedef alan saldırı dalgasının bir parçası olduğunu kaydeden Hacısalihoğlu, şöyle konuştu: "Hukuk görüntüsü altında siyasi, stratejik ve güvenlik içerikli büyük bir hesaplaşmaya şahit oluyoruz. Bu dava Türkiye'ye kurulmuş bir komplodur. Asla hukuki bir yanı yoktur. Burada FETÖ'nün karanlık izi ve kirli eli devrededir. Türkiye ile ABD arasında adli konularda bilgi paylaşım anlaşması bulunmasına rağmen ülkemizden hiçbir belge ve bilgi talep edilmemiştir. Tamamen FETÖ eliyle 17\u201325 Aralık fezlekelerindeki kopyalama yapıştırma usulü sürdürülmektedir. Bütün bunların amacı Türkiye'yi ekonomik olarak zayıflatmak, siyasetini istikrarsızlaştırmak ve Türkiye'yi Türkiye'den yönetme kararlılığının simgesi durumuna gelmiş olan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı devirmektir. Hedef Cumhurbaşkanı üzerinden Türkiye'nin geleceği'dir" dedi.

"Türkiye'nin güçlenmesi kaygı yaratıyor"

Türkiye'nin dış politika hamlelerinin, milli ve yerlilik oranını artırmaya yönelik yatırımlarının rahatsızlık uyandırdığının altını çizen Hacısalihoğlu, sözlerini şu şekilde sürdürdü: "Türkiye'nin son dönemde çok seçenekli ve çok ilişkili bir dış politika izlemesi mevcut sistemi elinde tutan statükocu güçler için 'alan daralması' anlamına gelmektedir. Türkiye'nin yeni çizgisi, küresel sömürü düzeninin baronlarında rahatsızlık uyandırmaktadır. Türkiye'nin Suriye politikası, terör örgütlerine karşı tutumu ve kararlılığı bu güçlerin kaygılarını artırmaktır. Türkiye'yi Türkiye'den yönetme kararlığının sürdürülmesi ve bunun da dosta, düşmana her fırsatta duyurulması rahatsızlığın ana kaynağını oluşturmaktadır. Türkiye'nin ABD'nin tek taraflı İran'a yönelik ilan ettiği ambargoyu delmiş olması bahane edilerek, doğrudan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yıpratılmasının ve devrilmesinin istendiği çok açıktır. Bu durumun nedeni geçmişte ABD Ankara Büyükelçisi James Jeffrey'in bir gazeteye vermiş olduğu röportajdaki çarpıcı cümlelerde saklıdır. Jeffry, "Erdoğan ise bizimle çatışıyor, çelişkilerimizi yüzümüze vuruyor, dostumuz olmaya çalışmıyor. Bu yüzden Erdoğan Washington'da ve Avrupa'da sevilmiyor. Bize yaltaklansanız böyle olmayacak" demişti. Türkiye, horlanmayı, itilmeyi, başkalarının piyonu olmayı ve başkalarının koltuğunun altına sığınmayı reddeden bir medeniyetin çocuklarıdır. Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde bu kararlı yürüyüşünü sürdürecektir" şeklinde konuştu.

A 101 indirimli ürünler listesi
ŞOK 10 EKİM Aktüel İndirimli Ürünler Kataloğu
WhatsApp bugün değişti! Kimse fark etmedi bile
Acun zam yaptı! İşte O Ses Türkiye'de jürinin alacağı maaş
Daha zoru yok! Çok az kişi çözebildi
Dikkat çeken mesaj: 15 Temmuz'da...
Hulusi Akar'dan flaş Münbiç açıklaması
Kaşıkçı'nın 2 şifresi de kırılamıyor
Türkiye'de üretildi: Kaçması imkansız
İttifak görüşmesinin saati belli oldu
Türk heyet Konsolosluk'ta arama yapıyor
Başkan Erdoğan sert çıktı: Hurafeci, cahil...
Trump'tan Cemal Kaşıkçı hamlesi!
Yeni parti kuruyor! Tarih belli oldu
Kral Selman'dan 'Kaşıkçı' talimatı
Putin'in en korktuğu isim serbest!
Muhtarlara yönelik dev operasyon!
Erdoğan gördükten sonra infilak edecek
Hükümet düğmeye bastı! Ucuzlayacak
Son 1 haftada teröre ağır darbe!

Evde lunapark!

Süper babaların süper eğlenceli vakit geçiren çocukları olur

Droneların uçaklara çarptığındaki etkisi!

Ohio Üniversitesi'ndeki bilim insanları, droneların uçaklara çarptığındaki etkisini öğrenmek istediler ve çok fazla hasar bırakabileceklerini keşfettiler.

Türk mühendislerden otomotiv sektörüne 'Platooning' aşısı

Türk otomotiv mühendisleri ilk defa büyük dev firmaların yapmaya çalıştığı Platooning adı verilen özellikle tır ve kamyon gibi büyük araçların sürücüsüz şekilde konvoy gibi gidebilmesini sağlayan yüksek teknolojiyi içeren bir sistem üretti.

Ada görünümlü Pertek Kalesi göz kamaştırıyor

Tunceli'nin Pertek ilçesinde birçok medeniyete ev sahipliği yapan Pertek Kalesi, eşsiz manzarasıyla ziyaretçilerini tarihi yolculuğa çıkarıyor.

Vatandaş satın aldığı ürünü 'cep'ten denetleyebilecek! İşte o uygulama

Ticaret Bakanı Pekcan, HKS uygulamasıyla vatandaşlarımız, satın aldığı meyve ve sebzenin üreticisi, üretim tarihi ve yeri, üreticiden tüketiciye ulaşana kadar alış, satış birim fiyatları gibi her türlü bilgiyi cep telefonundan görebilecek." dedi.

Çok Okunanlar

Fetih Suresi anlamı, Arapça ve Türkçe okunuşu ile tefsiri

Fetih Suresi Müslümanlara çok büyük müjdelerle dolu olan surelerden biridir. Hz. Muhammed (sav) ve ashabına ve biz Müslümanlara zaferler müjdelemektedir. Cihada çıkan Müslümanlara da Fetih Suresi'nde uyarılar ve kolaylıklar yer alır. Özürlünün, hastanın ve âmâ için Fetih Suresinde kolaylıklar zikredilirken, özürsüz olarak cihaddan geri duranlara da azab müjdelenmektedir. Fetih Suresi gerçek iman sahipler için müjde, inanmış gibi yapanlar için korku vesilesidir.

Suudlardan ABD'ye tehdit gibi cevap

Kaşıkçı hadisesi nedeniyle Suudi Arabistan'a tepki göstermesi konusunda üzerinde yoğun baskı oluşan ABD Başkanı Trmup'ın tehdit dolu açıklamalarına Suudi Arabistan yönetiminden de aynı tonda bir cevap geldi. Riyad, ABD'nin Kaşıkçı konusunda atacağı adımlara aynı şekilde cevap verileceği bildirdi.

Yeni parti kuruyor! Tarih belli oldu

54. Hükümette Başbakanlık görevini üstlenmiş ve 28 Şubat Darbesinin hedefindeki isim olan merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın oğlu Dr. Muhammed Fatih Erbakan, yeni kuracağı partinin çalışmalarına hız verdi.

Türkiye karşılıksız kedi bile vermez! 

Ajan Brunson'ın iadesiyle geri adım atıldığını iddia edenlere tepki gösteren Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu, “Türkiye karşılıksız bir kedi bile vermez. Büyük devletler arasında al-ver diplomasileri olur. Türkiye'nin ne kazandığı yakın bir zamanda ortaya çıkacaktır” dedi.

Diriliş Ertuğrul'un yayın tarihi açıklandı

TRT 1'in reyting rekortmeni dizisi ''Diriliş Ertuğrul'' yeni sezonunun başlama tarihi gecikince dizinin hayranları tarafından yeni sezonun ne zaman başlayacağı merak konusu oldu. ''Diriliş Ertuğrul'' dizisi ile ilgili her hafta yeni haber gelişirken, İnternette aramalarda liste başı yeni bölüm fragmanı oldu. Peki Diriliş Ertuğrul yeni bölüm fragmanı yayınladı mı? Yeni sezon ne zaman başlayacak? sorularının cevabı bu haberde.

Bu kategorideki diğer haberler