Mülteci ve İnsani Yardım Vakfı RHH (Refugee & Humanitarian Help Foundation) bu sene de Bayram'da mülteci kardeşlerini unutmadı...

Güncelleme: 04.09.2017 12:41

Mülteci ve İnsani Yardım Vakfı RHH (Refugee & Humanitarian Help Foundation) bu sene de Bayram'da mülteci kardeşlerini unutmadı...

Hollanda Rotterdam kentinde bulunan mülteci kampında bu sene de sevinç vardı. Bayramın 3. günü RHH vakfı mülteci kampını ziyaret ederek mülteci ailelere hem kurban etlerini teslim etti hem mülteci ve yetim çocuklarını bayram hediyeleriyle sevindirdi.

Kamp'da yaşayan yaklaşık 40 Suriyeli mülteci aileye kurban eti ulaştıran ve yaklaşık 120 çocuğa da hediye dağıtan vakıf gönüllüleri, ailelerle ve çocuklarla da ayrı ayrı bayramlaştı.

Vakıf başkanı Kenan Çabuk yaptığı açıklamada, "Böyle bir organizeyi iki senedir Hollanda da bulunan çeşitli mülteci kamplarında yaptıklarını bildirdi. Bunun yanı sıra geçtiğimiz Ramazan ayında da bir çok kampda bulunan mülteciler için de iftar programı organize ettiklerini dile getirdi.

Bu tür programlar ve organizasyonlarla asıl hedefimizin mülteci kardeşlerimizin yanlarında olduklarımızı hissettirmek, yani maddi'den daha çok manevi bir şekilde yanlarında olduğumuzu onlara belirtmek. Sadece Bayramlarda ve özel günlerde değil elbette, bizler devamlı bu kardeşlerimizi ziyaret eder ve gönüllerini almayı da kendimize bir vazife olarak görüyoruz, bu şekilde de umuyoruz ki bu kardeşlerimiz kendi benliklerini unutmazlar. Gayemiz 'Vefalı Türk geldi yine' sözüne layık olmak" diyerek sözünü bitirdi.

Aktif gönüllülerden ve Yönetim Kurulu Üyesi olan Yasemin Kahramanoğlu ise "Biz ümmetin derdini kendimize dert edindik, onlar bizim imtihanımız. Ümmetin çocuklarını ve bu aileleri buralarda yalnız bırakmak bir müslüman olarak bizlere yakışmaz. Sen ben ilgilenmezsen kim ilgilenecek, nasıl kendi benliklerini koruyacaklar? Kamplarda bulunan o yetim çocuklar bizim çocuklarımız onlar yeryüzünün melekleridir" diyerek kendini ifade etti.

'For Humanity and Solidarity' yani Yardımseverlik ve Birlik sloganı ile yola çıkan Mülteci ve İnsani Yardım Vakfı önce Avrupa daha sonra dünya genelinde mültecilere ulaşmayı hedefliyor ve yardım ve desteklerinizi bekliyor.

Diriliş Ertuğrul 5. sezonda flaş gelişme!
İşte Orta Doğu'nun en güçlü ordusu
Bu işte bir terslik var diyeceğiniz kareler
ŞOK 10 EKİM Aktüel İndirimli Ürünler Kataloğu
WhatsApp bugün değişti! Kimse fark etmedi bile
Erdoğan'dan kritik görüşme!
Merkel'den S. Arabistan'a rest!
Kaşıkçı'nın cesedine ilişkin yeni açıklama
Bakandan İstanbul'a 'dev proje' müjdesi
ABD Senatosu Prens Selman'ı hedef aldı!
Kartal deplasmanda yıkıldı! 2-0
Teröristbaşına soğuk duş! İptal edildi
Erdoğan'dan Cemal Kaşıkçı çıkışı!
Yerli üretime talep yağıyor!
Kaşıkçı soruşturmasında flaş gelişme!
Suudi yetkiliden kan donduran itiraf!
Komşuda 114 bin kişi pis sudan öldü!
'Yeni bir dönemin arefesindeyiz'
Yakınındakileri bir bir görevden alıyor!
İşte CHP belediyeciliği!

Balıkların kum kavgası!

İzlenme rekorları kıran sevimli balıkların kum kavgası.

Ekmek nimettir, yeri çöp değildir!

Ülkemizde bir yılda çöpe atılan 2,1 milyar adet ekmeğin parasal değeri 1.5 milyar TL'dir.

Bölüşürsek tok oluruz, bölünürsek yok oluruz!

Para yetmemesi- sosyal deney

Kayalığa inşa ettiği evde doğayla iç içe yaşıyor

Sırbistan'ın güneydoğusundaki Bela Palanka şehri yakınlarında, 12 metre yüksekliğindeki bir kayalığa inşa ettiği evde yaşayan Miroslav Pavlovic, 40 yıldır doğayla iç içe yaşamanın keyfini çıkarıyor.

Büyük ustayı bu sözlerle anacağız...

'Biz devletiz be. Osmanlı'dan geliyoruz. Onların nesi var? Zavallı Amerika'nın nesi var?'

Çok Okunanlar

Fetih Suresi anlamı, Arapça ve Türkçe okunuşu ile tefsiri

Fetih Suresi Müslümanlara çok büyük müjdelerle dolu olan surelerden biridir. Hz. Muhammed (sav) ve ashabına ve biz Müslümanlara zaferler müjdelemektedir. Cihada çıkan Müslümanlara da Fetih Suresi'nde uyarılar ve kolaylıklar yer alır. Özürlünün, hastanın ve âmâ için Fetih Suresinde kolaylıklar zikredilirken, özürsüz olarak cihaddan geri duranlara da azab müjdelenmektedir. Fetih Suresi gerçek iman sahipler için müjde, inanmış gibi yapanlar için korku vesilesidir.

Son vasiyeti yerine getirilecek mi ?

Suudi Gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın katledilmesi hadisesiyle ilgilenen aktivistler, yazarlar ve gazeteciler, herkesin merak ettiği, "Cesedi nerede?" sorusuna yanıt ararken gazetecinin vasiyetinin Medine'ye gömülmek olduğu ortaya çıktı

Kaşıkçı'nın cesedine ilişkin yeni açıklama

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığı öldürülen gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın cesedine ilişkin açıklama yaptı.

S.Arabistan'dan yeni 'Kaşıkçı' açıklaması!

Suudi Arabistan Adalet Bakanı Velid es-Samani, gazeteci Kaşıkçı davasıyla ilgili soruşturma ve yargılama sürecine ilişkin açıklamalarda bulundu.

İşte CHP belediyeciliği!

CHP'li Kartal Belediyesi, Kartal'ın en işlek yerlerinden biri olan Atalar Caddesi'ne geçtiğimiz yıl parke taş döşedi. Aradan bir yıl geçmesine rağmen belediyenin parke taş üzerine asfalt dökmesi vatandaşların tepkisine neden oldu.

Bu kategorideki diğer haberler