AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, "AK Parti Atatürkçü mü oluyor" tartışmalarına ilişkin şöyle konuştu: "Mustafa Kemal Atatürk, kimsenin tekelinde değildir. Artık heykel bekçiliğinden fikir bekçiliğine evrimle zamanı gelmiştir. Tartışmalarımızı hakarete ve iftiraya başvurmadan gerçekçilik içerisinde yapmamız gerekmektedir" dedi.

Güncelleme: 15.11.2017 09:39

AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, "AK Parti Atatürkçü mü oluyor" tartışmalarına ilişkin şöyle konuştu: "Mustafa Kemal Atatürk, kimsenin tekelinde değildir. Artık heykel bekçiliğinden fikir bekçiliğine evrimle zamanı gelmiştir. Tartışmalarımızı hakarete ve iftiraya başvurmadan gerçekçilik içerisinde yapmamız gerekmektedir" dedi.

Ezgi ÇELİK/ANKARA

"Tarihi anlayamıyorlar"

"Fatih Sultan Mehmet, Kanuni Sultan Süleyman, Mustafa Kemal Atatürk tarihimizin bir safhasında önemli görevlerde bulunmuş devlet adamlarıdır" diyen Milletvekili Özdağ, şöyle konuştu: "Cumhuriyet ne kadar bizimse Osmanlı ve Selçukluda bizimdir. Mustafa Kemal Atatürk ne kadar bizimse Abdülhamit o kadar bizimdir. Bu tartışmalar tarihi anlamamak ve tarihte yeni yarıklarda oluşturma meselesidir. Buna gerek yoktur. Bütün tarihi şahsiyetleri tarihçiler değerlendirir. Bizler Mustafa Kemal Atatürk'ü Türkiye Cumhuriyeti devletinin ortak değeri olarak gören siyasileriz.  Devletimizde kendisini sevmeyen de vardır. Ama sevmese bile herkes takdir etmek mecburiyetindedir. Mustafa Kemal Atatürk, değerli bir devlet adamı ve Türk milletini tarih sahnesinde yükselten adamdır. O nedenle herkesin ortak değerlere sahip çıkması gerekmektedir" dedi.

"Heykel değil, fikir bekçiliğine evrilmeliyiz"

AK Parti'nin Mustafa Kemal Atatürk'ün ölüm yıldönümlerinde yapılan törenlere katıldığını hatırlatan Özdağ, "AK Parti, bütün anma törenlerine katılmıştır. Bütün milli bayramlarımıza önem vermiş ve kutlamıştır. O nedenle kimsenin "AK Parti Atatürkçü mü oluyor" demeye kalkması doğru değildir. Mustafa Kemal Atatürk, kimsenin tekelinde değildir. Milliyetçilik, vatanseverlik, din, tarihi şahsiyetler kimsenin tekelinde değildir. Tarihi şahsiyetleri bütünün içinde değerlendirmekte fayda vardır. Artık heykel bekçiliğinden fikir bekçiliğine evrimle zamanı gelmiştir. Herkes fikir bekçiliği içerisinde meseleye bakmalıdır. Tartışmalarımızı hakarete ve iftiraya başvurmadan gerçekçilik içerisinde yapmamız gerekmektedir" şeklinde konuştu.

İşte Orta Doğu'nun en güçlü ordusu
Bu işte bir terslik var diyeceğiniz kareler
ŞOK 10 EKİM Aktüel İndirimli Ürünler Kataloğu
WhatsApp bugün değişti! Kimse fark etmedi bile
Acun zam yaptı! İşte O Ses Türkiye'de jürinin alacağı maaş
Tren kalabalığa daldı! Ölü ve yaralılar var
ABD cami bombaladı!
Konsolosluk çalışanları ilk ifadesini verdi
Ansızın geldiler! Ceza yağdırdılar
Siyonistler fitne için bakın ne yapıyor!
Star Rafinerisi açılışı gerçekleştirildi
En büyük önceliğimiz haline geldi!
Konut satışında Cumhuriyet rekoru!
Japon uzman uyardı! İstanbul depremi...
Kaşıkçı'nın nerede öldürüldüğü tespit edildi!
'Göç'ün sebepleri 'göçmenleri' konuşacak!
Cemal Kaşıkçı'yı işte bu yüzden katlettiler!
Floyd kabul etti! Khabib 'en iyi' olmak istiyor
BDDK'dan bankalara fren! Zorla...
Barzani gözünü Türkiye'ye dikti!

Nasıl bir fareyse kedi korkudan...

Tuvalete giren fareyi çıkarmak istediler ama hiç umdukları gibi olmadı.

İntihar etmeyi düşünen kadına tavsiye vermek

İntihar etmeyi düşünen kadına tavsiye vermek -Arabam var orada şu taraftan atla

Büyük cesaret!

Eğer uçağı kaçırırsanız, yapmanız gereken yüksek bir yere çıkıp uçağın kapısını hedeflemek...

TSK'nın yeni canavarı ASELPOD...

Hava Kuvvetlerimizin envanterine giren ve ihracatını da gerçekleştirdiğimiz ASELPOD...

Gagauz Özerk Yeri'nde Erdoğan coşkusu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Gagauz Özerk Yeri'nde halka hitabından önce kent meydanını dolduran çok sayıda Gagauz, sevgi gösterilerinde bulundu.

Çok Okunanlar

Fetih Suresi anlamı, Arapça ve Türkçe okunuşu ile tefsiri

Fetih Suresi Müslümanlara çok büyük müjdelerle dolu olan surelerden biridir. Hz. Muhammed (sav) ve ashabına ve biz Müslümanlara zaferler müjdelemektedir. Cihada çıkan Müslümanlara da Fetih Suresi'nde uyarılar ve kolaylıklar yer alır. Özürlünün, hastanın ve âmâ için Fetih Suresinde kolaylıklar zikredilirken, özürsüz olarak cihaddan geri duranlara da azab müjdelenmektedir. Fetih Suresi gerçek iman sahipler için müjde, inanmış gibi yapanlar için korku vesilesidir.

Tutuklanan sosyal medya fenomeninden rezil ifade

Sapkın videoların sahibi Gaga Bulut lakaplı şahıs, "İlgi çekmek için feminen giyiniyorum, kız arkadaşım var" dedi.

İşte yerli otomobil! Adeta su yakıyor

Elektrikli yerli otomobil ilk kez İstanbul'da bir fuarda görücüye çıktı. İşte dizaynıyla da oldukça dikkat çeken yerli otomobilin ilk görüntüleri...

Cemal Kaşıkçı'yı işte bu yüzden katlettiler!

Suudi gazeteci Kaşıkçı'nın Twitter geçmişi, hiçbir delile gerek kalmadan Suudi Arabistan tarafından neden ortadan kaldırıldığını gösterir nitelikte. Adeta 'sürgün hayatı' yaşayan Kaşıkçı ile ilgili İngiliz gazeteci David Hirst de "Twitter yorumlarına bakan herkes (Kaşıkçı'nın) neden susturulmak istendiğini açıkça görür" ifadelerini kullanmıştı.

Danıştay'dan 'andımız' kararı

Türk Eğitim-Sen tarafınan Milli Eğitim Bakanlığı yönetmeliğinin 12. maddesi gereğince 'öğrenci andı'nı yürürlükten kaldıran düzenlemenin iptali için Danıştay'da dava açtı.

Bu kategorideki diğer haberler