Afrin'deki operasyona ilişkin Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Teröristlerle yan yana poz verip 'Bizi vururlarsa sert karşılık veririz' diyenlerin, ömürlerinde hiç Osmanlı tokadı yememiş oldukları gayet açıktır" dedi.

Güncelleme: 14.02.2018 09:53

Afrin'deki operasyona ilişkin Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Teröristlerle yan yana poz verip 'Bizi vururlarsa sert karşılık veririz' diyenlerin, ömürlerinde hiç Osmanlı tokadı yememiş oldukları gayet açıktır" dedi.

Partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, Türkiye'nin sivillere zarar vermeme hassasiyeti ile Afrin'de ilerlediğini belirten Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan , Amerikan askerlerinin çekilmeyeceğini söyleyen ABD'li general Paul Funk'ın sözlerine ilişkin, "Suriye ve Irak'ta oynanan DEAŞ tiyatrosunun sonu gelmiştir. Buradan tüm taraflardan maskelerini indirip zaten bildiğimiz gerçek yüzleriyle karşımıza çıkmalarını talep ediyoruz. Teröristlerle yan yana poz verip 'Bizi vururlarsa sert karşılık veririz diyenlerin' ömürlerinde hiç Osmanlı tokadı yememiş oldukları da çok açıktır. Türkiye'yi canlarının istediği gibi girip çıktıkları, her türlü hoyratlığı yapıp hesap vermedikleri yerlerle karıştırıyorlarsa çok yakında öyle olmadığını da görecekler" ifadelerini kullandı.

Yanlış hesapları bozarız

Türkiye aleyhine yapılan hesapların bozulacağını vırggulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasını şu şekilde sürdürdü, "Akdeniz'deki tek taraflı doğalgaz arama faaliyetlerine ilişkin, "Güney sınırlarımızda yanlış hesap yapanların senaryolarını nasıl bozuyorsak, onların hesabını da bozarız. Güney sınırlarımızda yanlış hesap yapanların senaryolarını nasıl Fırat Kalkanı'yla, Zeytin Dalı Operasyonu'yla, çok yakında Münbiç'te ve diğer bölgelerde atacağımız adımlarla bozuyorsak, onların hesabını da bozarız ve bozacağız. Türkiye bir çadır devleti değildir. Asırlara bani olan bir devlet anlayışımız vardır. Ve biz bu devlet anlayışımızı bir kenara bırakarak 'buyrun' diyemeyiz, gereği neyse bunu yaparız. Bir ölürüz, bin diriliriz, bu böyle bilinmeli."

NATO eşittir ABD değildir!

NATO'nun iç hukuku neyse herkesin buna uyması gerektiğini aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerini şu şekilde sürdürdü, "NATO'nun hükümlerine Türkiye'nin ne kadar uyması gerekiyorsa, Amerika'nın da o kadar uyması gerekir. Ayrıca NATO eşittir Amerika Birleşik Devletleri değildir. NATO'da tüm ülkelerin her biri Amerika ile eşittir.. NATO'da senin müttefikin olan bir ülkeye eğer bu saldırıyorsa, sen NATO mensubu olarak onun karşısında durman gerekir. NATO'nun hukuku bunu gerektiriyor. Şimdi bunlar ne hale geldiler; diyorlar ki 'Bunlar terör örgütü değil'. Ne derlerse desinler. Kendilerine tehdit olarak düşündükleri örgütlerin tepelerine yüzlerce, binlerce, on binlerce kilometre öteden gelip binenler Türkiye'nin sınırlarının hemen ötesindeki oluşumlara seyirci kalmasını talep edemez."

İlker Başbuğ'un haddine mi?

Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'un, "Afrin, siyasete alet edilmesin" şeklindeki açıklamasını değerlendiren Cumhurbaşkanı, "Emekli de olsa bir genelkurmay başkanından, böyle bir açıklamayı duymak, büyük bir talihsizliktir. Afrin'in siyasete alet edildiğini söylemek onun haddine mi? Byny neye dayanarak söylüyor? Gereken cevabını alacak. Asla bu şekilde konuşmasını tasvip edemeyiz. Yazıklar olsun" ifadesini kullandı. Terör sevici HDP'nin resmi hesabından yaptığı paylaşımlara dikkat çeken Cumhurbaşkanı, terör örgütünün saldırılarını kastederek "Afrin'de büyük bir direniş gerçekleşiyor" diyen HDP'nin zıvanadan çıkmış bir yapı olduğuna dikkati çekti.

Türkmenlerin imkansızlıklar içindeki yardım bekleyişi sürüyor
Cemal Kaşıkçı için gıyabi cenaze namazı kılındı
El dokuma halısının seri üretimle imtihanı
Humuslu Türkmenlerin imkansızlıklar içindeki yardım bekleyişi sürüyor
Asırlardır doğal yöntemlerle pekmez üretiyorlar

Günün diğer manşetleri

İstanbul'un millet bahçeleri bugün açılıyor

Hafta sonu 5 millet bahçesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılacağı törenle açılacak. 6 etaplık Zeytinburnu'ndaki Çırpıcı Millet Bahçesi 465 bin metrekare, Baruthane Millet Bahçesi ise 59 bin 719 metrekare alandan oluşmakta.

Çin'de bir lojistik firması

Nasıl bir ayrıştırma...

İsrail askerleri Gazze sınırında 40 Filistinliyi yaraladı

İsrail askerlerinin abluka altındaki Gazze Şeridi sınırında düzenlenen barışçıl "Büyük Dönüş Yürüyüşü" gösterilerine müdahalesi sonucu 3'ü ağır 40 Filistinli yaralandı.

Cemal Kaşıkçı için gıyabi cenaze namazı kılındı

Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'nda öldürülen Washington Post yazarı da olan gazeteci Cemal Kaşıkçı için Fatih Camisi'nde gıyabi cenaze namazı kılındı.

İstanbul Havalimanı için 8 yılda 10 milyon ağaç dikilecek

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, yaptıkları protokol kapsamında İstanbul Havalimanı gibi projelerde bir ağaç yerine 3 ağaç dikilirken, "Ancak burada görevli şirket İGA bir ağaç yerine 5 ağaç dikme özverisini gösterdi." dedi.

Ev ve iş yerleri sular altında kaldı!
Bakanı Ersoy'dan çarpıcı sözler!
Hulusi Akar, Dunford ile görüştü!
CHP milletvekili hayatını kaybetti!
Meteorolojiden flaş uyarı!
Dünyayı kandırmaya devam ediyor!
Beyaz Saray'da flaş ‘Kaşıkçı' gelişmesi!
MİT hücre evinde paketledi
Türkiye'ye Milli Takım şoku
Erdoğan'dan Türkçe ezan sözlerine çok sert tepki
Bunu satın alanlar dikkat!
İşte AK Parti'deki adaylık sayısı...
Trump'tan Gülen açıklaması!
Vergi politikası öfkeyi arttırdı
Erdoğan'dan sert çıkış
Çok Okunanlar

Milat Gazetesi 1. Sayfa

Emniyet müdürünün kızına ceza yazınca....

Tekirdağ Emniyet Müdürü Mustafa Aydın, araba kullandığı sırada telefonla konuşan kızına ceza yazan trafik polisini ödüllendirdi.

Seçmen seçim kriterini belirledi!

Mart 2019 yerel seçimi için anket şirketleri çalışmalarını sıklaştırdı. Yapılan son ankette, seçmenlerin önce parti liderine ardından başkana göre oy verdiği sonucu çıktı. Ankette seçmene dikkat çeken sorular da yöneltildi.

Sınırdışı edilebilir

Türkiye'nin terörist başı Gülen için 7 kez yaptığı iade talebine karşı ABD ciddi bir adım atmamıştı. Ancak ABD Başkanı Trump, Gülen'in iadesi için kurmaylarına hukuki çalışma talimatı verirken, FBI da Türkiye'den örgütle ilgili yeni bilgi ve belge istedi. Gülen'i artık ABD'de tutamayacağını düşünen CIA yetkililerinin üçüncü bir ülke aradığı belirtiliyor.

Sorun sadece küfür değil!

Türk toplumunun kültürüne aykırı davranışlarıyla dikkat çeken sosyal medya fenomenleri Kerimcan Durmaz, Danla Biliç ve Enes Batur'a dava açan Çocukları Taciz ve Sosyal Medyadan Koruma Derneği Başkanı Erhan Nacar, ‘Toplumun değer taşlarıyla oynuyorlar' dedi.

Bu kategorideki diğer haberler