Bitlis Hizan'da İlçe Halk Eğitimi Merkezinde 210 kurs açıldı.

Güncelleme: 14.03.2018 11:41

Bitlis Hizan'da İlçe Halk Eğitimi Merkezinde 210 kurs açıldı.

İlçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ercan Özdemir, 2017-2018 eğitim-öğretim yılında açtıkları kurslarla ilçedeki gençlerin iş sahibi olmasını sağlamayı amaçladıklarını söyledi.

İlçede bu dönem okuma yazma ile mesleki, sosyal ve kültürel kursları başlığı altında 210 kurs açtıklarını belirten Özdemir, şunları aktardı:

"Yıl içerisinde lise mezunlarına yönelik YKS ve TYT kursu açtık. Kurstaki öğrencilerimiz büyük başarı gösterdi ve çoğu üniversiteyi kazandı. Bunun yanı sıra Hizan'da şu ana kadar hiç açılmayan kursları açtık. Aşçı çırağı, garson yardımcısı, cenaze hizmetleri, bağlama, halıcılık, elektrik tesisatı, dikiş nakış, folklor, yağlı boya, YKS ve TYT kurslarıyla hizmet verdik.' 

Çok Okunanlar

Bankalar Birliği duyurdu: Borcu olanlar dikkat!

Türkiye Bankalar Birliği'nden yapılan son dakika açıklamaya göre bankaların üzerinde görüştükleri yapılandırma çerçeve anlaşması imzalandı.

İngilizler Hatay'a göz dikti!

Türkiye'nin Suriye sınırında güvenliği sağlamaya yönelik adımları İngiliz The Economist dergisini rahatsız etti. İdlib'teki gelişmelerin değerlendirildiği makalede "Türkiye, 1930'larda Hatay'ı Suriye'den ayırdı, şimdi sıra İdlib'de." İfadeleri kullanıldı.

Adnan Oktar davasında flaş karar!

Adnan Oktar grubuna yönelik 1999 yılında yapılan operasyonda gözaltına alınanlara işkence yaptıkları iddia edilen dönemin Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Adil Serdar Saçan'ın da aralarında bulunduğu 11 sanığın yargılandığı davada mahkeme davanın düşmesine karar verdi.

Rus modelden Putin'e şok suçlama

Rus model Anna Shapiro, Putin'e yönelik suçlamasıyla dünya medyasında yer aldı. 

Türkiye dünyada 4. ülke oldu

İlk yerli hibrit lokomotif Almanya'daki dünyanın en büyük demiryolu fuarında görücüye çıktı. Yüzde 40 yakıt tasarrufu sağlayacak lokomotif sayesinde Türkiye dünyada bu teknolojiye sahip 4. ülke oldu.

Bu kategorideki diğer haberler